Kupující příručka Použité Opel Astra J (2009-2015) – Tento Opel je lepší než Golf

Velké, pevné a spolehlivé. Když se používá Opel Astra J nemůžete jít daleko od pravdy. Nicméně, kupující by měl věnovat pozornost na několik věcí. Ojetý vůz nákupní průvodce.

Pevná látka byla použita s zvládnutelnou vady: Opel Astra JPevná látka byla použita s zvládnutelnou vady: Opel Astra J Zdroj: Opel

  • Pevné a spolehlivé kompaktní vozy
  • Široká škála motorů a zařízení
  • Problémy jsou EGR ventily, a přenos
  • Malý benzínový motor jsou příliš slabé

Berlín - Opel Kadett a Astra, který byl dlouhý vozy pro Porúří. Praktické, pevné a cenově dostupné. Automobily pro masy. Od roku 1960 speciálně závod Bochum byl postaven pro kadeta, od roku 1991, Astra zde běžel z pásky. Výroba vozu v závodě Bochum má 2014 historii, po celá léta, Astra se vyrábí v Gliwicích a Ellesmere Port.

Náš tip: pětidveřový model s 1,4-litrový přeplňovaný zážehový motor Náš tip: pětidveřový model s 1,4-litrový přeplňovaný benzínový Zdroj: Opel Kompaktní vůz není to bolet. I když často dochází ke ztrátě proti svému dlouholetému rivalovi VW Golf 6 ve srovnávacích testech v odborných časopisech. V ojetý vůz, který vypadá, ale liší: Opel compact můžete skóre proti Wolfsburgu - Dlouhodobá kvalita a trvanlivost jsou lepší. ale Astra také není bez vad.

Základem je pevná, pokud je držitel čeká své vozidlo, udržuje a dělá dobré chování odvolání. Z více než 12.000 vozů, které jsou v současné době nabízeny na mobile.de, téměř 5000 jsou vloženy jako servisní knížka a má dalších 12 měsíců do příštího HU. Ten by si měli vybrat.

Existuje mnoho možných drobná poškození a promáčknutí na Astra, dobrý přehled je Astra J fórum na MOTOR-talk. Chodíme sem nejčastější.

Historie / změna modelu

Kde dělá Astra, kde dělá kadeta dál? V roce 1991, Astra nahradí kadet, ale přijímá vnitřně typové F. Jeho předchůdce byl nazýván Kadett E. Poprvé se Kadett v roce 1936 bude postaveno, ale Kadett A následuje až po válce v roce 1962 na trh. Poslední Kadett byl postaven v letech 1984 až 1993. Počítání všechny Kadett a Astra dohromady, jsme již v jedenáctém generace - nebo pátá generace Astra. Astra J (desáté generace Opel kompaktní vůz, čtvrtá generace Astra) přišel, 2009 na trhu a nedávno byl Astra K vyměnit.

Tady je nákup poradenství pro Opel Astra K

Dostatek prostoru v zadní části: 500-1550 litrů nákladového prostoru v Astra J Dostatek prostoru v zadní části: 500-1550 litrů nákladového prostoru ve zdrojovém Astra J: Opel Astra Několik vzpomíná J musel smířit s v roce 2010. Auta roku 2011 dostal nové vratné pružiny pro spojkový pedál, který může zlomit za určitých okolností. Pro modelový rok 2011, upevňovací šrouby kolejnic sedadel sedadlo spolujezdce byly defektní. U vozidel s mechanickou převodovkou a asistenta rozjezdu do kopce, postavený v letech 2010 a 2015, došlo k chybě software, který napodobovat aktivaci brzd. GTC a OPC z roku 2016 a 2017 existuje riziko chybného airbagů Zündgemischs.

Každý, kdo se dívá na vozidle z těchto ročníků, by měly zajistit, aby Připomíná byly provedeny. Ve srovnání s VW Golf 6, ale počet vyřazení vozidel z provozu selže nízká.

2012 Astra dostal facelift a nové (staré) karoserie: na sedan sedan. Praktický vůz s odděleným kmenem je populární spíše v jižních zemích. V Německu, v přístupu zákazníků k pětidveřové a kombi.

Vzhledem k tomu, facelift svítí na přední mřížce v trojrozměrném břevno, reflektory mají černé pozadí. V zadní, model plastická operace se liší od jeho předchůdce, včetně chromem lemem a revidované předního nárazníku. All minor.

Zajímavé je, že je v motorech. Od září 2012, nabízí Opel pro časté cestovatele 2,0-l turbo-diesel 195 s PS dál. Zážehový motorem 1.4 dostane overboost funkci s 140 hp. To znamená, že točivý moment se krátce zvýšil z 200 na 220 Nm. Od roku 2013, 1,6 l benzínový motor nahrazen 115 k 1,4 litru s přísavkami 87 a 100 hp.

tělo

Kromě tří a pětidveřové tam je Astra Sports Tourer as (od roku 2010) zmíněné kombinace. 2013 přišel kabriolet Cascada. Tři dveře Opel udržuje kupé a požaduje, aby tato verze GTC.

Varianta OPC byly (a jsou) pouze ve třech-dveří GTC Varianta OPC byly (a jsou) pouze třídveřové GTC Zdroj: Opel Na předních sedadlech nabízí Astra dostatečný prostor za ním je docela blízko. Během třídveřové GTC je šikmá střecha a úzký vstup minimalizovat zpět komfort cestujících na zadních sedadlech. Model pětidveřové s 4.42 m délky a určitě kombinaci s 4,70 metrů za nabídnout snadný nástup a dostatečný prostor pro hlavy. Prostor pro nohy je omezen, ale i zde, a zavazadlový prostor mohl být větší v rozměrech vozidla. Pětidveřový 370 litrů se Kombinace nejméně 500 litrů, na sklopená zadní sedadla, jsou 1.550 litrů. Prakticky všechny: mnoho police na drobnosti. No v kombinaci: ploché podlahou.

Rust se zdá být žádný problém v Astra, až na několik výjimek. MOTOR-Talker "JacK2003" spadají jako generální vady jen ty škrábance na laku na střešním nosiči stejšnu, dávat pozor na potenciální zákazníky.

"Power Cruiser" Zprávy rzi v jednotlivých případech. „To se týká dveří a dveří zavazadlového prostoru. Dveře kolem otvoru pro kabelového svazku a kolem einlackierte těsnicího pásku pod barva rzi bublin může tvořit „. V pátých dveří někdy ocitnou rzi stádo na bodových svarů, těsnicí pás a otvory odvodnění. I za vnitřní blatník korozí, protože deska se za není chráněn voskem. Problémy jsou v závislosti na věku, svary z motorového a převodového pomocným rámem a podvozkem. „Některé kosmetické má v první řadě aspektů, ale může způsobit vysoké náklady ve stáří,“ říká Power Cruiser.

Motor / Převodovka

Po celou dobu své konstrukci, Astra J seděl na devíti čerpacích variant mezi 87 koní a 280 PS a deset naftové variant s osmi různých výkonech mezi 95 koní a 195 hp. Větší výběr motoru je jinak těžko. Obecně lze doporučit MOTOR-mluvka do fóra silnějšími motory. U Astra váží dokonce v základní výbavě 1,4 tuny.

Opel Astra je k dispozici jako pětidveřové kombi, sedan, sedan a třídveřového ( Opel Astra je k dispozici jako pětidveřové kombi, sedan, sedan a třídveřového ("kupé") Zdroj: Opel za spolehlivé, ale dopravce Motor 1.6 ecoFLEX s 115 hp platí. Pokud jste ponořit do fóra jednoho Astra-J, mnoho uživatelů doporučujeme 1,4 litru přeplňovaný benzínový motor s 120 hp a 140 hp. Časté kladen na hrubém 1.7 CDTI s 130 hp nebo lépe od 2014 do laufruhigeren 1,6 CDTI s 136 hp. Vyšší výkon a tlak poskytuje 2.0 CDTI se 160 hp do 195 hp.

Ale motory neběží docela bezstarostný. Zážehový turbo 1,4 T a 1,6 T mají tendenci chvění. Nejvíce zde aktualizace softwaru je dostačující. V dieselových motorech, je to složitější: V krátkodobém-rozsah použití recirkulace výfukových plynů Ventil je zde (EGR ventil). Často je kontrolka motoru se rozsvítí na několik sekund po spuštění motoru, a pak jít, ale po asi 30 sekund a později při jízdě znovu. Ukoptěný EGR a musí být vyměněn jako MOTOR-řečník Chrisidude zažil. Jul6540 také měl problémy s EGR a má z nich dokonce střílel video. 2.0 CDTI může přinést vstřikovače pro upnutí vadným řídicí jednotky.

MOTOR-řečník Mottek zjistí, že 1,4 T s 140 k v Astra J zcela nenápadné dost a ekonomický řídit. 1.6 Turbo v J GTC bude GTC_Andre nenápadný. „180 hp zní jako hodně, ale to bylo vždy něco chybělo. V opačném případě budete číst něco negativního o trvanlivosti. "

Zážehové motory do 115 hp Opel spojen s pětistupňovou manuální převodovkou. Z 120 PS je šest ozubených kol. Vznětové motory jsou standardně vybaveny šestistupňovou políčka, volitelně došlo k 2,0 CDTI se šestistupňovou automatickou.

Převodové způsobuje problémy, „Manual přenos pro maximálně 320 Nm,“ krátká „M32“. V poškození šestistupňové převodovky může nastat, protože nebyly při výrobě splněny přípustné tolerance. Vrčení v pátém a šestém rychlostním stupni oznamuje selhání ložisek. Existují společnosti, které se specializují na opravy. , By bylo hledat jiný model, tím lépe.

podvozek

Mnoho tlačítek na středové konzole, staromódního palubního počítače: To je lepší Mnoho tlačítek na středové konzole, staromódního palubního počítače: To je lepší zdroj: Opel Podle zprávy TÜV, Opel Astra J bije v kapitole suspenzi dobře. Suspenzi náprava a řízení auditoři mají málo stěžovat. Také osvětlení a výfukový systém padat méně často nepříjemné než srovnatelné automobily. Náprav pružiny a tlumiče, stejně jako ztráta oleje do motoru a pohonu ale někdy si starosti. V inkontinentní motorů je často olejových těsnění. Zúčastněné strany by proto měly učinit vůz lépe na zvedák nebo zkontrolovat podvozek po stopy po oleji.

Se svou robustní torzní tyčí zadní nápravy s Wattova vazbou, Astra pohání komfortní a sportovní. Volitelné došlo Adaptivdämpfer. Ve spojení s sportovním podvozkem od Astra byla správně napnutá a atletický.

Někteří MOTOR řečník jako dr.d.b.will nebo RUEGEN1 mít problémy s hlukem podvozku. Když se chřestění došlo, a to zejména při brzdění. Ale Opel nedokázal opravit.

Acid_Speefight naznačuje, že brzdové třmeny vzadu je pevně gammeln být příliš nízká pro použití někdy jako voda, sůl a brzdový prach připoutat. „Problém je řešen s čištění a mazací složky během 30 minut.“

/ Bezpečnost

Přes téměř šesti letech výstavby tam byly různé zařízení linky pro Astra J. Říkalo se jim Cosmo, Selection, Edition, inovace nebo sportovní. Nejoblíbenější varianty Edition a inovace byly.

GTC prodá Opel od roku 2012 GTC prodá Opel od roku 2012. Zdroj: Opel část základny šest airbagů, ESP, manuální klimatizace a elektrická přední okna. Volitelné tam byl adaptivní přední světlomety a sedadla „Healthy Back Campaign“ (AGR), dvě užitečné doplňky. Tip od časté cestovatele a motoricky mluvčí Hello Švýcarsku: „AGR Sedadla jsou velmi dobré. Jsou příjemně pevně čalouněny, která se vyplatí zejména při delších cestách. „Obecně lze říci, že Opel sedadla jsou považována za stabilní, s dostatečným bočním vedením a kvalitním dílenským zpracováním.

Kromě toho doporučuje, adaptivní světlomet (AFL +). „AFL je velmi silná. Jas a především osvětlení vozovky, se cítím velmi dobře. „MOTOR-řečník GTC_Andre si myslí, že Navi600 / 900 je technicky zcela zastaralý. Obecně platí, že navigační software může způsobit problémy a snížit potěšení z jízdy významně u starších modelů. Z dnešního pohledu je kokpit vypadá zastaralá a provoz tím, že mnoho tlačítek trapné.

Situace na trhu / Ceny

Praktické: kolo stojan na zadní zástěrky Praktické: bike rack do zadního čela Zdroj: Opel Opel Astra je solidní auto jen s několika nemocí. Protože existují i ​​horší případy mezi konkurenty. I když nejstarší Astra J jen sedm let, ale někteří mají více než 150.000 kilometrů na tachometru.

Dobře udržovaný modely s méně než 100.000 kilometrů a vyplněným šekovou knížku tam z celého 6500 až 7000 eur. Vozidla po faceliftu s novými motory, ale vyšší počet ujetých kilometrů se také začínají na 6500 eur.

Zvláštní pozornost by měla být věnována motoru a převodovky zúčastněným stranám. EGR by měl pracovat s čistým centra autem, převodovka šestistupňová ne fňukat na plné obrátky, nebo plakat.

Závěr / Doporučení

Rozsah Opel Astra J je velký. Podíváme-li se na zkušenosti s MOTOR-TALK společenství, to by mělo být 1,4 T nebo 2,0 CDTI, nejlépe s novým EGR ventilu (Diesel) a tichý přenos. Rádi bychom si vybrat model, pětidveřový s 140 koňských sil benzínovým motorem, sedadla AGR, adaptivní světla a nízkým počtem najetých kilometrů. Nejméně 10.000 eur, ale budete muset zaplatit vytvořit.

Nabídky zahrnují Astra J na mobile.deLike this post? Please share to your friends: