מתיחת פנים כל ארבע שנים? כלל לא מאזדה. במקום זאת, יש לעתים קרובות משהו חדש. השווינו את Mazda6 בשנת 2017 עם בוחן זמננו. להיפרד!

לעומת Mazda6 2016 Mazda6 2017: השוואת שנת הדגם נופל במבט הראשון גרידא כלפי חוץ לא חל שינוילעומת Mazda6 2016 Mazda6 2017: השוואת שנת הדגם נופל במבט הראשון גרידא כלפי חוץ לא חל שינוי מקור: MOTOR-TALK

  • מעט מודרני Mazda6 עבור 2017
  • מבחינה חיצונית, את 6 בקושי משתנה
  • מערכות סיוע מתוחכמות
  • מחירים סבירים בכיתת השוואה

ברלין - אחד הולך, מגיע אחר. ומה עשה, אבל רק לזמן קצר. הבוחן את החיים שלנו, את Mazda6 בכחול מטאלי מעושן, הוצאנו לאחר 16 חודשים. 57,000 ק"מ, זה מלווה אותנו וחלקם-דברן מנועיים. עם 62,192 קילומטרים על מד המרחק, הוא חזר מאזדה. בסך הנכסים שלה הוא בדרך כלל ירד היטב.

מאזדה מכנה מתכתי אדום אודם אדום אופייני, הבוחן שלנו היה לכה מטאלי כחול-אפור קבע מאזדה מכנה מתכתי אדום אודם אדום אופייני, הבוחן שלנו היה מקור לכה מטאלי כחול-אפור קבע: נהגים רבים MOTOR-TALK התלונן על הראות הלקויה. ובצדק. במיוחד דרך החלון האחורי נראה מעט. הוא קטן, את משענות הראש האחוריות ואת נטו המטען להקטין את שדה ראייה בנוסף. זאת דעת הכתף כאשר פונה ימינה מתפקדת כראוי.

אמנם ישנם דגמים גדולים יותר בכיתה, לא התעורר שום בעיה בגלל המרחב. עבור משפחה בת ארבע נפשות לקורסיקה, עם ארבעה גברים צעירים החג קמפינג לנורווגיה או העוזרים גן ההמונים העלווה בסתיו - קיבולת המטען מספיק Mazda6 המוצעים. הסולר החזק (175 כ"ס) כל הבודקים אהבו עם משיכת כוח עליון שלה, עוזרי (במיוחד Abstandstempomat) זכו לשבחים בנסיעות ארוכות.

אנחנו לא לשמח אותו לצייר. אבל הייתה נחמה. לפחות במשך שבועיים. Mazda6 מאזדה האדום פשוט החליף אותו. באמצעות מנוע דיזל 2.2 ליטר באותו מתחת למכסה המנוע, כמו גם בשילוב. אבל: עבור 2017 שנת דגם חדשה ועם כל גלגל כונן במקום הנעה קדמית, עם תיבת הילוכים אוטומטית ולא ידנית.

מאזדה עשתה משהו קטן לשנת המודל. לא כל כך הרבה כמו מתיחת פנים, אבל יותר השנה כרגיל. אם המאמץ הקטן שעושה הבדל גדול, אתה קורא את זה כאן.

הדלת האחורית נפתחת רחבה ומושכת את מכסה תא מטען עם. פתרון טוב, אלא אם כן אתה צריך להרחיב את עיוורת הדלת האחורית נפתחת רחבה ומושכת את מכסה תא מטען עם. פתרון טוב, אלא אם כן יש לך את המקור להרחיב עיוור: MOTOR-TALK

גוף / שטח: יין ישן בבקבוקים ישנים

אחת אינו רואה. לא בהתחלה ולא במבט שני. המראה השלישי מגלה: מאזדה יש ​​את מראות השתנו עם המודל 2017. הם היו במסלול גבוהים מעט צרים יותר, הלהקות אינדיקטורים בה היו רחבות יותר. פנסים, פנסים אחוריים, פגושים וידיות דלת יכולים מאזדה ללא שינוי.

המרחב במושב האחורי הוא הגון, אבל לא על רמה מעולה סקודה. תא המטען בעל קיבולת על פי תקן 522 ליטר, עם מושב אחורי מקופל עד 1.664 ליטר. זה נשאר ככה, הגיוני. כמו כן על כיסוי תא המטען ואת נטו מחיצה בין הנוסעים באזור המטען מאזדה אינה משנה. על נחמד מחד גיסא משום דש מושך לעיוורים ישירות כלפי מעלה את ולתלות למותר בעיקר. מצד השני, אתה מקבל על בעיות הכביש אם אתה צריך להרחיב אותו. העיצוב למעשה די מסובך מייגע. בשביל זה אתה יכול לקפל את המכסה תחת התחתית הכפולה.

דיגיטלי קצת יותר: פנים

עבור שנת הדגם החדש היא מאזדה כפתורים חדשים ההגה ומסך LCD נוסף בלוח המחוונים. הוא מחליף את המכשיר התקין העגול ומציג מד דלק, מגוון, מידע מחשב טיול או סיוע הגרפיקה. שינוי קטן שמביא קצת יותר מודרניים סקירה לתוך תא הטייס. אבל היית צריך להיות בעל פטיש דיגיטלי הסיבה להגיע עבור 2017 שנת הדגם

החידוש העיקרי בפנים של Mazda6: תצוגת LCD העגולה בלוח המחוונים החידוש העיקרי בפנים של Mazda6: תצוגת LCD העגולה מקור לוח מכשירים: MOTOR-TALK התצוגה-עד הראש עכשיו מראה יותר מידע על, בצבע. שהיינו רוצה מערכת "אמיתית" עם תצוגה של השמשה הקדמית במקום על הדיסק הקטן נוסף. כמו כן, מכיוון יושב מעט שלילי. כאשר טיפות גשם להפריע קריאות בתחתית השמשה הקדמית. שינוי של מערכת הוא מעבר להיקף בדרך כלל מתיחת פן, אנחנו כנראה נצטרך לחכות לדור הבא.

לחצנים, כפתורים ולחצנים על הקונסולה המרכזית זהים. החומרים לא ישתנו מאזדה גם. בסך הכל, הפנים נראים טובים, העיבוד נראה מוצק מפריעות מפרקים רבים וחומר קופץ בהירות מעט. בשנות ה knausert מאזדה ההגה מחוממת לצערי. הזר הוא חם נרחב רק 15 בשעה 9 בבוקר, למעלה ולמטה זה נשאר קר. אחרי הכל: בודק הזמן שלנו לא היה חימום הגה, מאזדה לא הייתה זמינה נוסף.

Infotainment: לא עוד הצעירה

בשנת 6 שום דבר חדש. התצוגה של מערכת הבידור כבר מעט חדה על פונקציונליות נשארת ללא שינוי. מבצע באמצעות שלט בלחיצת כפתור סיבובי קל, המבנה של התפריט קל להבין. כדי להעביר בתוך מסכי תפריט משנה, אבל יש לך דחיפה נוספת אי פעם רוצה לפני שתוכל להפעיל את המסך הבא.

שמוצב במיקום מושלם, את כפתור וליום מנהרת המרכז. כאשר מזדמנים שיוט על הכביש, עם המרפק השמאלי על מרכז הגב, זה רק בהישג ידם של האגודל והאצבע המורה. שיתוף הנהג יצלח דרך. הצליל של סטריאו בסדר, אבל נוס audiophile ולא צריך לצפות ממערכת Bose עם 11 רמקולים (סטנדרטי על קו הספורט). במהירויות גבוהות יותר, רוח רעש הכביש להכתים את חוויית ההאזנה. כדי 120, 130 ק"מ / h אבל Mazda6 נשאר רגוע.

השטח הפראי ליווה אותנו במשך יותר מ 57,000 קילומטרים של רד היה במשך שבועות שם סיים לפחות חלק 1300 קילומטרים שטח פראי ליוו אותנו במשך יותר מ 57,000 קילומטרים של רד היה במשך שבועיים שם סיים לפחות חלק 1300 קילומטרים מקור: MOTOR-TALK

מערכות סיוע: שיפור בפרטים

בדקו טווח רציף וקצר באו עם כל כך מגייס מאזדה של אשף מודרני. ציוד הספורט-הליין לוקח את רובו כבר עם: אז Mazda6 שומר על המסלול, מזהיר את בלמי נהג העייפים בתעבורת עיר לאיזו התנגשות קרובה מזהה אוטומטית תמרורים ומזהיר כאשר היפוך אובדן מקומות חניה מול תנועה נגדית.

כל זה היה בודקי זמננו כבר, באופן עקרוני. מאזדה שפר את המערכות. מצלמות במקום חיישני לייזר להאכיל רבים מהם עכשיו עם נתונים. את בלם החירום מסתכל 100 מטרים מעט קדימה יותר, לעצור זמין כעת עבור הולכי רגל. היא פעילה עד 80 ק"מ / h, לא רק כדי 30 ק"מ / h. בשנות ה Brake Assist משתמשת בעתיד 160 במקום עד 145 ק"מ / שעה.

הנורית אדפטיבית עם קורה גבוה אוטומטית טרם הושקעה. זה מאיר את הכביש יחד היטב, נראה אמין ומגן תנועה נגדית מן לסנוור עולה כלום קו ספורט אקסטרה. Abstandstempomat הנעימה כבר. 650 EUR מאזדה לא יותר מדי עבורו. הוא מייצג את המרחק בעדינות ועשה תוך כדי הנסיעה, במיוחד בקשר עם זרוע המדריך. במודל 2017er זה פועל בדיוק באותו אופן, ועדיין עולה אותו.

מנוע דיזל 2.2 ליטר ב- 175 Skyactiv-D Mazda6 יש כוח, אבל אתה יכול להרגיש הרבה יותר טוב מתג ביד עם הנעה קדמית מנוע דיזל 2.2 ליטר ב- 175 Mazda6 Skyactiv-D יש כוח, אבל אתה יכול להרגיש הרבה המכשיר מקור טוב יותר עם הנעה קדמית עם מנוע: TALK

כונן / מנוע: כוח מספיק עם תיבת הילוכים ידנית

ארבעת הצילינדרים 2.2 ליטר עם 175 כ"ס ו 420 Nm של מומנט זכה לשבחים כמעט בכל בודקי. עוצמה, קל להפוך ולא פולשני הוא התקדם 6 כחול-אפור שלנו. הניכרת לעין האדומה: כל הגלגל הכונן שישה הילוכים אוטומטיים לא עושה טוב את השילוב. 80 ק"ג של משקל עודף ואת התחושה כי חלק ניכר מכוח מחלחל אוטומטית, להפוך את Mazda6 פלגמטי. אודות איך הוא נשמע פחות פולשניות, כמו הבטחות Mazda6, הרגשנו כלום. כאשר תחילת הצילינדרים הארבעה נשמעה שמץ של מחוספסת מתוחה כמו המנוע הזהה עם ששת הילוכים ידניים. האוטומטי עשוי להיות אחראי.

הצריכה סובלת על נייר (4.6 לעומת 5.4 l / 100 קילומטרים) - ועל אחת כמה וכמה בפועל. אודות 57,000 קילומטרים הבדיקה הרשומים מגוון של רוכבי ערכים בין 6.1 כדי 8.9 ליטר עבור בודק זמננו. הקיצוץ נע במהירות של יותר מ 7 ליטר. במשך יותר מ 8.9 ליטר של אלימות היה הכרחי.

כונן ארבעת הגלגלים האדום עם אוטומטי עושה לא את זה כמעט כמו טוב. הוא בילה שני ליטרים יותר איתנו. להגנתו, הוא היה לעתים קרובות להתמודד עם טמפרטורות סביב הקפאה. והוא הועבר על אוטוסטרדות גרמניות, בעוד לעתים קרובות במהירות. עם זאת, המגזר למרחקים הארוכים היה גבוה, ואנחנו לא יצרנו איתו קשר. בשנת תנועה בעיר, קצת יותר משמונה ליטרים יכולים לסחוט בתנאים טובים על הכביש המהיר צריכים שומרים שאינו עולה על 140 קילומטר / h. במיוחד: הטנק חסר לעומת הנעה הקדמית 10 ליטר. 52 ליטר מתאים גרידא, תקן במחלקת עסקים הוא טווח זה לא.

חבילת העור הלבנה עולה 200 היורים ומביאה אור יותר לתוך Mazda6, אבל גם יותר רגישה חבילת העור הלבנה עולה 200 היורים ומביאה יותר אור לתוך Mazda6, אלא גם מקור רגיש יותר: MOTOR-TALK

היגוי שלדה /: G-vectoring עבור 2017

מאז שנת הדגם החדשה, הסדרה 6 מגיעה כסטנדרט עם בקרת יציבות אלקטרונית "G-vectoring Control" (GVC). בקיצור, זו היא לעזור חוויית הנהיגה נוחה יותר. לא על ידי השעיה נוספת, אלא על ידי התערבויות עדינות בבקרה המנועה. הגלגלים מסופקים כאשר היגוי עקום לזמן קצר עם מומנט פחות.

Mazda6 הוא לנהוג כפי חלקה. בואו תגיד ככה: עם תחת רגיש יכול החוויה בהשוואה ישירה. אבל בודקי זמננו רצים היטב.

בכל זאת Mazda6 כבר קצת יותר נוח. המארז עדיין זז בצד החזק, אבל סופג שביל התרכך. כולל את הזריזות שאולי סבל במקצת. "יכול" כי ההשוואה בין בוחן משך בוחן לטווח קצר מכילה משתנים רבים מדי לומר בודאות: כל גלגל כונן במקום נע קדמי, אוטומטית ולא ידני שידור, משקל יותר.

מחיר / תכונות: זול עדיף

כאשר נקטנו בודקי זמננו בסוף הקיץ 2015, הוא עמד עם 36,790 יורו במחירון. ציוד ספורט אונליין הנרחב הוא סטנדרטי על דיזל 175 כ"ס. פנסי LED מסתגלת היו על הסיפון, מערכת בידור הכוללת מסך 7 אינץ ', מערכת Bose, תצוגה עילית, רוב עובדי אבטחה, חיישן גשם, בקרת אקלים אוטומטית ימינה ושמאלה, כניסה ללא מפתח ואפילו Navi HDD. נוסף לכך היה בקרת שיוט חכמה (650 יורו), מושבי עור עם חימום מושב אחורי (1900 יורו) ואת צבע מטאלי (550 יורו). כוח: 39 890 יורו.

פנסי LED להראות בשנת מודל 2017 בדיוק אותה הגרפיקה כמו בוחן המשך פנסי LED להראות בשנת מודל 2017 בדיוק באותו הגרפיקה כמקור בודק משך: MOTOR-TALK האדום שובר את 40,000-BPH-המותג 43,290 יורו עבור אותו ציוד בסיסי רופף. AWD ואוטומטי שמרכיב את עיקר ההבדל בוחן המשך, שאר משותפי אינפלציה ומתקנים נוספים. עבור בודקי זמננו יצטרך לבלות 700 יורו יותר היום. יש גם את עור פנים עם מושבים קדמיים חשמליים מושבים מחוממים הנעה קדמי כסטנדרט.

בנוסף במכונית המבחן, החבילה של החלון שבגג בקרת שיוט אדפטיבית עבור 1450 יורו. לבן במקום שחור עור העלה את המחיר ל 200 יורו, מתכתי אדום רובי ידי 750 יורו אחר. כוח: 45 490 יורו עבור מכונית המבחן.

במחיר מציאה אינו. פורד מונדיאו 2.0 TDCi (180 PS) כבר בסביבות מ 35,350 יורו במהדורה עסקית. ארבעה גלגלים ואוטומטיים זה עולה 39,550 הורה. העיצוב הוא מסודר, אבל זה עדיין חסר כמה תוספות לנחות ברמה של מאזדה. מי עוטף את ציוד טיטניום ותוספות אחרות, כבר נחת נעה קדמית עם הילוכים ידניים כמעט ברמה של ארבעת גלגלים ואוטומטיים Mazda6.

עלויות הציוד Highline פולקסווגן פאסאט וריאנט עם דיזל 190 כ"ס מ 40,675 יורו, כפי 4Motion ושישה הילוכים DSG 45,025 יורו. רק עבור מערכת סיוע לנהג מקיף יש ליצור סביב 2000 יורו תוספת עבור Navi לפחות 555 יורו, עבור עור 685 יורו. זה כל כך יקר - ואת Mazda6 לעומת הצעה טובה.

מסקנה: האם זה שווה את שנת הדגם החדשה?

עבור קונים מכונית חדשה, השאלה אינה מתעוררת. אתה יכול להסתכל קדימה כדי שיפורים מסוימים, במיוחד על אשף מעודן. העתיד צריך להיות עבור קונים השתמשו בטיעון החשוב ביותר לשנת הדגם הצעירה. "בקרת G-vectoring" כמעט אף אחד לא במודע תופס בחיי היומיום. בנסיעות ארוכות זה יכול לעזור לך להגיע בטוח ונינוח. איננו רואים סיבה אמיתית לקנות אותו.

בצד החיובי, זה אומר כי האסטרטגיה של מאזדה, שנת המודל 6 סדרה עבור עדכון בשנת מודל תמיד קצת, עוזרת דגמים ישנים להחזיק ערכם טוב יותר. וזה הופך את החיפוש פחות מלחיץ עבור מכונית משומשת מתאימה. השאלה אם אתה מעדיף לקחת את הראשון או את הדגם שלאחר מתיחת פנים, הוא כמעט מיותר. אבל צריך להיזהר: זה נכון רק שנתיים. מוקדם 2015, את Mazda6 קיבל טיפול מודל גדול במקצת.

סטיישן מפרט Mazda6

מודלMazda6 Skyactiv-D 175 (2016)Mazda6 Skyactiv-D 175 AWD (2017)
מנוע2.2 ליטר ארבעה צילינדרים דיזל2.2 ליטר ארבעה צילינדרים דיזל
כוח175 כ"ס (129 כ"ס) ב 4500 rev / min175 כ"ס (129 כ"ס) ב 4500 rev / min
מומנט420 ננומטר ב 2000 rev / min420 ננומטר ב 2000 rev / min
שידורששת הילוכים הילוכים ידניים, גלגל קדמי כונןתיבת הילוכים אוטומטית בעלת 6 הילוכים, כל גלגל כונן
0-100 ק"מ / h8.0 s9.1 s
במהירות שיא221 ק"מ / שעה209 ק"מ / שעה
צריכה4.6 l / 100 ק"מ (NEDC)5.4 l / 100 ק"מ (NEDC)
CO2121 גר '/ ק"מ143 גר '/ ק"מ
צריכת מבחן7.2 l / 100 ק"מ9.2 l / 100 ק"מ
אורך4805 מ '4805 מ '
רוחב1840 מ '1840 מ '
בסיס גלגלים2750 מ '2750 מ '
טרה1485 ק"ג1565 ק"ג
תא מטען522-1664 l522-1664 l
מחירמ 36,790 אירו (2015)מ 43,090 אירו (2017)
מחיר של מכונית המבחן39,890 €45,490 €