הכל לא יכול לצאת סוזוקי בפרמיירה רש"ת של ספורט סוויפט. אבל לפחות זה: Lean 140 נפגשים HP אפילו רזה 1045 ק"ג. Banzai!

סוזוקי סוויפט ספורט 2017: בשעת רשסוזוקי סוויפט ספורט 2017: בשעת רש"ת בכורת המודל העליון של תכנית סוויפט מקור: SB-מדיה | גידו עשר ברינק

פרנקפורט - מי גדול מכדי המשחקים וחייבים לנצח בשום פריצה גדולה בעוד Autoquartett יודע: נהיגה עלולה גם להיות רק כיף, בלי סופרלטיבים. זה לא דורש מכוניות ספורט חלום יסולא בפז או מכוניות סטיישן נציגי ממונע. מכונית קטנה זריזה, קלה משקל עם כמה תוספת כוח הוא מצחיק מדי לעיקול - היא בהישג יד.

מכוניות כאלה שאתה מקבל סוזוקי במשך יותר מ 30 שנים. נקה שתהיה גרסת ספורט של סוויפט החדש שוב. מה שהופך הרבה שונה מאשר קודם הישירים. שואב האבק 1.6 ליטר עם 136 כ"ס האריכה ימים השימושיות שלה.

עוד כוח, מומנט יותר

סוזוקי סוויפט ספורט 2017: פנים. מושבי ספורט דוושות אלומיניום שייכים סוזוקי סוויפט ספורט 2017: פנים. מושבי ספורט דוושות אלומיניום שייכים מקור: SB-מדיה | גידו עשר ברינק במקום בונה סוזוקי 140 כוחות סוס טורבו 1.4 ליטר קיבולת בספורט סוויפט החדש. עליות המומנט ידי האוורור המאולץ לעומת הקודם של 160 ניוטון מטר ל 230 ניוטון מטר. זאת בשל 2500-3000 r / min. לחץ הדחיפה של הטייס יכול לקבל מחשב ב- Board. תיבת הילוכים בת שישה הילוכים מעביר הכוח אל הגלגלים הקדמיים.

יתרון גדול הוא ארכיטקטורת סוזוקי סוויפט הנוכחית למפתחי ספורט: כפי Ignis ו בלנו לשקול את סוויפט החדש באמת מעט. 840 קילו של אותו ריק ולייבש במודל הבסיס. מוכן לרוץ, אז מתמלא נוזל ומכיל 75-קילו נהג סטנדרטי מגיע סוויפט סוזוקי חדש ספורט כדי 1045 ק"ג.

85 הק"ג פחות מבעבר, ולמרות חמישה במקום שלוש דלתות - על מעט יותר כוח משמעותי יותר מומנט. בשביל הכיף, את הכוח יחס משקל: 7.46 ק"ג לכל כ"ס. ק"ג טוב או יותר פשוט פג פורד פיאסטה ST. ביצועים טרם פורסם סוזוקי, עבור צריכת דלק משולבת של 5.5 ליטר / 100 קילומטר. כל מי שמכיר את סוזוקי הנוכחי פלטת לבן: אתה יכול לנהוג עם המכוניות הקלות בקרבה לערכים הנורמלים. אבל מי קונה עבור דגם ספורט.

ההשקה של הספורט סוויפט החדש מתכננת סוזוקי עבור 2018 באביב העלות הקודמת 18,500 יורו. הארצות החדשות כנראה רק מעליו.