otomobil üreticileri ve anlamları logoları: Bölüm 1 – araba logoları önemi

Yıldız, elmas, atlama atları: otomobil üreticilerinden logolar kolay bakmak - bazen karmaşık bir hikaye anlatmak. Biz en ilginç açıklar.

Ne üreticilerin amblemler demek: Biz ünlü otomobil logoları anlamını açıklamakNe üreticilerin amblemler demek: Biz ünlü otomobil logoları anlamını açıklamak Kaynak: Modestas Urbonas Unsplash.com (CC 3.0) ve üreticilerin aracılığıyla

Bizim araba logosu tarihinin ikinci bölümü için buraya tıklayın.

Berlin - Bir atlama atı, anlam kaputun hala çünkü. Her iki markalar uygun - Güç, hız ve zarafet Ferrari ve Porsche amblemi somutlaştırır. Ama aslında Mitsubishi kuyruğunda üç elmas ne anlama? İki makalelerde ünlü otomobil logoları anlamını açıklamak - ve Ferrari ve Porsche gerçekten atı ile bağlanır neyi. Birinci Bölüm: McLaren Alfa itibaren.

Alfa Romeo: Markanın logosu 1972 2015 ila değiştirilmedi Alfa Romeo: Markanın logosu 2015 Kaynak 1972 değişmedi: Alfa Romeo

Alfa Romeo - yılan ve çocuk

Birçok yeterince zor düzgün Alfa Romeo amblem bileşenlerini tanımlamak için bulabilirsiniz. Yılan bir kılıç ya da onlara bir kırmızı formunu yemek yutar? Ya bu işle Ondan geriye kalan İngiliz bayrağını mutlu edebildi mi?

Toplam Alfa logosunu gösterir: İşte cevabı Milano şehrinin arması (Sol) ve Visconti (Sağ), uzun buralarda hüküm süren kim. Milan arması vatandaşları (kırmızı) ve çiftçiler (beyaz) İsa'nın haç renklerde gösterir. Anlamı ve Kökeni silah Visconti ceket vardır iddialı. Ancak genellikle varsayılmaktadır yılan insanlar - aynı zamanda bir söz birçok çocuk - , Yemez ama doğuran.

1910 yılında kuruluşundan anda Alfa Romeo memleketi logosunu aldı. 1972 yılından 2015'e kadar hiçbir değişiklik yapılmadı. Yalnızca yeni Giulia ile, logo modernize edilmiştir.

Audi logosunun dört yüzük hala dört markalar için durmak Audi logosunun dört yüzük hala dört markalar için durmak "oto Birliği": DKW'nin, Wanderer, Horch ve Audi Kaynak: Audi

Audi - dört yüzük, dört markalar

Bu logonun anlamı temel bilgi Alman Otomobil Hayranları parçasıdır: Audi Logonun dört halkası temsil Dört araç markaları Horch, DKW, Wanderer ve Audi. Haziran 1932 yılında marka haline geldi oto Birliği Birlikte.

İkinci Dünya Savaşı, Birlik Alman Doğu parçası "Sachsenring otomobil Zwickau VEB işleri" sonra sonuçta oldu ve Trabant inşa ettiler. Batı Alman parçasıydı 1964 yılında Volkswagen tarafından satın NSU AG ile 1969 yılında birleşti ve bugün Audi AG olarak Oto Birliği'nin dört yüzük katkıda bulunur.

BMW - Beyaz mavisi ya da mavi-beyaz?

Birçok konuşması BMW pervane, ancak reklam sadece orada. 1919 den bir uçak motoru için bir prospektüs, bir pervane tarafından güçlendirilmiş BMW destekli döndü Bayerische Motoren Werke beyaz-mavi logosu boyalı. 1923 bir aracın, motosiklet "R32" ilk defa oldu, kullandı. Yine de, kendisi gibi erken 1917 olarak pervane mit BMW tarafından 20'li yılların sonuna kadar yetiştirildi logosu oldu.

BMW pervanenin mit geç 20s kadar değildi. logo önce sahip BMW pervanenin mit geç 20s kadar değildi. BMW True Meaning: Logo önceden Kaynak vardı? Geçici bir çözüm: özel şirket kullanımı oldu Bavyera Devlet Amblemi, onun bayrağı dahil yasaklandı. Bayerische Motoren Werke zaten renkleri kullanmak istedi ve sadece etrafında döndü. beyaz-mavi Mavi ve beyazdı. Berrak, değil mi?

Citroën - Dişli başlangıçtı

Aslında, sadece iki kanca vardır, ama arkalarındaki tarihinin bir çok şey var. Bugüne kadar, çift açılı hatırlama iş adamı Andre Citroën ilk ürün. Için otomobil önce o şanzıman inşa etti. En ünlü biri oldu Çift V dişli, onun dişler nihayet, amblem için Şablon otomobil markası oldu. Citroën'in Gears tesadüfen de Titanik kontrol ünitesi kullanıldı, ama bu başka bir hikaye.

Ferrari - Askeri geleneğinde

Ferrari ölüme "Cavallino rampante" (yetiştirme atları) savunur. kopyaladı Kim, belaya girer. Bu sembolün askeri kökenli uyuyor.

Enzo Ferrari bir İtalyan savaş pilotu annesi tarafından Şahlanan at ile arması var Enzo Ferrari bir İtalyan savaş pilotu Kaynak anne tarafından Şahlanan at ile arması var: Ferrari Enzo Ferrari kendisi olarak tanımlanan o armayı kullanma izni verildi Contessa Paolina Biancoli Baron Francesco Baracca anneden. Bir İtalyan olarak kimindi Kampfflieger I. Dünya Savaşı sırasında yaptığı filomun düzlemlerde boya ve bir halk kahramanı haline geldi.

Ayrıca savaşta düştü Enzo kardeşi Dino, birim Bu atı giydi. Enzo ile o yararlandı memleketi Modena sarı renk Scuderia Ferrari yarış arabaları o andan itibaren. Sonra sürdü ama Alfa yarış arabaları ile ve bu yüzden 1932 Ferrari Kalkanı indi Bir Alfa Romeo ilk 8C 2300mm.

Lamborghini - Boğa işareti

Ne bir yetiştirme attan daha fazla güç yayar? Örneğin bir solumak boğa. Ancak, Enzo Ferrari ve Ferruccio Lamborghini arasındaki efsanevi davası Lambo hanedan hayvanın seçim için neden değildi.

Automobili Lamborghini Ferruccio iddia seçti İçin "Murciélago": 1879 yılında bir boğa hayatta ve affedildi bir boğa. Bu arada, bu seçim de eşleşti Onun Burç.

Resmi olarak, kivi Swoosh - ama Marlboro sponsorluk de bir rol oynadığı gibi görünüyor. Not Şekil 3 ve 4, Resmi olarak, kivi Swoosh - ama Marlboro sponsorluk de bir rol oynadığı gibi görünüyor. Not Şekiller 3 ve 4 Kaynak: McLaren

McLaren - kivi ve sigara

Hayvanlar otomotiv üreticileri için büyük bir ilham kaynağıdır. McLaren bu - en azından resmi olarak - Aksi. kırmızı "swoosh", diye hayranlarına geri Bruce McLaren'ın yarış ekibinin ilk logosunun bilindiği gibi. Yeni Zelandalı oldu böylece onun logosu kivi gösterdi.

Geçerli logosu küçük kuş "son derece gelişmiş" form olmaktır. Çok net, ancak, birçok görünüyor Marlboro tasarımı daha da geliştirilmesi, 70 ve 80 McLaren yarış arabaları süslemekte.

Bizim araba logosu tarihinin ikinci bölümü için buraya tıklayın.Like this post? Please share to your friends: