Toyota Rav4 Hybrid: Test, konsumpcja, cena – to hybryda wychowuje swe sterownik

Dość gruba SUV z łagodnym napędem hybrydowym - jest to sprzeczność lub wspaniała symbioza? Rezultatem jest zdecydowanie wart drugiego wygląd.

Pierwsza jazda w hybrydzie Toyota RAV4: kompaktowy SUV porusza się cicho i rzadko denerwujące z dużą prędkościąPierwsza jazda w hybrydzie Toyota RAV4: kompaktowy SUV porusza się cicho i rzadko denerwujące z dużą prędkością Źródło: Toyota & Mario von Berg

Barcelona - Cóż, mimo wszystko, Toyota! Najnowszy hybrydowy w programie działać lepiej i ciszej niż mały i kompaktowy samochód przed nim. nie tak mówi komisarzom telewizyjnych w reklamie. Ale prawa stopa następująco prędkość teraz znacznie lepiej. I to nie tylko hałas.

RAV4 jest pierwszą hybrydą w Niemczech, może zwrócić zadatku obserwuje: 1,650 kg są tam cztery koła, 800 bez RAV4 jest pierwszą hybrydą w Niemczech, może zwrócić zadatku obserwuje: 1,650 kg są tam cztery koła, 800 bez źródła: Toyota Still, którzy chcą cieszyć się nową RAV4 hybrydę, która powinna, przynajmniej pojechać Prius. Adrenalina gdzieś tu rządzi wrażliwych elektronicznych. Delikatnie, z uczuciem - i nagle hybrydowy Rav4 zaczyna wyczarować i uwodzić. Dającą niedoścignione wygodne, ciche i płynne. Tylko Kickdown napędza silnik Atkinson w nieprzyzwoitych dużych prędkościach. Potem to już koniec z resztą. Do tej pory, więc hybryda i znane od pierwszego Prius.

Toyota prowadzi napęd hybrydowy dla liftingu z RAV4. Kompaktowy SUV dostaje nos Mickey Mouse, ułaskawienie, marki oblicze jego rodzeństwa. Istnieje również sztywniejsze podwozie, zawieszenie ściślejsze, lepsza izolacja akustyczna, materiały drobniejsze i nowych asystentów. W sprawie zasadności zmian nic RAV4: Przezroczysty ciała, dużo miejsca z przodu iz tyłu oraz w bagażniku. Solidny zamek rodziny.

Jazda pod standardowym zużyciu

Ale, jak napęd hybrydowy pasuje do tego samochodu? On początkowo zwiększa ciężar już niełatwe RAV4 do ponad 1,6 tony. Objętość rozruchu zmniejsza się od 547 do 501 litrów. Brak warunków. Dlatego Toyota podniósł wielki rozwiązanie: zamiast mała maszyna Prius wyposażony słynny Lexus Benzyną 2,5 litra do 155 KM. Wydajność systemu napędu jest 197 PS - to wystarczy do szybkich startów ruchu lub 100 kilometrów na godzinę po 8,3 sekundy. Słynny tryb Hill Descent zastąpione przez Toyota sześciu symulowanych stopni przekładni. Tak więc, siła regeneracji może być kontrolowane.

Hybrydowa technologia zwiększa wagę do 1,6 tony, bagażnik kurczy Hybrydowa technologia zwiększa wagę do 1,6 tony, bagażnik kurczy Źródło: Toyota Wszystko to czuje się w RAV4 nie Sportowy, ale nie ociężały. Bezpośredni układ kierowniczy i dobre hamulce mogą zapomnieć wagi ciężkiej. Po spożyciu starą mądrość Prius Dotyczy: Hybryda kształci sterownik. W miejskich prędkościach jazdy i bez gradientów średnia konsumpcja 4,9 litra na 100 km można łatwo podcięcie. Jeżeli ktoś wejdzie RAV4, jednak gorączkowy, płaci za nią na stacji benzynowej.

Pozytywne: Poziom hałasu ograniczeń tkwiących w prądzie obciążenia przy wysokiej prędkości silnika Atkinson Toyota ma znacznie ograniczone. Typowa piłokształtny można usłyszeć praktycznie tylko przy pełnym otwarciu przepustnicy, ale nie w stałej jazdy autostradą. Więc życie jest dobre, i tak, to również przyczynia się do wykształcenia - zbyt często się nie chce słyszeć. O wiele bardziej przyjemne opuścić komendę na dłuższych etapach adaptacyjnej kontroli odległości i prowadzić cichą rozmowę z prędkością 140.

Proszę nie kupować olej napędowy

Jeśli naprawdę chcesz, może kupić RAV4 z silnikiem wysokoprężnym. ale wtedy nie wszystkie koła lub automatyczny - zarówno już nie istnieje w oleju napędowym. Zamiast tego, Toyota Rav4 pierwsza hybryda w Niemczech, może zwrócić zadatku obserwuje i opcjonalnie z napędem na wszystkie koła. Do tego Japończycy zainstalować dodatkowy silnik elektryczny o mocy 50 kW na tylnej osi, która zapala się, gdy są potrzebne. wydajność systemu nie zwiększy, bo silnik jest zasilany bezpośrednio z napędu głównego.

Więcej skóry, nowy wyświetlacz: Wnętrze wygląda dobrze Więcej skóry, nowy wyświetlacz: Wnętrze sprawia dobre wrażenie Źródło: MOTOR-TALK Rav4 prospektywne przybyć hybrydowego czy inny sposób w przyszłości prawie skończona. On jest najmocniejszy silnik, ale koszty (napęd na przednie koła), nawet 300 euro mniej niż silnik benzynowy z automatyczną skrzynią biegów oraz wszystkie koła. Lub 1,200 euro więcej niż olej napędowy z przełącznikiem ręcznym i gorszy sprzęt. Nawet Pakiet Kreator "Poczucie bezpieczeństwa" kosztuje 550 euro mniej niż w benzynie lub silnikiem wysokoprężnym w hybrydzie.

W konkursie, ale coś czystego kosztów Nitro mniej: Dobry 2000 EUR jest hybrydą Rav4, na przykład, o Hyundai Tucson (177 KM z podwójnym sprzęgłem). W Maździe, istnieje CX-5 z 160 KM na wszystkie koła i automatyczną 1.800 euro tańszy niż Toyota. Ale wtedy nie masz napęd hybrydowy - i jego właściwości, które zostały przedstawione przez tę podróż, absolutnie może poprawić SUV. Choć nie dla wszystkich.

Toyota Rav4 hybrydowy: Specyfikacje

 • Benzyna Silnik: 2,5-l, czterocylindrowy silnik spalinowy (Atkinson)
 • moc silnika: benzyna 155 KM (114 kW)
 • Maksymalny moment obrotowy. 206 Nm b. 4400-4800 U / min
 • Silnik elektryczny: 105 kW
 • Maks. Moment obrotowy: 270 Nm
 • Dodatkowy napęd koła: 50 kW
 • System Moc: 145 kW (197 KM)
 • Skrzynia biegów: przekładnia planetarna (bezstopniowa automatyczna)
 • Akumulatorów: Ni-Mh, 1,59 kWh
 • 0100 km / h: 8,3 s
 • Prędkość maksymalna: 180 kilometrów na godzinę
 • Wydajność: 4,9 litrów / 100 m; -Wheel napędowy: 5,0 l / 100 km (NEDC)
 • CO2: 115 g / km (cztery koła: 117 g / km)
 • Długość: 4605 m
 • Szerokość: 1,845 m
 • Wysokość: 1,675 m
 • Rozstaw osi: 2,66 m
 • Ciężar: 1625 kilogram (cztery koła: 1690 kilogram)
 • Masa przyczepy 800 kg (2WD) /1.650 kg (4WD)
 • Pnia: 501-1633 l
 • Cena: od 31,990 EUR
 • Baza Cena Toyota Rav4: 27.990 euro
 • Otwarcie rynku: 29.01.2016
redaktor MOTOR-TALK Björn Tolksdorf i hybrydowy Rav4 redaktor MOTOR-TALK Björn Tolksdorf i hybrydowy Rav4Like this post? Please share to your friends: