Electric Turbo – genialistisch nebo schwachmatig?

Elektrická turbo - genialistisch nebo schwachmatig?

 

Aplikace CPT E-TurboCPT E-Turbo ApplikationDer E-Turbo. Kdo by neměl tento skvělý nápad? Proč nemůžete minout s přepínatelným, elektricky poháněným kompresorem jeho motoru málo navíc koní? Žádné zásadní úpravy motoru a rozvodných potrubí - jen pověsit vzduchový kompresor ze sacího - kabel - to je vše. Proč nikdo vlastně dosud postavena ???

 

No, vlastně anglická společnost CPT má opravdu vážně auseinandergesetzt.Sie ​​mít ‚jednoduchý‘ nastavit část kompresoru turbodmychadla s výkonným elektrickým motorem a je určeno pro roky VTES Electric kompresor. Podle některých, zřejmě velmi přesvědčivý, test se provádí na různých motorů, ale najednou bylo velmi tichý na toto téma. vývoj VTESVTES EntwicklungAuf internetové stránky CPT VTES už nebyl k nalezení. Namísto dessem tam našli turbogenerátor, TIGERS volal - přesný opak VTES. Na straně turbíny turbodmychadla je namontován ke generátoru, čímž se vytváří elektrické energie z energie výfukových plynů.

Na nějakou dobu, budete také najít COBRA u CPT. To na druhé straně je nyní stále ještě není určena na pomoc vozidla trvale větší výkon, ale pouze pomoci v dolním rozsahu otáček turbo lag normálním turbodmychadlem překlenout.

E-Turbo na válec přeplňovaným motoremE-Turbo na turbo válec prostředníka motoru a zároveň však vypadá, že má přijít věci do pohybu a můžete vidět E-turbo z CPT do malé turbo a hybridních motorů, ale pouze jako podpora pro konvenční turbodmychadla.

 

Nyní budete mít plovák silný otazník nad hlavou a údivu, ‚Pokud se teď postavit e-turbo, tak proč ne hned ???‘. Tak proč jen?

 

Začněme s nějakou teorií. Ale my, aniž by se runterzubeten vzorců a vyzvednutí od sebe každý malý na to, jak nedůležitý detail. Mělo by být neplodná Přednáškové ano. Udělejme to lepší v malém dialogu mezi dvěma šroubovák hlavy přátelé pístu a Splinti.

 

S: Já potřebuji větší výkon.

K: Tak budovat NEN Turbo nebo NEN Kompessor v mlýně.

S: Ale ne, víš, co jsem musel přestavět všechno. Mám lepší nápad. Chci NEN elektricky poháněné turbo.

K: Ano?! Víte, že proto, že se některé velké problémy přijít k vám?

S: Co? Proč tomu tak bylo? Je stále plný snadné. Střelím 'NE turboshaft na' n E-mini-motor - to je zábava! Heck nastat problémy?

K: Ale vy už víte, že vzduch kondenzátu mnoho energie. Proto Kompresory být také poháněn motorem a používat za jízdy, jejich 5-15PS. Nezapomínejme - stlačit jen vzduch. Turbodmychadlo ne náhodou spotřebuje méně se používá pouze eh zbytkové expanzní energii výfukových plynů unikajících otvorem před BDC výfukových ventilů. A protože dostatečně ne zcela, píst tlačí se zbytkové plyny pak také opět vyrobena. Takže tak docela bez ztráty kolik tvrdí, že turbodmychadlo není. Z ničeho nic přijde.

Ale zpět k tématu. Firma je nyní 5HP, což jsou - počítat, počítat - 3,5 kW, tj 3500 wattů. Nyní musí platit i elektrický motor v nabídce e-turbo.

S: Počkej, počkej, počkej! Na eBay jsou zde i ty elektrické turba. ale kdo nikdy 3.5kW!

K: A to je důvod, proč lépe počítačové fanoušci nikdy nabíjet motor. Největší překážkou váš příjem během přílivu. Zapomeňte na tyto hračky věci velmi rychle - to žvásty. Ti, kteří si něco koupit, také věří, že rally pruhy, aby jeho auto rychlejší. Musíme chytrý pohon s dreieihalb kW.

S: Dobře, ty motory dostanete - i pro 12V.

K: Jo, teď musí být položen kabel. Hm, 3500Watt děleno 12V činí 292 ampér. Se ztrátami a všem, řekněme 300.

S: STOOOOOOP! Co ??? 300 ampéry ??? To znamená, že můžete snadno smažit spolu listy!

K: Ano, to je - to bereme velmi, velmi silný kabel. Co dál?

S: Co však chybí, je řadič.

K: Žádný problém - Moderní výkonová elektronika umožňuje.

S: Takže, máme je všechny - Kde je sakra protože kotlety? Věděl, že je to docela jednoduché.

K: No, my nemáme žádný zdroj energie du Genie. S tím, co chceme řídit tuhle věc?

S: Můžete požádat hloupá! Dobře se toho, co již? Co si myslíte, jaké jsou tam akumulátor a generátor?

K: 300 ampér z alternátoru?! Uvědomuješ si, že běžný alternátor může poskytnout jen tak, na 70-150Ampere?

S: Jo - vpravo. No pak musíme jen NEN tuku extra baterie. V kufru je vždy dostatek místa.

K: Ale baterie bude brzy prázdná pokud mu trvale zbavit 300A. A váš alternátor je také poděkovat, kdy je nutné, aby plné zatížení neustále.

S: Počkejte - tušení - děláme ta věc zapnutá, musí se tak jen krátce sílu.

K: Kannste samozřejmě ano, ale protinávrh: postavit si prostě přepínatelný pomocí magnetické spojky kompresoru a ušetří veškerý elektrický kvark ..

S: Hmm ...

 

přestaneme v tomto bodě. Pravděpodobně to vypadá mnohem kam to bude - v určitém okamžiku budete uvažovat o smyslu elektromotoru, kdy by bylo lépe bez něj. Teď není mnoho argumentů pro E-Turbo zůstat. Extrémní příkon, a tedy vysoká spotřeba energie je právě kámen úrazu, který pak přináší celou selhání. Proto je COBRA je dosud asi jen pro 24V palubní sítě (Co vůbec elektrárny potřebuje více než polovinu 12V) nabídly, ale to stále znamená slušné 234a při plném zatížení 5,6 kW.

Mezitím sledujeme myšlenku, že má další E-Turbo úplně pryč a vestavěný elektromotor jen přímo do turbodmychadla mezi turbínou a kompresorem dále. Bohužel, tento problém je stále vysoká pevnost teplota elektrické komponenty.

 

Na jiném projektu, od poháněný se stejným tři elektromotory kompresorem, můžete vidět snahu elektrické soustavy velmi jasně:

Kompresor poháněny elektromotory 3Kompresor poháněny elektromotory 3

Elektrická část v kufruElektrická část v kufru

 

A pro zábavu:

Pravděpodobně ne znamenalo ernts)Pravděpodobně ne znamenalo ernts)

 

 

Poznámka:

Rádi musí být komentoval tento příspěvek a jeho obsah. I konstruktivní kritika má. Autor dělá chyby a není vševědoucí.

Nekonstruktivní a off-topic komentáře nebo osobní útoky na autora nebo na konci komentátor jsou přísně verbeten a nevyhnutelně vedlo k vymazání příslušného komentáře a případně i na displeji u Forenadminstratoren.

 

PDF VTES zakladače CPT:Like this post? Please share to your friends: