Loga producentów samochodów i ich znaczenie: Część 1 – Znaczenie logo samochodów

Gwiazdy, diamenty, skoki konie: The loga producentów samochodów wyglądają proste - czasami mówią skomplikowaną historię. Wyjaśnimy najbardziej interesujące.

Co godła producentów myśli: Wyjaśniamy znaczenie słynnego logo samochoduCo godła producentów myśli: Wyjaśniamy znaczenie słynnego logo samochodu Źródło: Modestas Urbonas poprzez Unsplash.com (CC 3.0) i producentów

Kliknij tutaj, do drugiej części naszego samochodu logo historii.

Berlin - A skoków konia, gdyż ich znaczenie jest wciąż na masce. Moc, prędkość i łaska ucieleśnia emblemat Ferrari i Porsche - który odpowiada zarówno marki. Ale co właściwie trzy diamenty na Mitsubishi ogonem oznacza? W dwóch artykułach wyjaśniamy znaczenie słynnego logo samochodu - i co Ferrari i Porsche naprawdę łączy się z koniem. Część pierwsza: Od Alfa do McLarena.

Alfa Romeo: Logo marki nie została zmieniona od 1972 do 2015 Alfa Romeo: Logo marki nie zmieniła się od 1972 do 2015 roku Źródło: Alfa Romeo

Alfa Romeo - Wąż i dziecko

Wiele osób jest wystarczająco trudne do identyfikacji komponentów godła Alfa Romeo poprawnie. wąż połyka miecza lub jeść je jeden czerwony formularz? A co ma zadowolić angielską flagę na lewo od niej z nim zrobić?

Oto odpowiedź: Total pokazuje logo Alfa herb miasta Mediolanu (Z lewej) i Visconti (Z prawej), który rządził tam długo. Herb Mediolanu pokazuje w kolorach obywateli (czerwony) i rolników (białe) z krzyża Chrystusa. Znaczenie i pochodzenie Płaszcz Visconti ramion zakwestionowane. Jednak jest ona zwykle przyjmuje się, że wąż ludzi - wiele też mówią o dziecko - nie jeść, ale rodzi.

U podstaw w 1910 roku Alfa Romeo wziął logo rodzinnego. Od 1972 do 2015 roku nie wprowadzono żadnych zmian do niego. Tylko z nowym Giulia, logo został zmodernizowany.

Cztery pierścienie Audi logo stoją na czterech marek Cztery pierścienie Audi logo stoją na czterech marek "Auto Union": DKW, Wanderer, Horch i Audi Źródło: Audi

Audi - cztery pierścienie, cztery marki

Znaczenie tego logo jest częścią niemieckich fanów motoryzacji podstawowej wiedzy: Cztery pierścienie Audi logo reprezentowania cztery marki samochodów Horch, DKW, Wanderer i Audi. W czerwcu 1932 roku marka stała się Auto Union razem.

Po drugiej wojnie światowej, NRD częścią Unii „samochodu Sachsenring Zwickau VEB działa” był ostatecznie i zbudował Trabant. Zachód był częścią niemiecki kupiona przez Volkswagena w 1964 roku połączyły się w 1969 roku z NSU AG i przyczynia się jako Audi AG dzisiaj cztery pierścienie Auto Union.

BMW - Biało-niebieski lub niebiesko-białe?

Wiele mówią o BMW śmigło, ale nie było tylko w reklamie. W prospekcie emisyjnym dla silnika samolotu z 1919 roku zwrócił się BMW z napędem zasilany przez śmigło i malowane biało-niebieskie logo Bayerische Motoren Werke. 1923 był po raz pierwszy w pojeździe, motocykl „R32”, stosowane. Niemniej jednak, nie było logo Sam już 1917 Śmigło mit hodowano aż do końca lat 20. przez BMW.

Mit śmigła BMW nie było aż do późnych lat 20. Logo już wcześniej Mit śmigła BMW nie było aż do późnych lat 20. Logo wcześniej Źródło: BMW prawdziwe znaczenie? Tymczasowe rozwiązanie: firma prywatna było wykorzystanie Godło państwa Bawarii, w tym jego flagi, zakazane. Bayerische Motoren Werke chciał używać kolorów i tak właśnie skończył go wokół. Od biało-niebieskich był niebieski i biały. Jasne, prawda?

Citroën - Bieg był początek

Właściwie są tylko dwa haczyki, ale za nimi jest dużo historii. Do tej pory, podwójny kąt przywołanie Pierwsze produkty z biznesmenem André Citroën. Dla samochodów przed zbudował przekładnię. Jednym z najbardziej znanych był bieg double-V, jego zęby wreszcie, Szablon dla godła marka samochodu były. Gears of Citroën notabene były również wykorzystywane w jednostce sterującej Titanica, ale to już inna historia.

Ferrari - W tradycji wojskowej

Ferrari broni „Cavallino Rampante” (hodowli koni) aż do śmierci. Kto go kopiować, wpadają w kłopoty. Że pasuje do pochodzenia wojskowego symbolu.

Enzo Ferrari dostał herb z koniem pyszałkowaty przez matkę włoski pilot myśliwca Enzo Ferrari dostał herb z koniem pyszałkowaty przez matkę włoski myśliwiec pilotażowego Źródło: Ferrari Enzo Ferrari opisany jako siebie, dostał pozwolenie na używanie herbu z Contessa Paolina Biancoli, matki Baron Francesco Baracca. Kto miał go jako Włoch Kampfflieger malować na płaszczyznach jego eskadry w czasie I wojny światowej i stał się bohaterem.

Ponadto, jednostka brata Enzo Dino, którzy polegli w wojnie nosiła tego konia. Enzo skorzystał z niej z żółty kolor jego rodzinnym mieście Modenie Odtąd samochodów wyścigowych Scuderia Ferrari. Ówczesny pojechaliśmy ale z Alfa samochodów wyścigowych i tak wylądował Ferrari Tarczę 1932 Pierwszy na Alfa Romeo 8C 2300mm.

Lamborghini - znak Byka

Co promieniuje więcej siły niż hodowli koni? Byk chrapanie, na przykład. Jednakże legendarna wojna między Enzo Ferrari i Ferruccio Lamborghini nie był powodem wyboru Lambo-heraldycznego zwierzęcia.

Dla Automobili Lamborghini Ferruccio wybrał rzekomo "Murciélago": Byk, który przeżył byków w 1879 roku i został ułaskawiony. Nawiasem mówiąc, to wybór dopasowany także Jego znak zodiaku.

Oficjalnie Kiwi był Swoosh - ale wydaje się, że sponsoring Marlboro również odgrywa rolę. Uwaga Figura 3 i 4 Oficjalnie Kiwi był Swoosh - ale wydaje się, że sponsoring Marlboro również odgrywa rolę. Uwaga Figury 3 i 4 Źródło: McLaren

McLaren - Kiwi i papierosy

Zwierzęta są wielką inspiracją dla producentów motoryzacyjnych. W McLarenie to jest - przynajmniej oficjalnie - w przeciwnym razie. Czerwony „szum”, jak jest on znany fanom, z powrotem do pierwszego logo zespołu wyścigowego Bruce McLaren. Nowozelandczyk był, więc jego logo wykazały Kiwi.

Obecne logo ma być „bardzo ewoluował” forma małego ptaka. Znacznie jednak jasne, wiele z nich wydaje się Dalszy rozwój projektu Marlboro, zaszczycił samochodów wyścigowych McLaren w latach 70-tych i 80-tych.

Kliknij tutaj, do drugiej części naszego samochodu logo historii.Like this post? Please share to your friends: