S GPS a umělou DNA proti klasickým zlodějům aut – takže vaše odstraňuje klasický krádeží motorových vozidel

Klasické vozy jsou pro zloděje často snadnou kořistí, že sotva mají vestavěnou ochranu proti krádeži zařízení. Zde se dozvíte, co můžete udělat vše pro zajištění své vozidlo.

Vozidla jsou často prodávány na se změněnou VINVozidla jsou často prodávány na se změněnou VIN Zdroj: Picture Alliance

Kolín nad Rýnem / Stuttgart - Pachatelé přišel den. dokud nebudou vymazány auto v přední části garážových vrat pryč, otevřel bránu a ukradl klasické auto z garáže. Rychle a tiše. Ne jen jednou: v roce 2016 zmizel v Kolíně nad Rýnem sám tímto způsobem téměř 40 vozidel z podzemních garáží.

Veteráni z Porýní často přicházejí do Nizozemska. 2015, tam našli policisté v různých stodolách několik starých automobilů - částečně stáli tam více než deset let. "Vyšetřovatelé se domnívají, že demontáž klasických automobilů je výjimka"Říká mluvčí policie v Kolíně nad Rýnem.

Tento poměr je 0,4 - 0,6 na 1000 vozidel

Někteří výrobci nabízejí speciální bezpečnostní služby pro svá vozidla Někteří výrobci nabízejí speciální bezpečnostní služby pro svá vozidla Zdroj: Picture Alliance

"Kvalitnější vozy jsou často prodávány s pozměněnými identifikačními čísly vozidel, protože příslušně velký trh poptávky, a to zejména mezi sběrateli je"Říká mluvčí Spolkového kriminálního úřadu (BKA policie). Podle zmizet, která se specializuje na klasické pojištění vozidla OCC Většina vozů od Porsche a Mercedes. "Z celkového objemu, procento krádeží vzrostl v posledních třech letech"Říká OCC jednatel Carsten Möller.

Celkem veteránů zmizí ne častěji než mladší vozidel. Podle Svazu německého asociace pojišťoven (GDV) byla míra v posledních letech na 0,4 až 0,6 na 1000 vozů a byl asi tak nízko jako průměr všech vozů (0.5).

Že krádeže historických automobilů je téma, které je stále ještě neunikl výrobci. Provádíte upgrade. Porsche, například, poskytuje pro své sklizně z roku 2018 se systémem sledování vozidel (VTS) do nového ochranu. VTS je napojen na stávající sítě Security Operations Center. Tyto sledovat stav vozu a získat v případě sabotáže nebo odcizení, varovné hlášení pomocí modulu GPS. pak zaměstnanec bezpečnostního střediska bude informovat majitele vozu, a pak koordinovat vyhledávání s policií.

Řízení dráp kolo, ozubené kolo zámek a Co.

S některými bezpečnostními opatřeními může ztěžují život zlodějům S některými bezpečnostními opatřeními může ztěžují život zlodějům Zdroj: Picture Alliance ochranném 100 procent před odcizením, není, ale BKA poskytuje návod na to, jak minimalizovat riziko opustí. To radí zaparkovat cenný auto v uzavřené garáži.

Proti krádeži volant jako dráp botiček nebo blokovací ozubené kolo odradit některé zloděje. S jednotlivými pojistkami Přerušení napájení pro zapálení nebo palivové čerpadlo se skrytým vypínačem zabráněno nastartování vozidla. Alarm varuje majitelům čas a děsí zloději. Nebo ona navrhuje prostřednictvím SMS na telefonní poplach

Instalace vysílače GPS

Díky instalaci vysílače GPS, odcizené vozidlo lze sledovat po krádeži. ale pouze pomoci při načítání, nemohou zabránit krádežím. Dobře organizované gangy zlodějů načtení auto na dopravu a rychle zmizí. Je lemována s hliníkovou fólií, je rušil signál GPS. "Ale tam jsou sledovací zařízení, které může dráždit rušení jako staniolu pomaleji"Říká Carsten Möller.

selectadna

Umělý DNA pomáhá při získávání drahých vozů: na jednotlivé složky, zatímco umělá hmota je natřena a utěsněn. To může být i identifikační číslo vozidla chemicky vyleptané do oken být. Ultrafialovým světlem, se objeví známky. Takže mohou ve srovnání s databází a přiřazeny k právoplatnému majiteli. Zloději se doporučuje štítky na discích na umělé DNA - a možná i odradit. Pro prodej značených dílů představuje riziko.

V případě, že auto je ještě pryč

Pokud na voze, ale zmizí, může nanejvýš uklidňující pojištění. Komplexní pojištění nahradilo auto v případě krádeže. Namočí se do jednoho měsíce od obdržení žádosti o formy na pojistitele zpět na, patří ještě k původnímu majiteli. je dokonce povinen vrátit vůz. Pokud je vozidlo poškozeno, pojištění škody vyplatí opravit. S klasickými vozy nebo zvláště cenné vozy by měly že odhady vozidel pravidelně aktualizován a musí být podána s pojištěním tak, aby v případě odcizení, se kompenzuje aktuální hodnota materiál vozidla.

zdroj: dpaLike this post? Please share to your friends: