VW Tiguan 2 2016: silniki, dane techniczne, zdjęcia – nowy mini-Touareg od VW

VW na IAA nowy samochód: Tiguan 2 jest większe, lżejsze, szybsze i ładniejsze. tylko nazwa i przyczepa pozostaje od poprzedniego.

Druga generacja Tiguan SUV rozpocznie się w kwietniu 2016 rokuDruga generacja Tiguan SUV rozpocznie się w kwietniu 2016 roku Źródło: Volkswagen

Frankfurt - Tiguan jest amerykański. Pozostaje dla małych silników w modułowej grupowej. Wizualnie, wysoka noga-VW rośnie ale w USA SUV. W swojej drugiej generacji Tiguan 2 sześciu centymetrów (4,49 m) i trzech centymetrów (1,84 m) jest. On również niesie nadwozia studium USA: tylne i boczne linie pochodzą w dużej mierze z Krzyża Coupe GTE.

VW Tiguan 2 w wersji off-road: kąt podejścia wzrasta do 25,6 stopni VW Tiguan 2 w wersji off-road: kąt podejścia wzrasta do 25,6 stopni Źródło: Volkswagen Cel jest jasny: VW musi być w Stanach Zjednoczonych bardziej skuteczne. W związku z tym Tiguan XL za dwa lata rozpocznie się w Ameryce (i Chiny) z trzecim rzędem siedzeń. VW zainwestował w USA Tiguan jednego miliarda dolarów w meksykańskiej fabryce w Puebla. Tam, 500 Tiguan dla Ameryk być zbudowany dziennie.

VW Tiguan 2: Osiem silników i wersji off-road

Po Niemczech Tiguan pochodzi z pięcioma siedzeniami. Podobnie jak jego poprzednik, ma swój własny poziom wykończenia do jazdy off-road. „Off-road przedni koniec” zwiększa kąt podejścia 18,3 do 25,6 stopni. Kąta odchylenia i kątów ziemi mierzona we wszystkich wersjach (bez obniżania) 24,7 stopni. Dla porównania, obecny Tiguan z „Lekkoatletyka” pakiet zwiększa kąt zsypu od 18 do 28 stopni.

Prześwit nowego Tiguan wzrasta od 19 do 20 centymetrów. ciągle ładowanie i krawędzi dachu sit głębiej niż poprzedni. Dłuższy rozstaw osi tworzy przestrzeń bardziej wnętrze: pasażerowie z tyłu mają kilka centymetrów więcej miejsca na kolana; bagażnik rośnie 470-1510 do 615-1655 litrów.

Pod maską, to pozostanie z czterocylindrowe z bezpośrednim wtryskiem i turbosprężarką. Na swojej premiery rynkowej VW Tiguan oferuje 2 z czterech silników benzynowych i wysokoprężnych do czterech modeli:

Obręcze nowego Tiguana mierzyć do 20 cali Obręcze nowego Tiguana mierzyć do 20 cali Źródło: Volkswagen

  • 1,4 litrowy silnik z turbodoładowaniem benzyna 125 PS
  • 1,4 litrowy silnik z turbodoładowaniem benzyna 150 PS
  • 1,8-litrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem o mocy 180 KM
  • 2,0-litrowy silnik z turbodoładowaniem benzyna 220 KM
  • 1.6 Silnik Diesla 115 KM
  • 2,0 litrowy Silnik Diesla 150 KM
  • 2,0 litrowy turbo napędowy 190 z PS
  • 2,0-litrowy silnik Diesla o mocy 240 KM

Dokładne informacje na temat przyspieszenia, prędkości maksymalnej i zużycia paliwa VW rozciąga się. W porównaniu do obecnego Tiguan (mały lifting z silnikami Euro 6), nowy dziesięć procent do oszczędnych jazdy. Oprócz podstawowych silników są wszystkie jednostki w standardzie częściowo z napędu Haldex 5 koła.

Badanie: Tiguan GTE z ogniw słonecznych

W dłuższej perspektywie będzie to wersja plug-in z Tiguan. Na IAA VW pokazuje bliskiego nadajnika: the GTE Concept Tiguan biegnie z technologią Passata i dodatkowych ogniw słonecznych. Silnik 1,4 litra benzyny (156 KM), oraz silnik elektryczny ze sobą w wyniku czego otrzymano 218 KM. Z 13 kWh pojemności akumulatora toczy się do 50 kilometrów wyłącznie na energii elektrycznej. Panel słoneczny na dachu, aby wygenerować wystarczająco dużo energii, aby zasilić do 500 km zasięgu w Niemczech rocznie. W Europie Południowej, nie powinno być 1000 km.

Tiguan GTE jest podróż do 50 kilometrów elektrycznie Tiguan GTE nawet do 50 kilometrów elektrycznie napęd Źródło: Volkswagen poddana próbie wykorzystuje Tiguan GTE 1,9 litra paliwa na 100 kilometrów. Silnik elektryczny usytuowany w obudowie dzwon zmienionego transmisji podwójnym sprzęgła. W najlepszym wypadku, plug-in Tiguan przyspiesza w 8,1 sekundy od zera do 100 i biegnie 200 km / h szybki.

systemy wspomagające, HUD, cyfrowy prędkościomierz

Wewnątrz Tiguan 2, tam są wszystkie systemy, które oferuje już VW Golf i Passat. hamulca awaryjnego City, obserwacja środowiska z detekcją ruchu kołowego, ostrzeżenie niezamierzonej zmianie pasa ruchu, siedem poduszek powietrznych i ochrony pieszych w kapturze w standardzie. Klimatyzacja trzy strefy z „filtr” Biogen, fotele do masażu, prędkościomierz cyfrowy, HUD, kamery 360 stopni i tempomatu adaptacyjnego kosztów opłat.

Systemy infotainment połączyć poprzez Android Auto i Apple carplay ze smartfonów. Informacje o ruchu, parkingów i stacji benzynowych są w internecie Navi. Nowa aplikacja terminy warsztatów zgodzili, informacje o stanie pojazdu, wezwać serwis przebicia i zaczyna podgrzewacza.

Nowy VW Tiguan rozpocznie się w Niemczech w 2016th kwietnia Do tego czasu, VW sprzedał poprawioną wersję obecnego modelu z aktualnymi silników i systemów informacyjno-rozrywkowych. Nie ma żadnych szczegółów w cenie drugiej generacji. W dłuższej perspektywie, VW Tiguan Coupe do naśladowania.

VW Tiguan Tiguan 1 i 2 w stosunku cenowymLike this post? Please share to your friends: