BMW: odvolání zhruba jednoho milionu vozů ve Spojených státech – mohou také německé modely ovlivněny

BMW připomene ve Spojených státech asi jeden milion vozů kvůli riziku zkratů a kabelových požárů. Prodloužení akce v Německu je myslitelné.

BMW připomene ve Spojených státech více než jeden milion vozů v dílně. Důvod: Došlo riziko zkratu a kabelových požárů. Podobné připomíná v Německu nelze vyloučitBMW připomene ve Spojených státech více než jeden milion vozů v dílně. Důvod: Došlo riziko zkratu a kabelových požárů. Podobné připomíná v Německu nelze vyloučit Zdroj: dpa / Picture Alliance

Washington / Woodcliff Lake - BMW oznámilo USA provoz dozorčí NHTSA celkem přibližně 1,4 milionu vozidel do odvolání. Podle výrobce, účinně ovlivněny jsou však jen asi jeden milion kopií od série by částečně překrývají. Jedná se o Všechny modely 3 a řady 5 a X5, X3, Z3 a Z4 z let 2006-2011.

Nebezpečí zkratu a požáru kabelu

První odvolání se vztahuje na více než 740.000 vozů, kde jsou problémy s částí motoru k zkraty může vést. Ve srovnání s provozem amerického dohledu BMW již bylo uvedeno, že neví o žádných nehodách či zraněních souvisejících s vadou.

Druhé odvolání týká kolem 673.000 vozů, kde z důvodu závady v topné a klimatizační techniku Nebezpečí přehřátí a požáru kabelu tam. Zde BMW tvrdí, že byli hlášeny čtyři případy, ve třech z nich by měl být nehoda.

BMW nemohl vyloučit, že odvolání případně rozšířen do Evropy a do Německa Musí být Bavorského rozhlasu hlášeny s odvoláním na mluvčího společnosti. Federální Motor Transport úřad byl informován.

zdrojMateriálem z DPA a bavorského vysíláníLike this post? Please share to your friends: