Tak szybko, tak głośno, tak cudownie szorstki: 911 GT2 RS jest korona w serii Porsche karnego. Pierwsza jazda w którym wegboxt nawet 911 Super sport dość luźne.

Porsche 911 GT2 RS jest napęd na tylne koła Porsche obecnie najszybciej - zanim samochodzie sportowym Super 918 SpyderPorsche 911 GT2 RS jest napęd na tylne koła Porsche obecnie najszybciej - zanim samochodzie sportowym Super 918 Spyder Źródło: Porsche

Portimao - Czasami po prostu musi być spalania dla szczególnych chwil i samochodów specjalnych. Napęd bez akumulatorów, superkondensatorów lub silnikiem elektrycznym. Bez wszystkiego, co sprawia, że ​​samochód trudne lub skomplikowane. Po prostu potwornie mocny benzyna bez dzwonów, ale z dużo oomph.

Więc samochód teraz przychodzi z Porsche. „W końcu”, można by nazwać - a potem myśleć o wszystkich GT i RS wspaniałych modeli. Są tam dawno temu. To jest jednak szczególnie tutaj. Dla 911 GT2 RS stawia żadnych samochodów w kieszeni, a dokładniej kieszeni tłoka. Małe i duże frajerów że Stromer i hybrydy, że hiper- i super sportowych samochodów, wszystkie najszybszych samochodów „wszech czasów”.

Jasne, z których niektóre są bardziej wydajne (jeszcze), niektóre idą prosto szybciej. ale: Nie później niż na Nordschleife z GT2 RS przemija. Runda trwa z prawej kierowcy tylko 6: 47,3 min. Dla porównania, Porsche 918 Spyder 6:57 minut lamborghini huracán wydajności 6: 52.01 minut.

Porsche 911 GT2 RS: Racing-kara za drogi

Z tego Porsche nie mają nawet na nowo karę. Przepis jest prosty i sprawdzony. W GT2 RS jest o wiele wydajność, niską wagą i dostrajania. Podstawy budowy samochodu sportowego, że tak powiem. Niemniej jednak, ten samochód ledwo czuje po Schwabinger Flanier-911th Ponieważ inżynierowie opracowali w życiu codziennym wyzwaniom GT2 RS i dużo torze.

W Miami niebieski Porsche 911 GT2 RS na trasie: Ponownie, to działa dobrze i może pracować na całej siły W Miami niebieskim Porsche 911 GT2 RS na trasie: Ponownie, to działa dobrze, a mimo wszystko może rozpęd Źródło: Porsche To nie znaczy, że to nie działa w mieście, na autostradzie lub autostradzie 911th Obowiązkiem powiedzie nawet zaskakująco dobrze - mimo pewniejszym stopy wiosną, semi slicki i klatki z tyłu. Ale brakuje jakiegokolwiek komfortu. Klocki hamulcowe pocierać usłyszeć na płytach ceramicznych, opona zrywać asfalt z małych kamieni. Trzask i dudnienie na prawie izolowanych części metalowych i z tworzywa sztucznego. nuci i syczy zza Boxer turbo, jakby siedzi obok ciebie.

Nie, GT2 RS nie jest dzienny kierowca z obiektów sportowych, gdzie mówią miłe rzeczy na 180. Skoro masz już ryk. Na szczęście nie jest to samochód, w którym chcesz porozmawiać w tym tempie. Mówiąc pozostawiając to karze. Mówi dokładnie to, co się dzieje: czy ciśnienie ładowania jest stosowana, gdy przychodzi moc. A kiedy odrywa się trakcja.

„Wszystko, ale turbo gechipter”

Dzieje się tak, na pewno, jeśli pozwoli to zgrać. Zbyt wąski hamowana w kolei zbyt wcześnie gazu, nawet tylnej na boki. Nic dziwnego: W HP spełniają napęd na tylne koła 911 GT2 RS 700. To sprawia, że ​​ten urodzony w 2017 roku Porsche nie Downey od wpływu 911 turbo w 1980 roku. Ale znowu: siedemset moc na tylną oś! Powinno to tylko bardzo dawkuje napęd żartuje normalne utalentowanych kierowców.

3,8 litrowy bokser GT2 jest oparty na aktualnej górnej modelu. Jednak lider serii Andreas Preuninger podkreślił: „To wcale nie jest gechipter Turbo” Tylko z nowym oprogramowaniem, to wydajność nie pozwoli zrealizować.

Porsche zainstalowane nowe tłoki i większe turbosprężarki VTG. Ponadto zmieniony Ansaugktrakt i Wasseraufspritzung do chłodnicy. Ciśnienie doładowania zwiększyła się z 1,3 (911 Turbo S) do 1,55 bara (GT2 RS). 3,8-litrowy bokser w Porsche 911 GT2 RS: 700 KM, 750 Nm momentu obrotowego 3,8-litrowy bokser w Porsche 911 GT2 RS: 700 KM, 750 Nm momentu obrotowego źródła: Porsche

Pomimo wielkich turbo i schludny ciśnieniowe: sześciocylindrowy w GT2 wydajności opracowany liniowych. Między dwa i pół do czterech i pół tysiącach obrotów bije maksymalny moment obrotowy 750 Nm do transmisji. Po tym jednak jego siła maleje prawie. Bokser obracać energicznie aż 7200 wyjazdów. Teoretycznie samochód będzie jechać 360 km / h szybko. Porsche 340 z co reguluje rzeczy. Dla opon.

Lekka konstrukcja i aerodynamika w 911 GT2 RS

Michelin Naczepy wycieki trzymać prawidłowo, jeśli mają temperaturę. GT2 potrzebują tych opon, bo każdy Straßenpneu będzie przytłoczony jego mocy. Nawet tak to działa ledwie: Lampa ESP miga nawet na trzecim biegu, mimo samoblokujący mechanizm różnicowy i 325er- szerokości. Porsche dostraja pomocników, ale w dół, tak aby zaangażować się ostrożnie i nie irytujące.

stanąć na wszystkie koła podczas rozwoju tej kwestii. Jako skuteczny sposób, aby przynieść dużo energii na drodze. Porsche zrezygnował z wałem napędowym, a zatem mniejszą wagę. 50 kilo zapisuje tę interpretację. Więcej kilogramów stanowiły w organizmie, koła, okna i wnętrza. Pomimo klatki tłumiki adaptacyjne i tylnej osi GT2 RS waży 1470 kg, w idealnym. 911 GT3 RS (pre-facelift) waży tylko jeden talent mniej.

Naprawdę niesamowite GT2 RS będzie jednak tylko przez jego głosu. Porsche jest sztywny łożysko że naprawdę każdy kamyk w erspürbar kierownicy. Który sam jest mierzona za pomocą standardowego Elfer dużo precyzji i doskonałej informacji zwrotnej. Można jechać szybko z takiego samochodu w ogóle. więc specjaliści biją rekordy.

911 GT2 RS docierane Nurburgring ordschleife w 6: 43,7 minuty 911 GT2 RS docierane Nurburgring Nordschleife w 6: 43.7 min Źródło: Porsche

wniosek

GT2 RS nie jest to samochód dla lodziarni, ale jeden na torze - i być może po drodze tam. Do codziennego GT2 RS jest zbyt surowa, zbyt mocno, zbyt głośno. Jego hamulce chwyt naprawdę tylko gdy są gorące. I zimne opony nie może słuchać.

Tak mało kompromisy zwykle nie są liczone kary dzisiaj. I to właśnie sprawia, że ​​tak wielki. Jeżeli prowadzisz go ostro, pokazuje tył jego rozpalonym człowieka Kats przez otwarty zawór wydechowy. A on jest już zabawa na autostrady i drogi. Jego pełny potencjał, jednak pokazuje to wyjątkowe Porsche tylko na torze wyścigowym.

Dane techniczne Porsche 911 GT2 RS

 • Napęd: 3,8 litra sześciocylindrowym, dwie turbosprężarki VTG
 • Moc: 700 KM (515 kW) przy 7000 obr / min
 • Moment obrotowy: 750 Nm przy 2500 do 4500 obr / min
 • Skrzynia biegów: 7-biegowa skrzynia biegów o podwójnym sprzęgłem
 • 0 - 100 km / h 2,8 s
 • 0-200 km / h 8,3 s
 • Prędkość maksymalna 340 km / h (ograniczona)
 • Wydajność: 11,8 l / 100 km (NEDC)
 • Długość: 4,549 m
 • Szerokość: 1,880 m
 • Wysokość: 1,297 m
 • Rozstaw osi: 2453 m
 • Masa własna: 1,545 kg (norma UE, w tym kierowcy i płynów).
 • Pnia 115 litrów
 • Cena bazowa Porsche GT2 RS: od 285,220 euro

Od tej pory możemy wysłać nasze najlepsze wieści raz dziennie poprzez Whatsapp i Insta. Brzmi dobrze? Następnie przeczytać tutaj, jak można się zarejestrować. To zajmuje tylko 2 minuty.