Toyota Hilux 2016: Hnací zpráva, test a technická data – Hilux má pověst obhájit

Vzhledem k tomu, 48 let, Toyota staví na pick-up Hilux, teď osmé generace přichází do Evropy pokračovat v legendu nezničitelné všestranný. Mohou?

Jeden a půl roku po zahájení osmého Toyota Hilux V září konečně přichází do Evropy. Ostatní trhy jsou prostě důležitější. Byli jsme schopni přesunout jeden z prvních nového levé hnací Hilux v jižní AfriceJeden a půl roku po zahájení osmého Toyota Hilux V září konečně přichází do Evropy. Ostatní trhy jsou prostě důležitější. Byli jsme schopni přesunout jeden z prvních nového levé hnací Hilux v jižní Africe Zdroj: Jens Koch po Toyotě

Windhoek / Namibie - Toyota Hilux je často nazývána jako jsou prakticky nezničitelné. V polovině-size pickup od Toyoty, říká developer Hiroki Nakajima, byl postaven pro divočejší prostředí než Evropa. Představený v roce 1968 jako lehkého užitkového vozidla a od té doby vybudoval celkem osm generací Hilux, bohužel, mobilizoval nejen zemědělce, lesních dělníků nebo školky operace.

Jeho stabilita učinila Toyota Hilux brzy Vozidlo volby pro rebely, piráty a armád po celém světě. Válka mezi Libyí a Čadem (1986-1987) byl jednou nazvaný „Toyota válka“ v příběhu. Afghánistán, Nikaragua, Somálsko, Etiopie, Irák a Sýrie poslední - Toyota jednodušší pick-up, hbitý, rychlý a tvrdý, je vyhledávaným vojenské vybavení v každém bezproblémové místě.

Naštěstí existují i ​​mírumilovní uživatelů, jako jsou charity, expedičních týmů a obyčejných lidí, kteří žijí z ausentwickelter dopravních systémů. Přibližně 18 milionů prodaných kopií od roku 1968. Toyota

Pověst nezničitelný

MOTOR-TALK editor Björn Tolksdorf s novou Toyotou Hilux MOTOR-TALK editor Björn Tolksdorf s novým Toyota Hilux Zdroj: Jens Koch po Toyotě

Co vydrží tento vůz, britský show „Top Gear“ 2006 testován s mrknutím. Ve dvou epizodách, tým vedený Jeremy Clarkson se pokusil získat 18-letý Hilux s 300.000 kilometrů na hodiny přerušil.

Šli tak proti stromu, pohřben auto u moře, zapálil ho a další. Ale s pomocí nějakého oleje a klíče Toyota skočil vždy znovu.

Zpět do dneška: Vyrobený v JAR Osmá generace Hilux přichází v září 2016 nakonec do Evropy. V jiných částech světa se již prodává pravý disk. A ona má pověst obhájit.

Ze základního principu se nezměnil. Těleso s jedním, navíc nebo dvě kabiny sedí na žebříku rámu vysoko nad ulici, aby pohonem zadních kol a ložnou plochou. Jejíž délka závisí na struktuře kabiny. Pohon všech kol je k dispozici jako volitelná výbava.

Tento nový Hilux, říká pan Nakajima, jeden dokonce vytvořil legendární robustnost, s tužší a masivnější vodivého rámu stejně jako 120 dalších svařovacích bodů. Uzamykatelný pohon všech kol s možností snížení zvyšuje schopnost off-road.

Více pohodlí a více technologií

Na SUV trendu Toyota musela reagovat, protože (ne tak docela) nové světlo SUV kopat tradiční pick-upů některé zákazníky. Proto je nový Hilux byl pohodlnější a bezpečnější. Ale to dělá pro Hilux? jako správnou izolací, udržuje hluk Nově vyvinutý 2,4 litrový vznětový motor (150 k) s účinností od vnitrozemí pryč. Jízdní komfort měkké očištěné „Comfort“ verzi je pozoruhodný pro pohon zadních kol s tuhou nápravou a listovými pery vzadu.

Kamera na bázi Toyota systémem „Safety Sense“ se při změně jízdního pruhu asistent, systémy nouzového brzdění a silničních značek uznávání je jedním ovšem může udělat jen málo místa v regionech jako jižní Afriky. Dlážděné silnice, a to i se stopami, nejsou téměř nikde. Mají vozidla dopředu vířila hodně prachu ve vzduchu, fotoaparát stejně nevidí nic.

Kromě toho, Kde je elektronika, elektronika může zlomit. Startovací-stop systém (400 eur) v poušti je nejen absurdní, je to také. Charity proklínají již více než elektricky ovládaná okna, slyšíme. Budova Toyota z „Duty 4x4“ verzi standard. Pro evropský trh, alespoň pokud jde o nejbližší autorizované servisní středisko není nikdy daleko.

Moderní elektronika, jakož i dobré - ale používat prašné svahy v Namibii je založen kamery Moderní elektronika, jakož i dobré - ale používat prašné svahy v Namibii je založen kamery "bezpečnostní Sense"Součásti, které nejsou moc Zdroj: Jens Koch po Toyotě

Velký diesel od roku 2017

V zemích, jako je Namibie může být 80-litrový kanystr Evropská Hilux ani vyplnit zaváhání. Palivo místní obsahuje velké množství síry a může dojít k poškození citlivého řízení emisí Euro 6. Naše spotřeba na pouštní svahu, písku a sutě: cca 11 litrů na 100 kilometrů za těchto okolností zcela vhodné. Spotřeba paliva (6,8 l / 100 km), či nikoli.

Při přepnutí na všechna kola provoz sil, jsou zřetelně vidět na přední nápravu. Velkou Hilux přichází off road Všude dobře - tak dlouho, dokud má dostatek prostoru a přehled řidiče a nervové rezervy. Asistent rozjezdu do kopce, redukce a zámek jsou k dispozici ve všech kol Hilux na palubě a usnadňuje manévrování mezi kameny a díry v zemi.

Občas jsme se chtěli ještě více točivého momentu. To je Toyota od roku 2017 do 2,8 litru motorové nafty z landcruiseru nabídka. Ne tak docela přesvědčivý: Chcete-li rychle přejít na nižší převodový stupeň na svahu a neví, jeho posun skladeb v průběhu spánku, někdy skončí v opačném směru. V důsledku rychlého Aisin šestistupňovou automatickou nemůže stát. Dokonce i jinak, je to nejpohodlnější volba, ale žene nahoru ceny v Německu nejméně 38,270 euro.

Závěr: Hilux je stále Hilux. 20 let má novou a silnější systémového nosiče řadě říká Toyota - Také v džungli nebo na poušti. Se všemi dostupných v našich první světové elektroniky pick-up je dobré i životní styl vozidla. Každý, kdo chce, aby ho lidsky použití, ale prosím pro mírové účely, ale sáhne po zařízení „povinnost“ a obejde se zadní kamerou, dotykové obrazovky nebo automatickou klimatizací. Pak byste mohli vybrat Sušená baobab dřevo z pouště s tímto pick-up kdykoliv. Jako vždy.

Toyota Hilux Specifikace

Nejjednodušší

 • Motor: 2,4 L čtyřválcový vznětový
 • Výkon 150 hp (110 kW)
 • Točivý moment: 400 Nm b. 1600-2000 U / min
 • Převodovka: šestistupňová manuální
 • 0-100 km / h: 13,2 sek
 • Nejvyšší rychlost: 175 km / h
 • Spotřeba: 6,8 l / 100 km
 • CO2: 178 g / km
 • Délka: 5,33 m
 • Šířka: 1,80 m
 • Výška: 1,795 m
 • Rozvor: 3085 m
 • Pohotovostní hmotnost: 1700 kg
 • Tažné kapacita: 3200 kg
 • Single Cab truck lůžko: 2,3 m x 1,645 m
 • Extra Cab truck lůžko: 1,81 m x 1,645 m
 • Double Cab truck postel: 1,525 m x 1,645 m
 • Základní cena: 24590 EUR
 • Otevření trhu: září 2016

automatický & čtyři kola

 • Převodovka: šestistupňová automatická měnič točivého momentu
 • 0-100 km / h: 12,8 sec
 • Nejvyšší rychlost: 170 km / h
 • Spotřeba: 7,8 l / 100 km (. 7,2 m Start / Stop)
 • CO2: 204 g / km (189 m Start / Stop).
 • Pohotovostní hmotnost: 2,095 kg
 • Základní cena: 38270 EUR
 • Mart Začátek: 09 2016
V terénu snížení, přepínatelný bariérou stejně Bergan- a Hill Descent Control pomoc při manévrování V terénu snížení, přepínatelný bariérou stejně Bergan- a Hill Descent Control pomoc při manévrováníLike this post? Please share to your friends: