Zużycie oleju w “EA888” silników TFSI – Problem TFSI-oil

Od roku 2009, MOTOR-Mówca dyskutować zwiększone zużycie oleju w silnikach TFSI. Dług jest często zatkany pierścień tłokowy. Oto wszystko o przyczyny i rozwiązania.

Zużycie oleju: Niektórzy kierowcy z silnikiem TFSI rodzinyZużycie oleju: Niektórzy kierowcy z silnikiem TFSI rodziny "EA 888" Raport do trzech litrów oleju na 1000 km pragnienia Źródło: SWR

Berlin - silniki zużywają olej. Tylko nie za dużo. Audi pisze w instrukcji silnika turbo benzynowy 1.8 i 2.0-litra: Po 1000 km pół litra koniecznością w zbiorniku oleju. Wspólne wartości, inni producenci mają podobne tolerancji.

Zwłaszcza w tych silnikach Audi TFSI, jednak spożywanie może drastycznie wzrosnąć. Od roku 2009, MOTOR-Mówca dyskutować wysoką pragnienie oleju - w czasie przerwy i po. W analogicznym wątku również kierowcy innych marek VW Grupy opisać swoje doświadczenia. Ponieważ silniki są również zintegrowane w samochodach od VW, Seat i Skoda: na przykład w golfa, Octavia i Leon.

Od tego czasu wiele się mówi o silniku. Magazyn towarowy „Auto Bild” pisze o możliwym wada projektu. Dzisiaj show TV zgłaszane "Marktcheck" Southwest Radio (20:15) na ten temat. Mamy zestawione wszystkie ważne informacje.

Silniki, które są zaangażowane?

Tłok z pierścieniami tłokowymi: Pierścień zgarniający (na dole) zapewnia, że ​​nie pozostają zbyt dużo oleju w ścianie cylindra. On nie działa w niektórych silnikach TFSI Tłok z pierścieniami tłokowymi: Pierścień zgarniający (na dole) zapewnia, że ​​nie pozostają zbyt dużo oleju w ścianie cylindra. On nie działa w niektórych silnikach TFSI Źródło: SWR Problem występuje przede wszystkim w silnikach z grupy VW o pojemności skokowej 1,8 i 2,0 litra na. Są to silniki z wewnętrzną nazwą „EA 888”. Ta rodzina silników jest firma dzisiaj w nowym samochodzie, ale teraz w czwartym pokoleniu.

Problem zwykle silniki pochodzą z generacji 1, więc chodzi o pojazdy z lat 2008 do 2011. Właściciele zgłosić w części przez okres do trzech litrów zużycia oleju na 1000 km - zbyt dużo. Ilu silniki są zainteresowane, nie jest znany. Audi nie wspomina liczb. „Auto Bild” zebrał około 80 przypadków, od listopada 2015 roku. Silnik jest w 800.000 samochodów Audi.

Co jest przyczyną zużycia oleju w silniku TFSI?

Odpowiedzialne za wysokie zużycie oleju są zatkane olej wiercenia w pierścieniach tłokowych. Najniższy pierścień na tłoku, tak zwany pierścień olej ciągnie folię z oleju podczas ruchu tłoka do dołu od ścianki cylindra. Pozostawia tylko tyle smaru na ścianie, że pozostałe dwa pierścienie mogą ślizgać. Tak mało olej jest spalany.

Dotknięte silniki odpędzania nie działa prawidłowo. Przez blokady w zgarniacz nie jest wystarczająco olej przepływa z powrotem do miski olejowej. Nadmierna ilość utrzymuje się na ściance cylindra i spalone.

Przecieki występują na tym samym silniku nie występuje. Z zewnątrz, tylko niebieski dym z punktów wyciągowa wady. ale najwyższy znany zużycie oleju może być wykryte po około 100 kilometrów na komputerze pokładowym. Według Audi, zużycie nie było ze względu na konkretnego dostawcę.

Co jest pierwszym krokiem do nadmiernego zużycia oleju?

Spożywane samochód zbyt dużo oleju, warsztat musi sprawdzić. Ten argument jest wymiana oleju i może prowadzić klientom 1.000 km. Następnie zmierzyć ile oleju jest nadal w obiegu. Posiada silnik w tym czasie zużywa więcej niż pół litra oleju, jeden z dwóch poniższych sposobów jest umieszczony.

Na nieco wyższym zużyciem warsztatu zgodnie z instrukcjami w technicznych informacji o produkcie „TPI 1”. 1 Tutaj, silnik pobiera aktualizację oprogramowania. A (istniejących) zaworu regulacji ciśnienia w bloku silnika też inne warunki ciśnienia w skrzyni korbowej. ale nie z nadmiernego pragnienia oleju - w niektórych przypadkach, że wystarczy, aby znormalizować zużycie oleju.

Co jeśli to nie pomoże?

Wpływa to na czterocylindrowy silnik benzynowy o 1,8 do 2,0 litrów. Zostały one zbudowane, między innymi w Audi A4 Wpływa to na czterocylindrowy silnik benzynowy o 1,8 do 2,0 litrów. Były to między innymi Audi A4 zainstalowany Źródło: Audi przypadku znacznie wyższe zużycie oleju jest określona, ​​silnik dostaje nowe. „TPI 2”, przewiduje wymianę tłoki i pierścienie tłokowe. Części pierwszej generacji nie są już dostępne. Warsztaty następnie zainstalować nowsze wersje obecnych generacji silników.

W samym silniku, wymiary pozostają takie same. Średnica i skok rodziny silników „EA 888” nie uległy zmianie. Średnica korbowodu jest dla obecnych pokoleń, ale większe - stary korbowód nie pasuje i jest również wymieniona.

2015 MOTOR niektóre talkers przyczynił się swoimi doświadczeniami z prac naprawczych razem. zgłoś oni, że zużycie oleju zmniejszyło się do akceptowalnego poziomu.

Nie ma firmy na „TPI 1” i „2” TPI środków silnik TFSI?

Zwłaszcza „TPI 2” przechodzi w jakość. Do naprawy silnika muszą być usunięte. Warsztat będzie zmienić wszystkie elementy od dołu, głowica cylindra pozostaje na silniku. W zależności od modelu i wysiłku, który kosztuje do 6000 euro. Irytujące, zwłaszcza, że ​​problemy pojawiają się często po gwarancji.

Doświadczenie wykazało, że grupa VW daje łaskę do wieku pięciu lat. W handlu fora zgłosić obawia się, że zakończone Książka serwisowa była ważna. Zwłaszcza odstępy między wymianami oleju muszą być przestrzegane. Pieczęć niezależnych warsztatów mogą być problematyczne. Niektórzy użytkownicy pisać pełnej wartości firmy pomimo wyższego wieku pojazdu.

Pytany przez motor-TALK zaleca Audi rzecznik zadzwonić wątpić Audi obsługę klienta. Chciałaby mieć więcej możliwości jako dealer lub warsztatu i może przyznać dodatkową wartość firmy. Audi zaprzeczyć wartości firmy, wskazane jest, aby zwrócić się z jednego remanufacturer silnika.

Jazda ze zbyt małą ilością oleju może doprowadzić do awarii silnika: W żadnym wypadku. Zbyt dużo oleju jest również szkodliwe. Silnik popycha nadmiar smaru z krążenia i nagrać go. Może to spowodować uszkodzenie katalizatorów. w związku z tym, że silnik zużywa olej, wymaga uwagi.

Kliknij tutaj, aby SWR-wkładu.Like this post? Please share to your friends: