Przewodnik zakupowy Używany Opel Astra J (2009-2015) – to Opel jest lepsza niż w Golfie

Duże, solidne i niezawodne. Gdy Opel Astra J nie można iść daleko źle. Niemniej jednak, kupujący powinien zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Używany samochód kupuje przewodniki.

Stałego zastosowanym w zarządzaniu wady: Opel Astra JStałego zastosowanym w zarządzaniu wady: Opel Astra J Źródło: Opel

  • Solidne i niezawodne samochody kompaktowe
  • Szeroka gama silników i urządzeń
  • Problemy są zawory EGR oraz transmisja
  • Niewielki silnik benzynowy są zbyt słabe

Berlin - Opel Kadett i Astra, który był długo samochody do Zagłębia Ruhry. Praktyczne, solidne i niedrogie. Samochody dla mas. Od 1960 roku specjalnie roślina Bochum został zbudowany dla kadetów, od 1991 roku, Astra prowadził tu z taśmy. Produkcja samochodów w zakładach w Bochum ma historię 2014, przez lata, Astra jest produkowany w Gliwicach i Ellesmere Port.

Nasz typ: Model pięć drzwi z 1,4 litra benzyny turbodoładowaniem Nasza rada: model pięciodrzwiowy z 1,4-litrowym turbo benzyna Źródło: Opel Kompaktowy samochód nie boli go. Choć często utracone przed jego długoletni rywal VW Golf 6 w testach porównawczych w profesjonalnych czasopismach. W używanego samochodu, który wygląda jednak inaczej: kompaktowy Opel może zdobyć przeciwko Wolfsburg - Jakość długoterminowe i trwałość są lepsze. ale Astra nie jest wolne od wad.

Podstawa jest solidna, dopóki posiadacz czeka swój pojazd, utrzymuje i sprawia niekaralności przywołanie. Spośród ponad 12.000 samochodów, które są obecnie oferowane na mobile.de, prawie 5000 są wstawiane jako książka serwisowa i mają kolejne 12 miesięcy do dnia następnego HU. Należy wybrać jedną.

Istnieje wiele możliwych drobne uszkodzenia i wgniecenia na Astrze, dobry przegląd jest forum Astra J na MOTOR-Talk. Idziemy tu do najczęściej.

Historia / zmiana modelu

Gdzie Astra, gdzie robi na kadetów? W 1991 roku Astra zastępuje kadetów, ale odbiera wewnętrznie oznaczenie typu F. Jego poprzednik został nazwie Kadett E. Po raz pierwszy Kadett w 1936 roku zostanie wybudowany, ale Kadett przychodzi dopiero po wojnie, w 1962 roku na rynek. Ostatni Kadett został zbudowany w latach 1984 do 1993. Licząc cały Kadett i Astra razem, jesteśmy już w jedenastym pokoleniu - albo piąta generacja Astra. Astra J (dziesiąte pokolenie Opel kompakt, czwartej generacji Astra) przyszedł 2009 na rynku, a ostatnio była Astra K wymienić.

Tu jest rada zakupu Opla Astra K

Dużo miejsca z tyłu: 500-1550 litrów przestrzeni ładunkowej w Astra J Dużo miejsca z tyłu: 500-1550 litrów przestrzeni ładunkowej w źródle Astra J: Opel Astra Kilka przypomina J musiał znosić w 2010 roku. Samochody po 2011 roku, gdzie otrzymał nowe sprężyny powrotne w przypadku pedału sprzęgła, który może złamać w pewnych okolicznościach. Na rok modelowy 2011, śruby mocujące szyny siedzeniu fotela pasażera były wadliwe. Dla pojazdów z manualną skrzynią biegów oraz Hill Start Assist, zbudowany w latach 2010 i 2015, nie było błędów oprogramowania, które naśladować aktywacji hamulca. GTC i OPC z 2016 i 2017 roku istnieje ryzyko wadliwego airbag Zündgemischs.

Każdy patrzy na pojeździe z tych roczników, należy upewnić się, że Przypomina przeprowadzono. W porównaniu do VW Golf 6, ale liczba przypadków wycofania nie niskie.

2012 Astra otrzymała liftingu i nowy (stary) Budowa ciała sedana sedan. Praktyczny samochód z oddzielnym bagażniku jest raczej popularny w krajach południowych. W Niemczech, dostęp klienta do pięciodrzwiowej i kombi.

Ponieważ lifting świeci na atrapę chłodnicy w trójwymiarowej poprzeczki reflektory mają czarne tło. Z tyłu, model po faceliftingu różni się od swojego poprzednika, w tym przez chromowane wykończenia oraz zmienionego przedniego zderzaka. All-moll.

Co ciekawe, to jest w silnikach. Od września 2012 roku, Opel oferuje dla osób często podróżujących 2,0 litrowy turbo napędowy 195 z PS na. Benzyna silnikiem 1.4 dostaje chwilowego wzrostu funkcji 140 KM. Zatem, moment obrotowy jest krótko zwiększyła się z 200 do 220 m Nm. Od roku 2013, silnik benzynowy 1.6 zastąpiono 115 KM 1,4 litra przyssawek 87 i 100 KM.

ciało

W uzupełnieniu do trzy i pięciodrzwiowej jest Astra Sports Tourer jak (od 2010 roku) wspomnianej kombinacji. 2013 przyszedł kabriolet Cascada. Trzy-drzwiowy Opel utrzymuje coupe i wzywa tej wersji GTC.

Wariant OPC były (i są) jedynie w trzydrzwiowej GTC Wariant OPC były (i są) jedynie w trzydrzwiowej GTC Źródło: Opel Na przednich fotelach Astra oferuje wystarczającą ilość miejsca z tyłu jest całkiem blisko. Podczas GTC trzydrzwiowego The opadający dach i wąskie wejście zminimalizować powrotem komfort pasażerów z tyłu. Model pięciodrzwiowy z 4.42 m długości i na pewno połączeniu z 4,70 metrów z tyłu oferują łatwy wjazd i wystarczająco dużo miejsca na głowach. Miejsca na nogi jest ograniczone, ale tu, a tułów może być większe w wymiarach pojazdów. Pięć drzwi 370 litrów, Połączenie co najmniej 500 litrów, w złożonym tylnego siedzenia, jest 1,550 litrów. Praktycznie wszystko: liczne półki na drobiazgi. Dobrze w kombinacji: na płaskiej powierzchni ładunkowej.

Rdza nie wydaje się być problemem w Astra, poza kilkoma wyjątkami. MOTOR-Mówca "JacK2003" spaść ogólnych wad w tylko te rysy na lakierze na bagażniku dachowym kombi, należy zwrócić uwagę na potencjalnych klientów.

"moc Cruiser" Raporty rdzy w indywidualnych przypadkach. „Odnosi się do drzwi i klapy bagażnika. Drzwi wokół otworu dla wiązki przewodów, a wokół taśmy uszczelniającej einlackierte pod pęcherzyków rdzy farba może tworzyć „. W tylnej klapie czasami znaleźć się rdzy stado w spoinie punktów, taśmy uszczelniające i otwory do odprowadzania wody. Ponadto za wewnętrzna rdza błotnika może tworzyć, ponieważ płyta jest za nie zabezpieczone woskiem. Problemy są w zależności od wieku, spawy ramy pomocniczej z silnikiem transmisyjnego i obudowy. „Niektórzy kosmetyk ma głównie aspekty, ale może spowodować wysokie koszty w starości”, mówi Moc Cruiser.

Silnik / skrzynia biegów

W całej swojej konstrukcji, Astra J usiadł na dziewięciu wariantach benzynowych między 87 KM i 280 KM i dziesięciu wariantach wysokoprężnych z ośmiu różnych mocach od 95 KM i 195 KM. Większy wybór silnika jest inaczej trudno. Ogólnie polecam MOTOR-rozmówcy na forum mocniejsze silniki. Dla Astry waży nawet w podstawowym wyposażeniem 1,4 tony.

Opel Astra dostępny jako pięciodrzwiowego, kombi, limuzyny sedan i trzech drzwi ( Opel Astra dostępny jako pięciodrzwiowego, kombi, limuzyny sedan i trzech drzwi ("Coupe") Źródło: Opel jako wiarygodne, ale przewoźnika silnik 1.6 115 KM ecoFLEX o zastosowanie. Jeśli zanurzyć się w jednym forum Astra-J, wielu użytkowników polecić turbo silnik benzynowy o pojemności 1,4 litra z 120 KM lub 140 KM. Częste umieścić na szorstkiej 1.7 CDTI o mocy 130 KM lub lepszy od 2014 do laufruhigeren 1.6 CDTI o mocy 136 KM. Większa moc i ciśnienie zapewnia 2.0 CDTI o mocy 160 KM do 195 KM.

Ale silniki nie działają dość beztroski. Turbo benzyna 1,4 1,6 T i T mają tendencję do migotania. Większość tutaj aktualizacja oprogramowania jest wystarczająca. W silnikach wysokoprężnych, jest bardziej skomplikowana: w krótkim przedziale użyć zawór recyrkulacji spalin jest tutaj (zawór EGR). Często jest to kontrolki silnika na kilka sekund po uruchomieniu silnika, a następnie przejść, ale po około 30 sekund, a później podczas jazdy ponownie. EGR okopcony i musi zostać wymieniony jako MOTOR-Mówca Chrisidude doświadczył. Jul6540 miał również problem z EGR i ma je jeszcze strzał wideo. Silnik 2.0 CDTI może przynieść wtryskiwaczy do zaciskania przez wadliwą jednostkę sterującą.

SILNIKA Talker Mottek stwierdzi 1,4 T 140 KM w Astra J całkowicie niezauważalne wystarczająco i ekonomiczny jazdy. 1,6 turbo J GTC GTC_Andre spektakularne. „180 KM brzmi jak dużo, ale zawsze brakowało czegoś. W przeciwnym razie, można przeczytać coś negatywnego odnośnie trwałości. "

silniki benzynowe do 115 KM Opel połączony z pięciu przekładnią manualną. Od 120 PS istnieje sześć biegów. Wszystkie silniki wysokoprężne są wyposażone seryjnie w polu sześciobiegową, opcjonalnie doszło do 2,0 CDTI sześć-biegowa automatyczna.

Transmisja jest przyczyną problemów, „Manual transmisję dla maksymalnie 320 Nm,” short „M32”. W uszkodzenia skrzyni biegów sześciobiegową może wystąpić, ponieważ dopuszczalne tolerancje nie zostały spełnione podczas produkcji. Szum w piątym i szóstym biegu ogłasza niewydolności łożyska. Są firmy, które specjalizują się w naprawach. Byłoby spojrzeć na inny model lepiej.

podwozie

Wiele przycisków na konsoli centralnej, staromodny komputer pokładowy: Jest lepiej Wiele przycisków na konsoli centralnej, staromodny komputer pokładowy: Jest lepiej Źródło: Opel Według raportu TÜV, Opel Astra J bije w rozdziale zawieszenie dobrze. Zawiesiny osi i kierownicy audytorzy mają niewiele do zarzucenia. Również oświetlenie i układ wydechowy spaść mniej często nieprzyjemne niż porównywalne samochody. Sprężyny i amortyzatory osi oraz utrata oleju do silnika i napędu ale czasami martwić. W silnikach z nietrzymaniem moczu, często jest do uszczelnień olejowych. Zainteresowane strony powinny zatem samochód lepiej na podnośniku lub sprawdzić podwozie po śladów oleju.

Dzięki solidnej belki skrętnej tylnej osi z wiązaniem Watta, Astra napędza komfortowy i sportowy. Opcjonalnie istnieje Adaptivdämpfer. W połączeniu ze sportowym zawieszeniem z Astra był prawidłowo napięta i sportowiec.

Niektóre MOTOR gadułą jak dr.d.b.will lub RUEGEN1 mieć problemów z hałasem podwozia. Kiedy doszło grzechot, szczególnie podczas hamowania. Ale Opel nie mogli go naprawić.

Acid_Speefight wskazuje, że tylne zaciski hamulcowe mogą mocno gammeln zbyt niskie do stosowania czasami jak woda, sól i pył hamulcowy przyczepiają się. „Problem jest rozwiązany przy czyszczeniu i smarowania elementów w ciągu 30 minut.”

Sprzęt / Bezpieczeństwo

Przez prawie sześcioletniego okresu budowy były różne linie wyposażenia dla Astry J. Nazywano Cosmo, Selection, Edition, innowacji lub sport. Najczęściej wybierane warianty Edition i innowacje były.

GTC sprzedaje Opla od 2012 GTC sprzedaje Opla od 2012. Źródło: Opel Część bazy sześć poduszek powietrznych, ESP, klimatyzacja manualna powietrze i elektryczne szyby przednie. Opcjonalnie istnieje forward adaptacyjne oświetlenie i siedzenia „Zdrowe Plecy Campaign” (AGR), dwa użyteczne dodatki. Końcówka od osób często podróżujących i silnik-Talker Witam Szwajcarii: „Siedzenia AGR są bardzo dobre. Są mile mocno usztywniony, co się opłaca, zwłaszcza na długich trasach. „W ogóle, fotele Opla są uważane za stabilne wystarczającego wsparcia bocznego i dobrym wykonaniem.

Ponadto zaleca adaptacyjnego reflektor (AFL +). „AFL jest bardzo silna. Jasność a zwłaszcza oświetlenie drogi, czuję się bardzo dobrze. „MOTOR-Mówca GTC_Andre uważa, że ​​Navi600 / 900 jest technicznie całkowicie nieaktualne. Generalnie, oprogramowanie nawigacyjne może powodować problemy i zmniejszyć przyjemność z jazdy znacznie w starszych modelach. Z dzisiejszej perspektywy kokpitu wygląda przestarzały i działanie przez wiele niewygodnych przycisków.

Sytuacja na rynku / ceny

Stojak rower w tylnej płycie: praktyczny Stojak rower w tylnej fartuch Źródło:: praktyczny Opel Opel Astra to solidny samochód z tylko kilkoma chorobami. Ponieważ nie są gorsze przypadki wśród konkurentów. Chociaż najstarszego Astra J są tylko siedem lat, ale niektóre mają ponad 150.000 kilometrów na zegarze.

Dobrze utrzymane modele z mniej niż 100.000 kilometrów i wypełnionego czekową tam od około 6500 do 7000 euro. Środki po liftingu z nowymi silnikami, ale wyższy przebieg rozpocznie również na 6500 euro.

Szczególną uwagę należy poświęcić silnika i przekładni zainteresowanych stron. EGR powinien pracować z czystego miasta samochodzie, Sześciobiegowa przekładnia nie może skomleć w wysokim biegu, czy płakać.

Wnioski / Zalecenie

Zakres Opel Astra J jest duża. Patrząc na doświadczenia wspólnoty MOTOR-rozmawiać, powinien to być 1,4 T lub 2,0 CDTI, najlepiej z nowym zaworem EGR (diesel) i cichej transmisji. Chcemy wybrać model pięciodrzwiowy z 140-konnym silnikiem benzynowym, foteli EGR, światła adaptacyjne i niski przebieg. Co najmniej 10.000 euro, jednak trzeba zapłacić, aby utworzyć.

Oferta obejmuje Astra j na mobile.deLike this post? Please share to your friends: