Alfa Stelvio, Audi Q5, Range Rover Velar, Volvo XC60 Zkoušky – SUV čtyřcestné bitvy v Middle-heavyweight

Co může Alfa, Audi a Volvo v SUV střední třídy? A jak smíšený Range Rover s novým Velar se tam? Čtyři upscale high-legged přáteli ve srovnávacím testem.

Volvo XC60, Audi Q5, Alfa Romeo Stelvio a Range Rover Velar musel dokázat sami v našem srovnávacím testuVolvo XC60, Audi Q5, Alfa Romeo Stelvio a Range Rover Velar musel dokázat sami v našem srovnávacím testu Zdroj: mobile.de

Tannisby - O příliš malý výběr můžete opravdu stěžovat. Ti, kteří hledají pro SUV, je jeden. Většina výrobců v téměř každém segmentu. V polovině roku 2017 bylo oznámeno prodloužení. Volvo, nová přišla XC60, Audi Q5, nový. Zcela nový ve třídě: Alfa Romeo se Stelvio.

All kopat tzv prémiového segmentu. podobné Nový Range Rover Velar. Hodí se svými 4,80 metry na délku a cenu od více než 56.000 eur, ale ve skutečnosti ve střední třídě. V horní třídy, ale ještě ne.

Zda velar nabízí více než Audi, Alfa a Volvo? Zda Stelvio můžete uplatnit příslib sportovní Alfa Romeo? A jak nová XC60 navrhuje? Vše, co budete číst v naší velké srovnání quad.

Rozvor velar je 2,87 m, vnější délka je 4,80 m Rozvor velar je 2,87 m, vnější délka je 4,80 m Zdroj: mobile.de

space | rozměry | kufr | tělo

4,80 metrů je hodně pro středně velké SUV. Velar mincovny délka přímo těží kufr kolem: Více než 670 litrů při uzavřené zadním sedadle - je obrovský. s až 1.730 litrů Maximální poráží konkurenci téměř 200 litrů Volvo, stejně jako 300 litrů.

kolo 1.430 litrů Maximální objem v XC60 jsou hluboko pod průměrem v daném segmentu na 505 limitován zadním sedadle bude v pohodě. Koneckonců, Volvo je jediný vůz ve srovnání, které má zcela plochý nákladní výnosy, po sklopení opěradla. Pro všechny ostatní mírně stoupá. Úroveň výsledky kdekoliv.

Zadní sedadla se odemkne, když kandidát buď z kmene nebo bočních dveří. Až na velar: plechovky ležel pouze bočními dveřmi. To také vyžaduje hodně síly. V Stelvio budete muset pomoci po odjištění opěradla. Volvo řeší nejlepší: Zde opěradlo složí elektricky. Dříve, opěrky hlavy složit také elegantní. Nicméně, to stojí za příplatek.

V Audi Q5, páky působí v kufru, když mohla zlomit v každém okamžiku. Hoden pro segment. Z funkčního hlediska Q5 pro většinu. Zadní sedadla lze posunout, degradují svůj odpočinek v náklonu.

Prostor na zadních sedadlech vypadne podobné Alfa a Audi. Ten, kdo není příliš velká (1,75 m v tomto případě), najde dostatek prostoru za podobných krátkých řidičů. Dvě ruce zůstávají mezi koleny a na předním sedadle, jen pár palců na střechu. Velar nabízí v obou směrech asi o třetinu více. Dlouhý rozvor (2,87 m) se vyplatí. Volvo má jen jeden centimetr méně a udržuje volně s. On je jediný, kdo v testu příčný motor. Přední šetří místo, můžete cítit zadní.

Na první pohled se Stelvio jako v interiéru. Při bližším zkoumání detail nedostatky odhalit Na první pohled se Stelvio jako v interiéru. Při bližším zkoumání detail nedostatky zdroj odhalil: mobile.de

interiér | zpracování | materiály

Alfa si těžce. Na první pohled to vypadá dobře zevnitř. Design vypadá sportovně, měkké kvalitní plast, dřevo dekor krásný. Hrubá stavba na přístrojové desce připomíná robustní kůže. V detailu, nedostatky ukazují: Řadicí páka vypadá levné, ve dveřích panely dát příliš tvrdý plast pro segment. Informační systém jen vypadá pěkně, tak dlouho, jak to skončí.

Všichni soutěžící mohou dělat lépe. Audi poskytuje slabiny. Povrchy cítit vše dobře a vypadat. Nicméně, tlačítka mohou být valent podrobně a dát trochu větší váhu. To také poskytuje stejnou chybu jako Stelvio: v obložení dveří jde pod dřevěným obložením s tvrdého plastu dalšího. Teprve potom znovu s Alcantara.

V Volva XC60, neexistuje žádná taková věc. Clear postavený Volvo Plast ve dveřích, ale to je měkká. Na palubní desce testovacího vozu upnout i kůže. Není tam žádná taková norma, ale referenční základnu jako my ve společnosti Volvo také. Na lakované povrchy zdát slušná, ale ne ušlechtilý. Dřevo dekor již.

Range Rover je hrát při srovnávání materiálu ve vyšší lize. Není divu, že: Mohli bychom ho prozatím řídit pouze v prvním vydání. Který je plněné všechny druhy triků, které narušují srovnání. Například potah stropu je lemována semiše a dekorativní prvky jsou vyrobeny z uhlíku. Dále jen „luxusní balíček 2“ (jinak 2808 EUR) přináší Windsor kůže na přístrojové desce, volantu a čalounění dveří.

Dvě velké 10-palcové displeje na středové konzole, k dispozici jako standard. Chovají se téměř hyper moderní a velmi elegantní. Nicméně, malé nedostatky ve zpracování jsou patrné. Otevření mechanismus středové konzole cítí nejistá např. A v kufru to skončí s krásou. Nicméně, stejně jako téměř všechny kandidáty pouze plstěné na materiál a poněkud větrné kryty. V Audi nejkrásnější koberec, ostatní tři pohybují na podobné úrovni.

Kromě vysokým rozlišením Mäusekino Range Rover Velar přináší největší off-road pravomoci ve srovnání s Kromě vysokým rozlišením Mäusekino Range Rover Velar přináší největší terénní pravomoci ve srovnání s Zdroj: mobile.de

infotainment | radio | konektivita

Je zřejmé, že většina moderní dojem dělá velar. Dvě velké displeje je taktilní velmi blízko k iPad. Horní běží při spuštění z palubní desky mírně dopředu, spodní má zejména otočného kolečka: Změna svou funkci v závislosti na vybrané položce menu. Takže opravit se stejným tlačítkem je teplota, při které se člověk rozhodne režim jízdy v jiném menu. Skvělé. Ale celkově docela komplikované.

Neměli jsme dostatek času s autem, aby nám důkladně začlenit. Že Range Rover USB 3.0 konektory a dokonce i Port HDMI ve středové loketní opěrce umístěny, ale hovoří pro vysoké nároky na funkčnost.

Volvo a Audi, ale také nabízí téměř vše, co budete potřebovat. Pokud nepotřebujete USB 3.0 a HDMI. Provoz na Volvo uspět intuitivní, Audi Potřebujete více seznámení. Funkčně vlevo být požadovaný s odpovídajícím vybavením. Apple a Android carplay auto k dispozici, Navi lze získat informace o dopravě v reálném čase. Digitální přístroje přináší XC60 standardní výbavy Momentum, s níž Audi zejména pro 500 eur (plus navigační systém).

Alfa není tento druh. Palubní počítač se 7-palcovým displejem je nejlepší pocit. Za 250 eur navíc v super vybavení. Infotainment systém také jen vypadá pěkně, tak dlouho, jak to skončí. Konstruktéři mají v sobě integruje krásně v palubní desce. Grafik znal otevřeně, programátoři byli drženi krátká. To málo, co Alfa Připojit se Funkce poskytuje také mohou být provozovány špatně a špatně čitelné.

S nastavitelným vzduchovým odpružením, Volvo XC60 pružiny pohodlné S nastavitelným vzduchovým odpružením, Volvo XC60 pružiny pohodlné Zdroj: mobile.de

zabezpečení | asistenční systémy

Trochu nuda to vypadá na Alfa s asistenčních systémů. V základu je město nouzové brzdění s detekcí chodců a varování vybočení z jízdního pruhu. Blind Spot Warner a high-paprsek Asistent je k dispozici jako kompars v balíčku. Dopravní značky nebo detekční systém ospalost nenabízí Alfa. Také, ne Servořídicí držák track. V důsledku toho je dopravní zácpa asistent chybí. Po tom všem: Vzdálenost plavba nabízí Alfa za 1200 eur navíc. LED světlomety chybí v nabídce, xenon s zatáčení a Abbiegeleicht stojí 1400 eur.

Volvo je dobře dopředu zde. Již základní výbava Momentum XC60 aktivně pomáhá udržet stopu, varuje řidiče při pádu pozornost a pomoc zásahu do řízení tady, a ne spadnout do protijedoucí vozidla. Dopravní značka uznání, jsou zde i standard, stejně jako automatická převodovka, pevná brzda vozu Aby bylo zabráněno dalšímu po kolizi. Na rozdíl od 90 modelů ale chybí v základu „Pilot Assist“, umožňuje pomocné jízdy až 130 km / h. Volvo požaduje 1750 eur navíc.

Vzhledem k tomu, že systém udržuje není moc dobrá a obtěžující s příliš mnoho řídicích zásahů, jsi to mohl udělat bez něj. Nicméně, Volvo kombinuje Intellisafe ji obklopují. Zde Blind Spot Warner je součástí a cross provoz Warner pro zpátečku z parkovacích míst a zmírnění nárazem zezadu.

Asistent míry v Audi je podobné velikosti. Q5 bude automaticky brzda pro chodce ve městě, bude varovat, když zavřete vzdálenost a řidiči při únavě. Další pomocníci stálo poplatek: Aktivní držák trať, například dopravní značka uznání nebo dokonce tempomat. Za 1,640 eur dostanete s „balíku pomoci Tour“ většina průvodců, které jsou užitečné při cestách (adaptivního tempomatu, dopravní asistent jam, dopravní rozpoznávání znamení, atd.) Další balíček pokrývá věci z toho, jak přejít varování dopravy, parkovací asistent a další systém, který usnadní život ve městě. Celkově lze říci, kdo skončí s více než 3000 eur.

Range Rover je omezena na základně v první řadě na nouzové brzdy. V zadní kamera zařízení S přichází SE přidává varování únava, dopravní značka rozpoznávání a adaptivní tempomat. HSE pak obsahuje kompletní balíček s držáky stopovými, dopravní zácpa asistent, Blind Spot Warner a Einparkpilot. All Wizard náklady na dvou pozemcích kolem 3700 eur.

Standardní na Alfa Romeo Stelvio 2,2 D klade osmistupňovou automatickou Standardní na Alfa Romeo Stelvio 2,2 D klade osmistupňovou automatickou Zdroj: mobile.de

drive | motor | převodovka

Vznětový diskuse vzdor: diesel s asi 2,0 litry posunu je stále součástí jádra nabídkami na středně velkých SUV. Přes vysokou konstrukci a vysokou hmotností, které umožňují poměrně umírněnou konzumaci. A dostatek páry pro řádné plnění. Naše testovací kandidáti neodpovídají 100 procent. Velar dokonce vypadne úplně, protože jako první chvíli Edition zpočátku jen s 3,0 l V-6 nafty bylo k dispozici (v níže uvedené tabulce máme diesel entry-level uvedena).

Proto musíme ignorovat V6 s 300 koní a 700 Nm točivého momentu v tomto srovnání. Dokonce i když je to těžké. S dodávkou energie krémové a hedvábné zvuk mladší kolegové nemohou držet krok, samozřejmě.

Volvo je nejsilnější ze zbývajících tří. Alfa nemůže záviset stejně. Ani cítil i na papíře. cítí samo o sobě intenzivně spontánně reagují na plyn a opravdu tlačí ve všech situacích dostatkem točivého momentu do převodovky osmistupňovou. Která harmonizuje způsob, jak velmi dobře s motorem.

Alfa, ale váží méně. Můžete ho cítit. Chodí dopředu přinejmenším stejně dobře ve sprintu na 100 km / h, to bije XC60 dokonce výrazně. Urychlovač nabízí malý odpor a reaguje přímo. Automatické podíly v dynamickém režimu dokonce úplně vyletí ven a otočí i v běžném provozu rychle sportovní styl jízdy jedna.

8-rychlostní pole ve Volvu přepínače nenápadný a pískované. Jemně, rychle, ale ne tak rušivé jako v Stelvio. To dělá tak, Alfa dává SUV sportovní charakter, Volvo XC60 klade účinek na pohodlí. D5 AWD rovněž působí, a proto celá řada příliš velký. D4 AWD s 190 koní a 400 Nm v pohodě.

190 koňských sil nafta byl navázán na 7-převodovkou dual spojky v testovacím autě, ruční spínač, je k dispozici 190 koňských sil nafta byl navázán na 7-převodovkou dual spojky v testovacím autě, ruční spínač, je k dispozici Zdroj: mobile.de Q5 klesá proti silnému XC60 a Stelvio z jasné, ale také poskytuje dostatečný výkon. Kromě toho TDI 2,0 jde klid. sám na plné obrátky, když nezní nepříjemná, ideální pro každodenní cestě není slyšet téměř nic ze čtyřválce. Stejně jako u modelu XC60. Volvo diesel také weggedämmt skvěle, hladina hluku Audi a Volvo dát nic.

Alfa hraje bouřlivou outsidera. Motor hučí vždy slyšitelný. Když to člověk vstoupí, je hlučný. Koneckonců, nezní jako volného místa na pevném a drsné, ale krásné, což je objem o něco pohodlnější. Další izolace mohla přesto tolerovat.

Spotřeba Alfa je na tom dobře. Na našem testovacím trati Stelvio skončil s více než šest litrů. slabší Audi strávil trochu méně než šest litrů. Čím silnější Volvo bohužel, mnohem víc. O sedm litrů jsou příliš ohledem na zkušební dráze s převážně středně dálničních rychlostech a některé místní tranzitní dopravy. Zejména: I velar s objemem 3,0 litru V6 výrazně pod úrovní XC60.

manipulační | podvozek | řízení | pohodlí

Audi Q5 a Volvo XC60 byly obě vybaveny nastavitelným vzduchovým odpružením. Pokuta navíc, který stojí asi 2000 eur v Audi, Volvo téměř 2300 eur. Peníze by mohly být užitečné. SUV často trpí špatnou jízdní komfort a trochu sucho suspenze. Ti dva ne. Oni spolknout bez okrajů se stížnostmi, hrboly a výmoly. V dynamickém režimu, které utáhnout jen málo, ale zůstávají snesitelné.

Perforovaný, krásně prošité dvě barvy: Kožená sedadla jsou v normě Velar First Edition Perforovaný, krásně prošité dvě barvy: The kožená sedadla jsou při standardním Velar První vydání Zdroj: mobile.de velar pružiny není tak hladké. To je standardně dodáván s adaptivní odpružení, vzduch, není ani za příplatek. On je dostatečně pohodlná stejně, jeden nebo dva prodejní lze cítit ještě patrnější než v Q5 a XC60.

Stelvio cítí celkovou hemdsärmeliger. Hodí ne tak nevyvedlo z míry tím, výmoly nebo zpomalovacích prahů, dostatečný komfort šasi stejně. Jeden zjistí, že je Alfa srovnání je nejjednodušší. Nemá sice tak napnuté pružiny a tlumiče, jak udržet strukturu v šachu. Zdá se tedy, závaznější a celkový lehkonohý než ostatní tři.

Zvláště velar objeví těžké a velké. Řídí tvrdě a ne příliš emocionální. V Volvo také cítit moc na volantu, ale váha se lépe řízeny. Tím se cítil lehčí než on a povzbudil ho rychleji, než silnicích vyděsit. více trochu jednodušší řídí Audi. Má stopy větší odezvu.

A pak je tu Stelvio: Řízení je navržen přímo do středové polohy, že se zdá téměř nervózní. jinak to jde ne SUV, a to nejen v tomto srovnání. To může působit agilní a sportovní ho hned. S tou Stelvio se objeví jen cestu kolem rohů. Více informací o povrchu vozovky také umožňuje jinak nikdo. Na delší cesty, ale extrémně přímé (na SUV) řízení by mohlo obtěžovat. Ale zcela jasně: Stelvio je sportovec mezi SUV.

Vlastnosti | cena

Alfa Romeo se velmi pozorně sledovala Giulia design Stelvio Alfa Romeo má konstrukci Stelvio velmi pozorně na Giulia orientované Zdroj: mobile.de Alfa oceňuje nejlepší Stelvio na necelých 40.000 eur. Potom ho na 150 hp diesel pohání. Pohon naše testovací auto s 210 koňských sil nafty a pohonu všech kol je již k dispozici na adrese 48,500 €. To vychází pouze ze zařízení „Super“. 18-palcové hliníkové ráfky, textilní a kožené sedačky, 2-zónová klimatizace, déšť a světlo senzor světel, tempomat a parkovací bzučák na zadní straně je součástí standardní výbavy. Kromě toho, Rádio Alfa Connect s 6,5 palcovým malé obrazovky, USB a Bluetooth.

Audi Q5 začíná se 190 hp nafty, čtyři kola a 7-rychlostní dvouspojkovou převodovkou na 47.000 eur. Na rozdíl od světla Alfa Xenon je standardní. Nicméně, Q5 je válcování pouze na 17-palcová kola a zadní výklopné dveře nelze otevřít elektricky (490 eur extra), sedadla jsou potažena látkou. Již 125 eur jsou splatné pro lehké a dešťové čidlo, automatická klimatizace používá pouze jednu zónu (3 zóny stojí 695 eur). Rádio s displejem 7 palců (Bluetooth, USB) je součástí standardní výbavy. Nicméně, kdo zruší Audi o úrovni Alfa končí s téměř 50.000 eur.

náš Volvo XC60 D5 AWD zadá vyšší. Stojí to alespoň 53.000 €. Slabší D4 AWD s 8-automat rychlosti Alfa-úrovni, ale přináší mnoho zařízení s. 18 palců jsou standardní, 2-zóna vzduch, LED světlomety s asistentem paprsku a zadní parkovací asistent. Kromě toho XC60 vždy s velkým informačního systému (displej 9 palců, 10 reproduktorů, 330 W) se blíží. Pro napájení zadních výklopných dveří je nutné objednat balíček zavazadlového prostoru na 500 eur. XC60 je tedy jen o málo dražší než Alfa - na úrovni mírně horší výkon a nějaké lepší vybavení.

Cena špička je ve srovnání jasně Range Rover Velar. 180 koňských sil nafta začíná 56,400 €. Bohužel, zařízení klade cenu stěží. V základní výbavě je asi na stejné úrovni jako Volvo. Jedinou, ale velar poskytuje adaptivní odpružení továrna s Wankneigunskontrolle. Za tímto účelem si můžete připsat na řadu asi 1000 eur. Tolik dělá ovládání klapek Audi, Alfa, jsou adaptivní tlumiče na 450 eur v souvislosti s sportovním paketem pro 800 eur. Na Volvo, budete muset učinit skok přímo do plně adaptivním vzduchovým odpružením na 2300 eur.

go opticky Volvo, Alfa, Audi a SUV Range Rover ve svém velmi odlišnými způsoby go opticky Volvo, Alfa, Audi a SUV Range Rover ve svém velmi rozdílně Zdroj: mobile.de

Závěr: Pro každého něco

Objektivně může Alfa v tomto porovnání se netrhá. Koneckonců, on má největší zavazadlový prostor ze tří kratších SUV s kapacitou až 1600 litrů. Zpracování a jakost materiálu, hlučnost, komfortní a bezpečnostní prvky jsou k dispozici ne na úrovni druhého. Ale je zdaleka nejvíce agilní a sportovní vůz při testování - stále v podstatě nevýhodou jako SUV.

Volvo je ten pravý vůz pro pohodlné řidiče. Manipulace, atmosféra a (bezpečnostní) zařízení vhodné pro SUV a dlouhé vzdálenosti. Ale dynamika Audi je stejně pohodlná stezka. mírné nedostatky v interiéru neslučitelné s poměrně vysokou cenou, která je vybaveny podobně, ale vysoko nad Stelvio.

Velar je zdaleka nejdražší. Ale řadí ve velikosti a prostředí polovina třídy výše konkurenti. Ultra-moderní interiér a výrazný design exteriéru určitě měli najít své cílové publikum. On také přináší ty nejlepší off-road schopnosti ve výrobním závodě. To je však spíše o teoretickou výhodu v této třídě nejen v velar.

Specifikace pro středně velké SUV

modelAlfa Romeo Stelvio 2.2 DAudi Q5 2.0 TDIRange Rover Velar D180Volvo XC60 D5
motor2,14-l turbodiesel2,0 l Turbo Diesel2,0 l Turbo Diesel2,0 l Turbo Diesel
energie210 hp (154 kW), b. 3,750 U / min190 hp (140 kW), b. 3800-4000 U / min180 hp (132 kW), b. 4,000 U / min235 hp (173 kW), b. 4,000 U / min
točivý moment470 Nm b. 1,750 U / min400 Nm b. 1750-3000 U / min430 Nm b. 1,500 U / min480 Nm b. 1750-2250 U / min
pohonPohon všech kol, 8-stupňová automatickáPohon všech kol, sedmistupňová S-TronicPohon všech kol, 8-stupňová automatickáPohon všech kol, 8-stupňová automatická
0-100 km / h6,6 s7,9 s8,9 s7,2 s
rychlost215 km / h218 km / h209 km / h220 km / h
spotřeba4,8 l / 100 km4,9 l / 100 km5,4 l / 100 km5,5 l / 100 km
emise CO2127 g / km129 g / km142 g / km144 g / km
Délka / šířka / výška4,69 m / 1,90 m / 1,67 m4,66 m / 1,89 m / 1,66 m4,80 m / 2,03 m / 1,67 m4,69 m / 1,90 m / 1,66 m
rozvor2,818m2.819 m2,874 m2,865m
kufr525-1600 litrů550-1550 litrů673-1731 litrů505-1432 litrů
závaží1734 kg1845 kg1899 kg1990 kg
cenaod 48.500 eurood 47.000 eurod 56,400 eurod 53.000 euro

Od této chvíle, zašleme naše nejlepší zprávy jednou denně přes Whatsapp a Insta. Zní to dobře? Pak čtěte zde, jak se můžete zaregistrovat. To trvá jen 2 minuty.Like this post? Please share to your friends: