Porsche 911 GT2 RS (2018), v testu: First ride, technologie – versägt 911, super sportovní vůz

Tak rychle, tak hlasitě, tak nádherně hrubý: 911 GT2 RS je koruna v Porsche pokutového sérii. První jízda v 911, který wegboxt i flash sportovní zcela volné.

Porsche 911 GT2 RS je pohon zadních kol Porsche v současné době nejrychlejší - před flash sportovního vozu 918 SpyderPorsche 911 GT2 RS je pohon zadních kol Porsche v současné době nejrychlejší - před flash sportovního vozu 918 Spyder Zdroj: Porsche

Portimao - Někdy se prostě musí být spalovací zařízení pro speciální momenty a speciálních vozidel. Pohon bez baterií, superkondenzátory nebo elektromotorem. Bez všeho, co dělá auto obtížné nebo komplikované. Jen příšerně silný benzínový bez zvonů, ale se spoustou šmrnc.

Takže auto nyní přichází od Porsche. „Konečně,“ bychom mohli nazvat - a pak myslet na všechny nádherné GT a RS modelů. Jsou tam už dávno. To je ovšem zvláště tady. Pro 911 GT2 RS dává nějaké vozy v kapse, přesněji kapsu pístu. Malé i velké přísavky, že Stromer a hybridy, které hyper super sportovní vůz, všechny nejrychlejších vozů „všech dob“.

Jistě, z nichž některé jsou silnější (zatím), některé jdou rovnou rychleji. ale: Nejpozději na Nordschleife z GT2 RS prochází. Kolo trvá pravou řidičem pouhých 6: 47,3 min. Pro srovnání, Porsche 918 Spyder 6:57 minut Lamborghini Huracán výkonné 6: 52,01 minuty.

Porsche 911 GT2 RS: Závodní trest na silnici

Z tohoto Porsche ani nemusel znovu vynalézat trest. Recept je jednoduchý a osvědčený. V GT2 RS je o hodně výkonem, nízkou hmotností a doladění. Základy konstrukce sportovních vozů, tak říkajíc. Nicméně, tento vůz sotva cítí po Schwabinger Flanier-911th Vzhledem k tomu, inženýři vyvinuli do každodenního života GT2 RS výzvy a mnoho stopy.

V miami blue Porsche 911 GT2 RS na dálnici: Opět platí, že to funguje dobře a může běžet na vší silou V Miami modré Porsche 911 GT2 RS na dálnici: Opět platí, že to funguje, a navzdory všem svým narazit Zdroj: Porsche To neznamená, že to nefunguje ve městě, na dálnici nebo na silnici 911th Povinnost uspěje dokonce překvapivě dobře - i přes pevnější míry jara, polotovarů slicky a klece v zadní části. Ale postrádá jakoukoli komfort. Brzdové destičky rub slyšet na keramické disky, pneumatiky trhat asfalt z drobných kamínků. Praskání a dunění proti těžko izolovaných plechových a plastových dílů. hučí a syčí zpoza turbo Boxer, jako kdyby sedí vedle vás.

Ne, GT2 RS není každodenní řidič se sportovních zařízení, kde se mluví pěkné věci na 180 ° C. Vzhledem k tomu, máte už řvoucí. Naštěstí to není auto, ve kterém chcete hovořit v této sazbě. Mluví opouštět to trest. Říká, že přesně to, co se děje: Zda nabíjení tlak je aplikován, když přijde moc. A když trakční vytrhne.

„Něco jiného než gechipter Turbo“

K tomu dochází, protože jistě pokud necháte ho vytrhnout. Příliš úzká brzdil do pořadí, příliš brzy v plynu, a to i zadní posuvná do stran. Není divu, že: V pohonem zadních kol HP splňují 911 GT2 RS 700. To dělá tento Porsche narodil v roce 2017 nedošlo k Downey od vlivu 911 turbodmychadly v roce 1980. Ale opět: Sedm set koní na zadní nápravě! To by mělo jen velmi dávkovat drive vtipy normální nadané ovladače.

3,8-litrový boxer na GT2 je založena na aktuální horní modelu. Nicméně řada vůdce Andreas Preuninger zdůraznil: „Je to něco jiného než gechipter Turbo“ Pouze s novým softwarem, bude tento výkon nenechá realizovat.

Porsche instalovány nové písty a větší VTG turbodmychadla. Navíc revidované Ansaugktrakt a Wasseraufspritzung za mezichladičem. Plnicí tlak vzrostl z 1,3 (911 Turbo S) na 1,55 bar (GT2 RS). 3,8-litrový boxer v Porsche 911 GT2 RS: 700 kW, 750 Nm 3,8-litrový boxer v Porsche 911 GT2 RS: 700 kW, 750 Nm zdroje krouticího momentu: Porsche

Přes velké turbodmychadly a upravené tlak: šestiválcový ve svém výkonu GT2 vyvinut lineární. Mezi dvěma a půl a čtyři a půl tisíce otáček bije maximálního točivého momentu 750 Nm do převodovky. Poté se však jeho síla se snižuje jen stěží. Boxer otočit rychle do 7200 výlety. Teoreticky, auto by autem 360 km / h rychle. Porsche upravuje z 340 věcí. U pneumatik.

Lehká konstrukce a aerodynamika na 911 GT2 RS

Michelin Semi Hladí držet správně, jsou-li na teplotu. GT2 potřebovat tyto pneumatiky, protože každý Straßenpneu bude ohromen s jeho výkonem. I tak to funguje jen stěží: ESP lampa bliká i na trojku, přes samosvorný diferenciál a 325er- šířku. Porsche naladí pomocníky, ale dolů tak, aby se zapojily opatrně a ne obtěžující.

Všech kol stojí při vývoji této otázky. Jako účinný prostředek, aby hodně síly na vozovku. Porsche rozhodl proti hnací hřídel a tudíž nižší hmotností. 50 kilo šetří tento výklad. Více kilogramů účtuje v těle, kola, oken a interiéru. Přes klecí adaptivních tlumičů a zadní nápravy GT2 RS váží 1470 kg, ideálně. 911 GT3 RS (pre-facelift) váží jen jeden talent méně.

Opravdu úžasné GT2 RS bude ale pouze prostřednictvím svého hlasu. Porsche je tuhý ložisko, které opravdu dělat každý kamínek v erspürbar volantu. Což je samo o sobě měří Elfer standardním hodně přesností a dokonalou zpětnou vazbu. může jet rychle s takovým autem vůbec. takže profesionálové lámat rekordy.

911 GT2 RS broušený Nürburgring Nordschleife v 6: 43,7 min 911 GT2 RS broušený Nürburgring Nordschleife v 6: 43,7 minuty Zdroj: Porsche

závěr

GT2 RS není auto pro zmrzliny obchodě, ale na závodní dráze - a možná i na cestě tam. Pro každodenní GT2 RS je příliš drsný, příliš těsný, příliš nahlas. Jeho brzdy grip jen opravdu, když jsou horké. A studené pneumatiky nemusí poslouchat.

Tak málo kompromisy obvykle nejsou dnes počítají trest. A to je to, co dělá to tak velký. Pokud si ho řídit prudce se ukazuje hřbetem rozpálený člověka Kats přes otevřený výfukový ventil. A to je zábava již na dálnici a silnici. Jeho plný potenciál, nicméně ukazují, že tento výjimečný Porsche jen na závodní dráze.

Specifikace Porsche 911 GT2 RS

 • Pohon: 3,8 litrových šestiválcové, dvě turbodmychadla VTG
 • Výkon: 700 hp (515 kW) při 7000 ot / min
 • Točivý moment: 750 Nm při 2500 až 4500 ot / min
 • Převodovka: 7-stupňová dvouspojková převodovka
 • 0 - 100 km / h 2,8 s
 • 0-200 km / h 8,3 s
 • Maximální rychlost 340 km / h (omezená)
 • Spotřeba: 11,8 l / 100 km (NEDC)
 • Délka: 4,549 m
 • Šířka: 1,880 m
 • Výška: 1,297 m
 • Rozvor: 2453 m
 • Pohotovostní hmotnost: 1.545 kg (norma EU, včetně řidiče a kapalin.)
 • Zavazadlový prostor: 115 l
 • Základní cena Porsche GT2 RS: z 285,220 eur

Od této chvíle, zašleme naše nejlepší zprávy jednou denně přes Whatsapp a Insta. Zní to dobře? Pak čtěte zde, jak se můžete zaregistrovat. To trvá jen 2 minuty.Like this post? Please share to your friends: