VW Golf 6 (2008-2012): Použité Průvodce zájemcům o koupi automobilu – pevné a stabilní hodnotu, ale s vtípky

VW Golf je jmenovec generace, milovali pro jeho spolehlivost, nenáviděli pro jeho nudu. Jak dobře Golf 6 je ojetý vůz?

Semi nový model, semi-major facelift: VW Golf 6 v použitých auto nákupní průvodceSemi nový model, semi-major facelift: VW Golf 6 v použitých auto nákupní průvodce Zdroj: Volkswagen

  • Široká škála motorů a zařízení
  • Problémy jsou rozvodové řetězy s TSI motory
  • Golf VI je ovlivněna dieselovým skandálu
  • Modely od roku 2010 jsou lepší

Berlín - Německo bez VW Golf bude vypadat bez Currywurst Curry: nemyslitelné. Vstoupil jako nástupce brouka velké boty k vyplnění - a dělal to ještě větší. Kompaktní byl jmenován třída vozidla, a později dokonce generace. Florian Illies věnován vozu v roce 2000 bestsellerem.

Golf VI byl zahájen v roce 2008 a prodán do čtyř let, více než 2,8 milionu krát. Přísně vzato, ale verze je pouze osoby ovládané kuplířem Golf V. Oba vozy jsou založeny na platformě PQ35 a zadejte interní kód 1K. Jen vzhled byl mírně upraven. Výhoda: Šestá generace je považována za stabilní a spolehlivé. Chyby a kousací tam tak jako tak.

Jeho pověst Compact vybudoval dlouhou dobu. V roce 1974, první golfové přišel (typ 17) Beetle nástupce do ulic. Udělal všechno, co jiného: přední místo pohonem zadních kol, vodní namísto chlazení vzduchem, fit pět lidí oficiálně vstoupila na čtvercový rámeček. Mezitím jsme dospěli Golf VII, který nedávno dostal facelift.

Golf VI byl postaven v letech 2008 a 2012.. Není se doporučuje všechna vozidla své generace. Báze je pevná látka. Ze zhruba 10.000 vozů v provozním stavu s minimálně 12 měsíců HU nabízené na mobile.de současné době (02/2017), jsou scheckheftgepflegt kolem 80 procent. Které je třeba vybrat. Existuje spousta drobných poškození a promáčknutí v Perském zálivu, dobrý přehled je golf-6 forum. Chodíme sem nejčastější.

Historie / změna modelu

Opatrnost v TSI motory s 1,2 a 1,4 litru. Tam jsou problémy s načasováním řetězy Opatrnost v TSI motory s 1,2 a 1,4 litru. Tam jsou problémy s načasováním řetězy Zdroj: Volkswagen V šesté generace VW revidované ve srovnání s předchozími především optiky. Přední a zadní část, dveře, střecha, světlomety a koncová světla vypadají jinak. Tam je další volant, rádio a klimatizace, plus kolenní airbag pro řidiče. Pro lepší zvukově izolační fólie poskytují přední sklo, těsnění dveří a bočních oken. Namísto modré světlo je bílý v kokpitu.

Rychlá výměna Golf 5 měl ekonomické důvody. Provozní marže z páté generace byl příliš malý VW. Golf 6 bylo levnější s levnějšími výrobními procesy ve výrobě. je stále stará platforma pod plechem. Výhoda: sofistikované technologie a několik variant. Kromě tří a pětidveřové VW prodal kombi ( „Variant“) a kompaktní van Golf Plus. Konvertibilní (od roku 2011) byl nově navržen a postaven Karmann.

Plastická operace of Golf VI nedostal ji ale některé vzpomíná všech ročníků. V důsledku chyb ve vstřikovacího potrubí celkem asi 300.000 vozidel typu Eos, Golf, Jetta, Passat, Scirocco, Tiguan a T5 měl v dílnách. Ve srovnání s dieselovým výfukovým skandálu téměř směšně nízké číslo.

Tam byly také připomíná, že pro přítlačnou desku vadné náboje (1,2 litru TSI motory mezi roky 2010 a 2012.) Aktualizace softwaru (1.4 TSI 2009 - 2011), trhliny v palivové potrubí (2.0 TDI od října 2008 do listopadu 2010) nebo nesprávné software pro přenos ( květen až červenec 2009). DSG také pro vozy od září 2008 do srpna 2009 otázek. Přední okna vypadlo (Týden 41 až týden 46 2008), ve vozidlech, mezi roky 2009 a 2010, kontrola brzdění mohlo svítit kvůli chybě softwaru v řídicí jednotce motoru.

Zní to dramatické? Není to proto, že chyba by všechny byly vyřešeny - v případě, že předchozí majitelé odvolacích akcích provedla. Za tímto účelem by měl obdržet potvrzení. Což je důležité při nákupu.

Aktuální Téma: VW Golf 6 je ovlivněna dieselovým skandálu. Aktualizace je povinné, není, neexistuje žádná kontrola nálepka ještě brzy. Rozsáhlé zkušenosti MOTOR-TALK komunity je zde nebo zde.

Ve statistice rozkladu ADAC golfu je cesta Teprve od roku 2010 v lepším třetině ve své třídě. Dříve se zúčastnilo vadná palivová čerpadla, zapalovací svíčky a zapalovací zámků pro upínání výpadky. Takže spíše usilovat o model z roku 2010.

tělo

Duální spojka přenos může chrastítko. Nejedná se o technickou závadu, ale to vadí Duální spojka přenos může chrastítko. Nejedná se o technickou závadu, ale to vadí Zdroj: Volkswagen Každý, kdo nastaví na VW Golf, má na výběr: Kromě tří a Fünftürern došlo od roku 2009 k Variant, kabriolet od roku 2004 a kompaktní van Golf Plus. Aby to bylo ještě více matoucí: VW pravidelně hodil speciálních modelů na trhu. V šest hodin nazvali mimo jiné týmů, styl, zápas, pohyb, GTI adidas a GTI Edtion 35. Speciální modely však byly většinou spojeny s kompaktní tří- nebo pětidveřové.

Prakticky pětidveřové a Golf Plus, elegantní vzhled tohoto třídveřového. S konečnou platností rozhodovat použití, chuť a dostupnost na těle. Na trhu s ojetými automobily je tří- a pětidveřový jsou obchodovány příznivá. Pocit prostornost a pohodlí jsou měřítka třídy. Mnohem více než 350 litrů nákladového prostoru není ani dnes existují v zálivu. Dodávkových automobilů a kabrioletů, jsou dražší, Golf Plus poměrně nemilovaná a levné.

Motor / Převodovka

V zálivu přilepená čtyřválcový benzínový motor s 1,2 až 2,0 litrů a výkonem mezi 80 a 270 hp. GTI, bylo jich tam 210 a 235 hp. Je zajímavé, že vzácný 1,8-litrový přeplňovaný benzínový motor s 160 koní a 250 Nm kroutícího momentu při 1500 otáčkách za minutu. VW nikdy oficiálně ho inzeroval, ale prodal. V roce 2009 byl v zálivu ve variantě LPG: 1,6 BiFuel (102 PS) paliva benzinu a LPG.

Vznětové motory dělat s 1,6-2,0litry motoru 90 (pouze export) až 170 hp. Obecně platí, že motory jsou považovány za stabilní a trvanlivé, Běžná údržba, jako warm-up a pravidelná výměna oleje zapotřebí. MOTOR-Talker GolfCR shrnuje: Motory byly „není problém (...) a mohou čas od času závada přijít na voze je zřejmé na ojeté vozy.“

Stefan TDI radí na velké motorové nafty: „Jednotky motoru 2,0 TDI ve skutečnosti mnohem lépe. Nehledě na skutečnost, že je mnohem silnější, má také 6-stupňová převodovka, která se hodí velmi dobře s motorem. 1.6 přichází spolu s 5 chodů, které jsou podle mého názoru příliš daleko od sebe. Tj: musíte otáčet poměrně vysoká, takže to jde rychle na další stupeň a které nespadají do otáčkách jej ".

Praktické: VW Golf 6 Variant Praktické: VW Golf 6 Variant Zdroj: Volkswagen Spolehlivý provozuje 1.4 MPI. Což je 80 koní, ale trochu příliš slabý pro zálivu. Žádná doporučení je k dispozici pro 1,2 TSI a 1.4 TSI motorů. Tam jsou problémy s načasováním řetězy. Hlasitý chrastění označuje především k prodloužení řetězce. V případě, že nedojde k nápravě rychle, je to drahé.

MOTOR-Talker Half Chicken píše: „Menší turbo benzín všichni mají problém s tím prodlužující načasování řetězy. Dokonce na rozdíl od rozvodového řetězu nejsou považovány za nejspolehlivější motory. Proto pouze 1.6er výhonek nebo dokonce GTI zůstal v benzínu prostoru pro mě. Jsou dostatečně spolehlivé. "

MOTOR-Talker Alf3366 znamená, že 160 PS TSI motor tohoto problému je prostě v Mexickém zálivu. 6 Nicméně, počet poruch motorů v roce 2010, nebo se výrazně snížil. Seznam poškození motor 1,4 TSI motory jsou k dispozici zde.

Pokud se však motor TSI se do užšího výběru, a pak s novou rozvodového řetězu. Alternativně doporučuje MOTOR-řečník Jambaaa, runterzuhandeln ceně prodávající je 500 až 600 eur a peníze investovat na volném dílně v novém rozvodového řetězu.

Pro spořič paliva je zde „Modrá Motion“ verze, včetně dlouhé přeloženého pětistupňovou manuální převodovkou, Ukazatel doporučeného rychlostního stupně, využití brzdné energie a start-stop systém.

Mechanická převodovka nebo DSG? Oba mají své výhody a nevýhody. Manuální převodovka může být sportovním off a je trvanlivý. Kromě toho vozidla jsou tudíž levnější. DSG poskytuje větší pohodlí a nižší spotřebu. ale maximální konstrukční Jízdní koktání není pro každého. Kromě toho stroje se opotřebovávají rychleji, a to zejména s malými motory v městském provozu. Někteří uživatelé popsat šelesty, které nejsou vyřešeny VW ( „Losräderrasseln“ záměrné).

podvozek

2,0 l čtyřválec v Golf 6 poskytuje 210 koňských sil 2,0-litrový čtyřválec v Golf 6 poskytuje 210 koňských sil Zdroj: Volkswagen Podle zprávy TÜV, VW Golf VI připadá lepší než jeho konkurenti. Náprava odpružená, řízení a brzdy jsou méně napadal, než je průměr všech testovaných vozů ve stejném věku. Nicméně, pružiny a tlumiče dělat potíže. Jak dlouho jak oni jsou v pořádku, Gulf pružiny velmi vyrovnaný - i bez Adaptivdämpfer. Velká část, která byla zavedena v předchozím víceprvkovou zadní nápravou.

U některých vozidel se prohnutí desky mohou váhat, někdy zahnutý řízení as MOTOR-řečník darox se naučil. Možnost převodu řízení byl změněn.

/ Bezpečnost

Ve srovnání se svým předchůdcem, zařízení na číslo šest jasně změnily. Základna zahrnuje dva čelní airbagy, dva boční airbagy vpředu a head-ramenní airbagy pro stránky a kolenní airbag řidiče. Volitelné došlo zadní boční airbagy. Také jako další pořadí: Parkovací asistent, couvací kamera, adaptivní odpružení ( „DCC“), nepřímý systém monitorování tlaku v pneumatikách, bi-xenonové světlomety a koncová světla s LED technologií (v závislosti na modelové řady). V základní výbavě „Trendline“ nabízí mimo jiné klimatizace a elektricky ovládaná okna. Další nejvyšší „Comfort Line“ má mimo jiné sedadla s bederní opěrkou a nastavením výšky, park dálkovým ovládáním a rádio s CD přehrávačem. V horních zařízení „Highline“ jsou přidány sportovní sedadla, automatická klimatizace, mlhové světlomety s natáčením světel a kola z lehkých slitin 17 palců.

U vozidel z let 2009 a 2010 míst k sezení opotřebované po krátké době. Je vytvořena nečistoty a švy otevřené. Do roku 2012, klimatizační jednotky z Delphi pravidelně dával na mysli.

Situace na trhu / Ceny

Golf 6 kabriolet postavený na Karmann Golf 6 kabriolet postavený na Karmann Zdroj: Volkswagen VW Golf VI je auto s kousací, navzdory své staré platformě. Lepší, ale to byl starší modelového roku 2010. Vozy nejsou automaticky problém. Je důležité, aby se podíleli na odvolání a zaznamenat zlepšení mít na všech vozidlech. Ohrožený benzínu by rozhodně mít nový rozvodový řetěz.

Od modelového roku 2010 je zde velký výběr na mobile.de. Několik tisíc pojízdný, šekovou knížku zachována vozidla s nejméně jeden rok platnou HU a maximálně 150.000 kilometrů ujetých kilometrů vyplivne ojetý vůz platformu. Trendline vozidla s 80 startu HP na 6,450 eur, 122 koňských sil vozy jsou k dispozici od 6800 eur.

Závěr / Doporučení

Rozsah VW Golf VI modelů je skvělý. Podíváme-li se na zkušenosti s MOTOR-TALK společenství, měl by být TSI s novým rozvodového řetězu nebo TDI 2,0. Rádi bychom si vybrat model, pětidveřový s 122 koňských sil benzínovým motorem a málo najetých kilometrů za městem, s Comfortline vybavení a rozhodně kompletní historii. náklady, ale také potřeboval 9000 euro. Za osm let staré auto hodně peněz. Na druhou stranu: Golf je jen velmi stabilní.Like this post? Please share to your friends: