Spotřeba ropy v „EA888“ motory TFSI – Problém TFSI olej

Od roku 2009, MOTOR-Talker diskutovat vzrostla spotřeba ropy v TFSI motorů. Dluhu je často ucpaná pístní kroužek. Zde je vše o příčiny a řešení.

Spotřeba oleje: Některé ovladače příslušníky TFSI motor rodinySpotřeba oleje: Některé ovladače příslušníky TFSI motor rodiny "EA 888" Zpráva až tři litry oleje na 1000 km žízně Zdroj: SWR

Berlín - motory mohou spotřebu oleje. Jen ne moc. Audi píše v manuálu 1,8 a 2,0 l turbo benzínovým motorem: Po 1000 km půl litru tu si musí v ropném ložisku. Společné hodnoty, ostatní výrobci mají podobné tolerance.

Zejména v těchto motorů Audi TFSI však spotřeba může zvýšit výrazně. Od roku 2009, MOTOR-Talker diskutovat o vysoké ceny ropy žízeň - během přestávky a po ní. Ve stejném závitu i řidiči ostatních značek koncernu Volkswagen popsat své zkušenosti. Vzhledem k tomu, že motory jsou také integrovány do auta od VW, Seat a Škoda: například v oblasti golfu, Octavia a Leon.

Od té doby se hodně mluví o motoru. Obchodní časopis „Auto Bild“ napsal o možném konstrukční vady. V současné době je televizní pořad hlášeny "Marktcheck" Jihozápadní Radio (20:15) na toto téma. Máme shrnuty všechny důležité informace.

Které motory jsou zapojeny?

Píst s pístními kroužky: Stírací kroužek (dole) je zajištěno, že nezůstává příliš mnoho oleje na stěně válce. Ten nefunguje v některé motory TFSI Píst s pístními kroužky: Stírací kroužek (dole) je zajištěno, že nezůstává příliš mnoho oleje na stěně válce. Nepracuje v některých motorů TFSI Zdroj: SWR Problém se vyskytuje především u motorů skupiny VW s 1,8 a 2,0 litru posunutí dále. Jedná se o motory s interním názvem „EA 888“. Tato rodina motorů je dnes firma v novém autě, ale nyní ve své čtvrté generaci.

Problémové motory obvykle pocházejí z generace 1, takže se jedná o vozidla z let 2008 až 2011. Majitelé hlásit částečně až tři litry spotřeby ropy na 1000 km - příliš mnoho. Kolik motorů se obávají, není známo. Audi nezmiňuje čísla. „Auto Bild“ shromáždila kolem 80 případů od listopadu 2015. Motor je 800.000 vozů Audi.

Co je příčinou spotřeby oleje v motoru TFSI?

Odpovídá za vysoké spotřeby oleje jsou zanesené ropné vrty v pístních kroužků. Nejmenší kroužek na píst, tzv olej kroužek táhne olejový film z během sestupného pohybu pístu od stěny válce. To ponechává jen tolik maziva na stěně, že další dva kruhy mohou klouzat. Tak málo oleje se spálí.

Dotčené motory odizolování nepracuje správně. Tím, blokády v stěrači nestačí olej proudí zpět do olejové vany. Nadměrné množství zůstane na stěně válce a spáleny.

Úniky vyskytují na motoru a tím nedochází. Zvenčí, jen modrého kouře z výfuku poukazuje na vadu. ale Nejvyšší známá spotřeba oleje mohou být detekovány po asi 100 kilometrů v palubním počítačem. Podle Audi, spotřeba nebyla způsobena určitým dodavatelem.

Co je prvním krokem k nadměrné spotřebě oleje?

Spotřebované auto příliš mnoho oleje, musí dílna zkontrolovat. Tento argument je výměna oleje a může řídit zákazníkům 1.000 km. Poté se měří, kolik ropy je stále v oběhu. Má motor v této době se spotřebuje více než půl litru oleje, jedna ze dvou následujících opatření je uspořádána.

Při mírně vyšší spotřebě dílny podle pokynů v technické informaci o produktu „TPI 1“. 1 Zde se motor dostane aktualizaci softwaru. A (stávající) ventil pro regulaci tlaku v bloku motoru poskytuje další podmínky tlak v klikové skříni. ale ne s nadměrnou žízní po ropě - v některých případech to je dost normalizovat spotřebu oleje.

Co když to nepomůže?

To ovlivňuje čtyřválcový benzínový motor s 1,8 až 2,0 litrů. Byly postaveny mimo jiné v Audi A4 To ovlivňuje čtyřválcový benzínový motor s 1,8 až 2,0 litrů. Byli mimo jiné Audi A4 nainstalován Zdroj: Audi-li mnohem vyšší spotřeba oleje je určen motor dostane nové. „TPI 2“ zajišťuje výměnu pístů a pístních kroužků. Části první generace již nejsou k dispozici. Workshopy pak nainstalovat novější verze současných generací motorů.

V samotném motoru, rozměry zůstávají stejné. Vrtání a zdvih rodiny motorů „EA 888“ se nezměnily. Průměr ojnice je pro současné generace, ale větší - staré ojnice nezapadá a je také vyměnit.

2015 MOTOR některé talkers přispěli své zkušenosti s opravou prací dohromady. Uvádějí, že spotřeba oleje snížena na přijatelnou úroveň.

Tam je dobrá vůle na „TPI 1“ a opatření „2 TPI“ motor TFSI?

Zejména „TPI 2“ jde do peněz. Pro opravy motoru musí být odstraněny. Workshop se bude měnit všechny komponenty ze seznamu níže, hlava válců zůstává na motoru. V závislosti na modelu a úsilí, které stojí až 6.000 eur. Nepříjemné, zejména proto, že problémy se často vyskytují po záruce.

Zkušenosti ukázaly, že skupina VW dává milost věku pěti let. V obchodě fóra hlásit obavy, že vyplněný Servisní knížka byla důležitá. Zvlášť intervaly výměny oleje musí být dodržena. Razítko samostatných garáží může být problematické. Někteří uživatelé psát kompletní goodwillu navzdory vyšším věku vozidla.

Na otázku MOTOR-TALK doporučuje Audi mluvčí volat zpochybnila Audi zákaznický servis. Měla by mít více příležitostí jako prodejce nebo dílně a mohl poskytnout dodatečné goodwill. Audi popřel goodwill, je vhodné požadovat od jednoho motoru Remanufacturer.

Jízda s příliš malým množstvím oleje může vést k selhání motoru: V žádném případě. Příliš mnoho oleje je také škodlivé. Motor tlačí přebytečné mazivo z oběhu a spálit ho. To může vést k poškození katalyzátoru. Motor, který spotřebovává olej, proto vyžaduje pozornost.

Klikněte sem pro SWR-přínos.Like this post? Please share to your friends: