Test opon zima 2015 – Główne testy opon zimowych w 2015 w pigułce

Okazuje się jesienią 2015 roku. Kto potrzebuje opony zimowe, potrzebuje szybko. Można znaleźć prawo z naszego przeglądu badań przez ADAC, Auto Bild and Co.

Testy opon zimowych w 2015 roku w porównaniu: Mamy Testy ADAC, Auto Bild i CO w porównaniuTesty opon zimowych w 2015 roku w porównaniu: Mamy Testy ADAC, Auto Bild i CO w porównaniu Źródło: John Salzarulo poprzez unsplash.com (c.c 3.0)

Test opon zimowych: Wszystkie testy w 2016 roku można znaleźć tutaj w porównaniu.

Berlin - Dobór opon zimowych jest tak ogromna. W testach opon zimowych nie jest inaczej. Osiem testy opon zimowych mają mediów zawodowe i kluby samochodowe przeprowadzona w tym roku. Mamy też 2015 ponownie Wyniki ADAC, Auto Bild i współpracy. w porównaniu, aw jasne graficzny podsumowane.

Najważniejszą rzeczą w tym roku:

  • Całoroczne opony są ważniejsze i lepiej. W teście Auto Bild tylko jedna opona nie powiodło się. Ponadto, an opony całoroczne w teście hamulca nadążał dla opon zimowych.
  • Osiągi Opony z Dalekiego Wschodu (Z. B. Linglong) pozostaje niska. Odnosi się to również do Brytyjczycy Avon 205/55 R16 w. Wpadł przez ADAC.
  • bezpośrednie Porównaj opcja jest dostępna od rozmiaru opony 225/50 R17AMS i ACE testowali opony klasy średniej. Zwycięzca po naszej konfrontacji: Goodyear Ultra Grip Wyniki Gen pierwszego
  • Ważne informacje na temat opon zimowych i zmianą można również znaleźć w tym artykule i na naszej stronie tematu.

Podstawą porównania: ACE i AMS testowane opony 225/50 R17. W porównaniu Goodyear wygrywa Podstawą porównania: ACE i AMS testowane opony 225/50 R17. W porównaniu Goodyear wygrywa Źródło: Goodyear

Zimowe testy opon 225/50 R17 przez Auto Motor und Sport i ACE

Opony w teście ACE nadaje się do samochodów klasy średniej. Przetestowaliśmy automobilklub osiem opony o rozmiarze 225/50 R17. Zwycięzca testu było Continental Winter Contact TS 850. A "highly recommended" otrzymał także Goodyear Ultra Grip wydajności Gen-First Najgorsza opony było Vredestein Wintrac Xtreme S z oceną „warunkowo zalecany”. Test ACE w „zima”, „mokry”, „suchy”, „gospodarka / środowisko” i „cena”.

Magazyn towarowy Auto Motor und Sport (AMS) ulegały Dziesięć opony tego samego rozmiaru jego testu opon zimowych. Pięć opon, które były testowane zarówno w AMS i ACE. Zwycięzca testu był tutaj Goodyear Ultra Grip Wydajność gen 1. Pirelli Sottozero nawet 3 i Dunlop Sport zimowy 5 przyznano "Highly Recommended". ACE zwycięzca Continental Winter Contact TS 850 było tylko „zalecane” i tak jest w naszym porównania, tylko na drugim miejscu.

Z „warunkowo zalecane” opony z GT Radial, Yokohama, Bridgestone, jastrzębi i Cooper oceniano. Test AMS w „śniegu”, „mokry”, „na sucho” i „Środowisko”.

ADAC testowane między innymi opony zimowe dla małych samochodów w rozmiarze 165/70 R14 ADAC testowane między innymi opony zimowe dla małych samochodów w rozmiarze 165/70 R14 Źródło: Goodyear

Dwa rozmiary opon w teście opon zimowych ADAC 2015

ADAC przetestowany w tym roku opony dla małych i kompaktowych. Opony o rozmiarze 165/70 R14 do samochodów mikro i małych wyciąć Goodyear Ultra Grip 9, Michelin Alpin A4 i Dunlop Winter Response 2 z „Dobry” z. 16 opony Aeolus Snowace AW02 dostał Linglong Green-Max Winter HP i mentor M200 powodu złych cech na mokrej nawierzchni po prostu „biednych”.

19-testowane opony zimowe opony o rozmiarze 205/55 R16 dla modeli kompaktowych wolno byłoby Continental Winter Contact TS 850 i Yokohama V905 W.drive z „Dobry” przekonujące. tylko producent English Avon zawiodły z Ice Touring ST i "mangehaft" a. Wszystkie inne opony zostały ocenione jako „zadowalający”.

ADAC oceniono Poza zwykłymi kategoriami „na sucho”, „na mokro”, „śnieg” i „ice” i kategorii „noise / komfort”, „zużycie paliwa” i „zużycia”.

Auto Bild zimowych testów i Całoroczne opony

Auto Bild popełnił największy ze wszystkich testach opon zimowych 2015 r. 49 opony małej wielkości samochodu 185/60 R15 testowano - 23 spadł przez całkowicie w pierwszym badania hamowania na mokrej nawierzchni. Dobrze wiedzieć: Całoroczne opony Pirelli Cinturato All Season hamowany z oponą kontrolną. Zajął 11. miejsce tutaj i było lepiej niż wiele opon zimowych.

Spośród testowanych opon zimowych może Continental Winter Contact TS 850, Pirelli Winter Snow sterowania serii 3 i Barum Polaris 3 „Przykładowy” bezpieczne. Hankook Winter icept RS2 Auto Bild zbadała również Całoroczne opony w rozmiarze 195/65 R15 Auto Bild zbadała również Całoroczne opony w rozmiarze 195/65 R 15 Źródło: Goodyear był dzięki dobrej rentowności „Eko-Champion 2015”. Najgorsze opony Uniroyal, z klejem, Fulda i Ginslaved od cięcia ( „zadowalający”).

Również w teście: Dziesięć opony całoroczne w klasie kompaktowej rozmiarze 195/65 R15. Zwycięzcą został tutaj Goodyear Vector 4Season Gen-2 z "przykładowy". Tytuł „Eco-Champion 2015” Auto Bild przyznano tu dwukrotnie: w Goodyear i Michelin Krzyża klimat. niż „Nie polecam” było Nankang Winter Activa N-607 + sklasyfikowane.

Auto Bild oceniano w kryteriach „śniegu”, „mokry”, „suche” i „koszt”.

185/65 R15 Test opon zimowych Auto Zeitung

opony zimowe Rozmiar 185/65 R15 napad na małych i kompaktowych samochodów. Auto Zeitung 14 modele przetestowane i stwierdzono wyraźny zwycięzca: the Continental Winter Contact TS 850. "Gorąco polecam" były również Nokian WR D4, Goodyear Ultra Grip oceniono 9, Dunlop Winter Response 2 i Michelin Alpin A4.

Połowy opony w 225/45 R18 testowali Sportscars samochodów Opony Mid-size w 225/45 R18 testowany Źródło Auto Bild Sportscars: Chociaż Dunlop W teście Auto Zeitung opona nie była przez, ale opony Fulda, Toyo, Maxxis, Cooper i spadł z Westlake małe wartości hamowania po zmoczeniu na. Oni osunął się na dole tabeli. Testy Auto Zeitung w kryteriach „śniegu”, „na mokro” i „na sucho”.

Winter Test opony Auto Bild Sportscars

Auto Bild Sportscars Ten rok miał osiem opon w rozmiarze 225/45 R18 dla klasy średniej w teście. z „Przykładowy” były Dunlop Sport zimowy 5, Continental Winter Contact TS 850 P i Pirelli Winter Sottozero 3 ocenione. Spóźniony cięcia tylko Horizon Polar Star z 5, był „nie zaleca się” ocenione. Funkcja Auto Bild testowane w „śniegu” Sportscars „mokre” i „suche”.

Porównując testy opon zimowych 2014 roku będzie można znaleźć w tym artykule, testy opon zimowych w 2016 roku tutaj.

źródłoADAC, Auto Bild Group, Auto Zeitung, ACE, Auto Motor und SportLike this post? Please share to your friends: