VW Scirocco 3: konec Produkce 2017 – Bye, bye, Scirocco

Hezká, ale bez úspěchu: Scirocco již neexistuje. VW představuje kompaktního kupé podruhé. Nové vydání s elektrickým pohonem mohl přijít tak jako tak.

Bye, bye, Scirocco: Sport Golf vypršíBye, bye, Scirocco: Sport Golf vyprší

Wolfsburg - uzavřené konce. VW Scirocco se krátí s oznámením. Strategie Skupiny pro rok 2025 předpokládá pro odstranění neúspěšné a nepotřebné modely. Začalo to s verzemi tří vrat Seat Ibiza a VW Polo. A teď čelí první kompletní vozidlo.

Na webových stránkách VW je stručnější: „Scirocco nelze objednat s vlastním vybavením. Nicméně, jste připraveni, již vyrobených vozidel. Jen mluvit do svého prodejce Volkswagen nebo navštívit on-line vyhledávání auto. " Dokonce i zbývající akcie, pak je to pryč s Rocco.

Neúspěšné kupé se zajímavou historií

Pohon všech kol nebo mechanické uzávěrky diferenciálu nabízené VW v Scirocco není Pohon všech kol nebo mechanické uzávěrky diferenciálu neposkytoval VW Scirocco v tomto případě plán za Scirocco 3 by klidně mohl stoupnout. Technika z velkovýroby, balené v hezkém desce. Ale ne ve stylu alpské A110 nebo Alfa 4C, ale standardu VW: Docela pozor, velmi blízko k Golf, s kokpitu Eos. Koneckonců, vzhled byl nový. A dokonce i trochu odvážné.

Tento koncept pracoval velmi časných časů. V roce 1974, Scirocco 1 začal s golfovým vybavením - ještě předtím, než Gulf byl vždy na trhu. VW prodal více kupé, než bylo plánováno. A pravidelně klipste GTI odznak na zadním panelu, než topmodelka Golf byl tak přímo na ulici. Generation 2 zůstal na trhu než Corrado byl dlouhý moderní alternativou.

Scirocco 3 začal silný. S výkonnými turbomotorů, široká zadní náprava a štíhlý pas získat dobré prodejní čísla. 16.000 prodaných kopií VW v roce 2009 na tuzemském trhu - stejně jako Touareg, Brouk a Sharan společně. Cena byla horká: Se svým nejsilnějším pohonem (200 hp), náklady na euro Scirocco 25.500. Golfový GTI (od roku 2009, 210 hp) byl 1,150 eur dražší.

Pak to šlo z kopce. Ve druhém roce VW prodal více 9000 Scirocco v Německu, třetí no 7000. Speciální modely R verze (265 koní) a barevné nátěry nepomohlo. 2012 Golf dostal novou platformu se Scirocco 2014 neviditelná facelift.

Přístrojová deska pochází z Eos, přídavných nástrojů z brouka. Nezávisle na Scirocco byl těsně mimo Přístrojová deska pochází z Eos, přídavných nástrojů z brouka. Nezávisle na Scirocco byl těsně mimo

Scirocco 4 je auto na elektrický pohon

Nakonec, Scirocco zůstává nákladný golf derivát, podobně jako brouka. Technicky úzce souvisí, možná o něco chladnější. Ale zanedbávány léčena. VW je zaměřena na svazku. Golf je k dispozici s pohonem všech kol (Golf R), mechanickým zámkem (Golf GTI Performance), jako elektromobilu (E-golf) a jako hybridních (Golf GTE). Scirocco tam byl - stejně jako Scirocco.

Tak to je přes sebe. Model 2018 tam nebude Scirocco. Ale je tu naděje. VW technologický ředitel Frank Welsch naznačil, že e-Scirocco může přijít. Během několika let. ale už ne na Golf platformě: U elektrických vozů VW staví svou vlastní základnu.Like this post? Please share to your friends: