Audi A3 8P (2003-2012): Podręcznik używanego nabywców samochodów – Sporo gdy silnik pasuje

Jak Golf, tylko bardziej elegancki: a używane Audi A3 8P serii może być dobra okazja. Jeśli zwrócić uwagę na kilka rzeczy specjalnych. Poradnik dla kupującego.

Audi A3: Compact został zbudowany w całości generacja 8P dziewięciu i pół rokuAudi A3: Compact został zbudowany w całości generacja 8P dziewięciu i pół roku Źródło: Audi

  • Sportowa i najbardziej niezawodny
  • Szeroka gama silników i urządzeń
  • Problemy są głowice cylindrów diesel i łańcuchy rozrządu zapłonem

Berlin - Z tego samochodu Audi wykazał raz odwagi. Nie dlatego, że technologia była szczególnie tak - wyszła z VW Golf. Ale ponieważ w 1996 roku nikt nie słyszał o „Premium compact”. To było nowe. Pierwszy miot Audi w klasie kompaktowej zdystansował się od racjonalnego Opel, Ford i VW Compact. Zarówno pozytywne jak i negatywne: Audi chciał zbyt dużo sportu i uczynił mu niewygodne.

Druga wersja zrobił wiele lepiej niż ich poprzednicy. Była tak dobra, że ​​wewnętrznie nazywa 8P Audi dziewięć i pół roku został zbudowany. Bez jakiejkolwiek winy, że nie jest tak. Nie jako nowego samochodu, a na pewno nie jako używany. mieć najnowsze wersje serii jest teraz prawie pięć lat na arkuszu, najstarszy już 14 lat. Używane nabywcy samochodów powinni uważnie przyjrzeć napędu i kontroli testu tak.

Rzeczywiście, istnieje wiele małych, ale irytujące problemy wypraski. Można znaleźć dobry przegląd forum Audi A3-8P. Również bardzo pomocny jest FAQ leksykon A3 i rada zakup MOTOR-Talker czerwonego Erbach. Idziemy tu do najczęstszych wad A3 8P Audi.

Historia / zmiana modelu

Technika dzieli A3 z VW Golf - ze wszystkich mocnych i słabych stron Technika dzieli A3 z VW Golf - ze wszystkich mocnych i słabych Źródło: Audi Pierwszy A3 (8L) Audi produkowanych w latach 1996 i 2003. To było po drugiej generacji 8P. Początkowo jedynie w trzydrzwiowej, od połowy 2004 roku jako pięciodrzwiowy hatchback (Sportback) i styczniu 2008 roku jako kabriolet z kapturem tkaniny. licząc wszystkie warianty nadwozia Audi A3 zbudowali dziewięć i pół roku. Niezwykłe, bo zazwyczaj producenci odnowić swoje pojazdy na około siedem lat. Ale podstawą A3 dzięki VW-półki i platformy Golf V (PQ35) solidnej. A3 8P przeżył dwa pokolenia brat technologicznego.

2005 A3 dostał swój pierwszy lifting. Zamiast dwóch małych teraz z wielkim kraty ( „Single Frame”), nowe koła kierownicy i opcjonalne reflektory bi-ksenonowe. 2008 nastąpił drugi liftingu. Duże aktualizacja, rozpoznawalny przez światłami do jazdy dziennej, okap, błotniki, zderzaki, lampy ogona i tylnej klapie. Wewnątrz, projektant spakować do zestawu wskaźników, włącznik światła, otworów wentylacyjnych i konsoli środkowej. 2010, a następnie trzeciego, nieznaczne zmiany, rozpoznawalny przez dodatkowe szelki stopu w przód i w klamek. Ponadto wygląd lusterek i tylny dyfuzor zmieniło.

Od ząbkowanie A3 nie został oszczędzony. Niektóre problemy dzielił z grupą braci VW, dla niektórych było przywołania. W samochodach z silnikiem 2.0 TDI w fazach budowlanych między październikiem wadliwy zawór odpowietrzający w linii sprzęgła ciśnienia maja 2003 roku do czerwca 2005 roku, spowodować uszkodzenie dwumasowe koło zamachowe. Silniki wysokoprężne dwóch zaworów z technologią pompy wtryskiwacza istnieje ryzyko, że pompa tandem diesel przecieka przez przerwie ślimaka od marca do sierpnia 2004 roku. W przypadku pojazdów, które biegły w maju i czerwcu z taśmy, można spalić okablowanie przez zwarcie wentylatora chłodnicy.

Generatory gazowe, poduszki powietrzne głowy są często wycieka w samochodach od 2006 roku. W zabytkowych samochodów od maja 2008 do maja 2009 roku ma problemy z braku zasilania z ABS i ESP. 2,0-litrowe silniki TDI ze wspólną spadku szyny między 2010 i 2012 przez pęknięcia w liniach wysokiego ciśnienia negatywnie. Modele z sześciostopniową przekładnią DSG dostał się w 2009 roku odgrywa złego oprogramowania w fabryce w okresie od września 2008 do lipca.

Brzmi denerwujące. Jest. Dlatego buffy będą chcieli, aby upewnić się, że te oficjalne przypomina przeprowadzono w autoryzowanym warsztacie i zauważył. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do nowego oprogramowania, skandal silniki wysokoprężne: Brakuje tutaj nowy status danych, istnieją problemy z TÜV.

ciało

Na pierwszym liftingu z A3 dostał dużą kratę pojedynczych klatek. To było po mniejszych szczegółów Na pierwszym liftingu z A3 dostał dużą kratę pojedynczych klatek. To było po mniejszej Źródło: Audi Audi A3 zbudowany w trzech wersjach: A3 trzydrzwiowy (8P, 2003-2012), pięć-drzwiowy Sportback (8PA, 2004-2012) oraz z czterema Użytkowników cabrio (8V, 2008-2013). Większość klientów uciekają się do Sportback. Choć nieco droższe niż używane, ale oferuje więcej przestrzeni. Dla wielu klientów, reprezentuje hodowcy wersji - trzy czwarte klientów zdecydowaliśmy się na niego. W związku z tym często, Sportback jest używany.

Dla wszystkich typów A3 oferuje w przednich fotelach wystarczająco dużo miejsca. Mimo, że szczypie minimalnie więcej niż w golfa, ale wystarczająco nawet dla szeroko zbudowanych kierowców wszystkich. Największą różnicą między wariantami spośród pasażerów tylnych. Z jednej strony dlatego, że od wejścia w łatwiejszy czterodrzwiowy. Z drugiej strony, ponieważ oferuje więcej miejsca z tyłu. To jest prawdziwe dla przedziału tylnego siedzenia i bagaż: Cabrio zaprasza 285-320 litrów, trzy-drzwiowego 350-1100 litrów. W sporcie Powrót dopasować 370-1100 litrów ładunku.

Rdza nie jest to problem dla A3. Gdzie Rockfalls pękały z farbą ciała, ale może on bum. Na przykład, nadkola, klapy bagażnika, Hood i krawędzi drzwi. jest denerwujące, gdy rdza siedzi pod progami, jak z motor-Talker Giogio314506: „Przy zmianie opon odkryłem nieznaczne ślady rdzy na dolnych końcach błotników w migracji do parapetu, ledwie rozpoznawalne. Co okazało się być w tej dziedzinie po usunięciu wykończenia, jest oszałamiająca. "

Micha225 stwierdził, że A3 miał problemy z rdzą tylko w pierwszym roku modelu wynosi od modelu roku 2009 nie jest już problemem. Zainteresowani powinni zwrócić uwagę na krawędzi drzwi, wykładziny nadkola, procedury w tylnej klapie, trzecie światło stopu i trójkąta okna tylnych drzwi zwłaszcza podczas wizyty jeszcze.

Silnik / skrzynia biegów

W Audi A3 były wszystkie te silniki, które mogłyby pasują mechanicznie w swoim czasie. Ich pojemność waha się od 102 KM w modelu bazowym do 340 KM dla RS3. Ale tak obfite wybór, więc podatne są niektóre silniki. Całej swej budowie, A3 8P umieścić na dziesięciu wariantów benzynowych i wysokoprężnych ośmiu wariantach. Ogólnie polecam MOTOR-rozmówcy na forum mocniejsze silniki, które można przenieść na powierzchni wypraski. To samo odnosi się do benzyny i oleju napędowego.

Do 2009 roku Audi sprzedało w A3 jeszcze na wtrysku pompy dyszy. Silniki są dość niebezpieczne, czy 1,9 TDI z 105 KM lub 2,0 TDI 140 lub 170 KM. Główne problemy to silnik, zbudowany w okresie od marca 2003 do marca 2006 roku wewnętrzny „BKD” nazywa diesel serii EA188 często spada o wadliwych głowic cylindrów, chłodnice spalin i chłodnic olejowych i rurę recyrkulacji spalin i zawór recyrkulacji spalin jako motor-Talker Mission Control wiedzieć 2,0 TDI , Sprzęgła i koła zamachowe są również zauważalne w silnikach. Ponadto, nie są one bardzo czyste z Euro 4 i dostać w centrach miast może wkrótce być problemy. filtr sadzy ale Audi jest już jednym z 2005 roku.

W trzydrzwiowej i rozkładaną przestrzeń jest ograniczona, zwłaszcza z tyłu W trzydrzwiowej i cabrio, to głównie z tyłu ściśle Źródło: Audi, ale także nowsze diesel common-rail o 2,0 i 1,6 litra z 2008 roku może zrobić śmieszne działalności: Linie ciśnienia mogą pękać w pewnych okolicznościach. Jeśli wszystko jest w porządku, ale oni pracują ciszej, bardziej ekonomiczny i są klasyfikowane z Euro 5th Zwłaszcza wersja 170 KM jest przeznaczona dla palących kierowców długodystansowych.

W benzynie należy trzymać z dala od VW problem silnika 1.2 i 1.4 TFSI. Długość łańcucha rozrządu może następnie przejść - możliwe ciągnięcie awarię silnika samoczynnie. 1,6 litrowy wlotowy kolektor wtryskowy z 105 PS spada wadliwymi uszczelki głowicy. Silniki FSI 1,6 i 2,0 litrowy silnik nie tolerują paliwo E10 i chcą nosić cewki zapłonowej, uszczelki głowicy i katalizatorów.

Zasadniczo zaleca się, aby silnik benzynowy turbo o 1,8 i 2,0 litra pojemności skokowej są. Wczesne modele o mocy 200 KM (i Audi S3 z 265 KM) Napęd ze starej generacji silników ( „EA113”). Tutaj jest pasek zębaty napędza wałki rozrządu. Problemy są rzadkie. Wczesne egzemplarze generacji następcy (od 2007 roku „EA888”) mają problemy łańcucha kontroli z mniejszych dysków. Ponadto, nie mogą być wysokie zużycie oleju. Od 2011 roku Audi miał tych problemów pod kontrolą.

Dobrym kompromisem jest 1,8 TFSI 160 KM z 2011 roku V6 3,2 litra 250 KM i 2,5 TFSI z RS3 340 HP są stosunkowo rzadkie oferowane.

W zależności zestawy wydajności Audi manualną skrzynią biegów z pięcioma lub sześcioma biegów jednego. Wyjątek: RS 3, która jest wyposażona w siedem standardowych prędkości S Tronic. Opcjonalnie Audi oferowane do pozostałych silników na dual transmisji sprzęgła. To może być wygodne, ale znacznie więcej błędów niż przewiduje przełącznikiem ręcznym. Usługa kosztuje również więcej niż ręczne wady transmisji występują częściej. W tym celu złączki przełącznika ręcznego zużywają się szybciej dla potężnych silników.

podwozie

Według raportu TÜV, Audi A3 bije lepiej niż jego konkurenci w większości obszarów. W osi zawieszenia, układu kierowniczego, oświetlenia i układem wydechowym, audytorzy mają mniej niż porównywalne samochody do winy. ale wkurza raport TUV, funkcję hamulca i łatwiejsze do ponad pięciu lat straty oleju A3 właścicieli. Porowate przewody hamulcowe również powodować problemy. Te buty osi nieszczelne pochodzą z siódmego roku. Zainteresowane strony powinny zatem samochód lepiej na podnośniku lub sprawdzić podwozie po śladów oleju.

Występują problemy z niektórych silników. Obecnie zaleca dużą turbo silnik benzynowy Występują problemy z niektórych silników. Obecnie zaleca dużą turbo benzynowy Źródło: Audi zdumiewającą, że wyszukany cztery zawieszenie tylne sprawia trochę obawy krytykować Audi. Amortyzatory i sprężyny są ledwo zauważalne nawet w starszych pojazdach. Tylko w połączeniu z zawieszeniem sportowym i dużymi kołami miłośników powinny przyjrzeć się bliżej. Częste strajki przejść do materiału. Ale nawet w standardowej przyciąć krzewy rozwidleń może szybko zużywają się i łamać pióra.

Sprzęt / Bezpieczeństwo

Audi A3 oferowane w budowę czterech obiektów. Podstawowe wyposażenie atrakcji wliczone 16-calowe felgi stalowe, obowiązkowych sześć poduszek powietrznych i ESP. Sportier warianty ambicji zależy między innymi od tego, 17-calowe felgi aluminiowe, 15 mM opuszczania miejsc sportowych i koła kierownicy. Więcej komfortu atmosfera, w tym 16-calowe felgi aluminiowe, kierownica skórzana i inkrustacji węzełek. Światło czujnik deszczu i tempomat to standardowe wyposażenie.

S linii i dwa dodatki „Pakiet Sport Plus” i „opakowanie zewnętrzne” A3 to sportowiec. Zakres obejmuje sportowe fotele, zwarte zawieszenie i 25 milimetrów obniżające. Czarna podsufitka w sprzęt S-Line nie jest dla każdego. Pan radzi technologia automatycznie ściemnianie w połączeniu z lustrem wnętrze podgrzewane lusterka, światła i czujnik deszczu.

Najbardziej popularny rodzaj nadwozia: Sportback pięciodrzwiowa Najbardziej popularny rodzaj nadwozia: Pięciodrzwiowy Sportback Źródło: Audi A końcówkę MOTOR-Mówca OxYgEn1980: „Xenon Plus ---} koniecznością! Mam teraz po raz pierwszy i jestem całkowicie zaskakuje pozytywnie przez oświetlenie."

to był najbardziej popularny wariant Ambition i sportowy, ale nadal nadaje się do codziennego użytku projektowania podwozia.

Sytuacja na rynku / ceny

Audi A3 8P jest często spotykane na rynku używanych samochodów takich mobile.de. Około 8000 samochody są obecnie dostępne, w tym prawie 6000 mniej niż 150.000 kilometrów.

Dobrze utrzymane modele z mniej niż 125.000 kilometrów i wypełniony książka wyboru jest dostępne od 4000 euro, pojazdy po faceliftingu w 2008 roku z nowszych silników kosztować co najmniej 5000 euro.

Wnioski / Zalecenie

Zakres Audi A3 drugiej generacji jest duża. Patrząc na doświadczenia wspólnoty MOTOR-Talk i zauważyć obecną dyskusję o problemie napędowego chcielibyśmy wybrać benzynę 1.8 TFSI o mocy 160 KM i manualną skrzynią biegów, Sportback Ambition w urządzeniach z roku 2011. Silnik pasuje do sportowego zawieszenia i zabawy - ale to kosztuje co najmniej 10.000 euro.Like this post? Please share to your friends: