Opel Astra J Kullanılmış Alıcının kılavuzu (2009-2015) – Bu Opel Golf daha iyidir

Büyük, sağlam ve güvenilir. Bir Opel Astra J kullanıldığında size çok yanlış gidemem. Bununla birlikte, alıcılar birkaç şeylere dikkat edilmelidir. satın alma rehberleri bir kullanılmış araba.

yönetilebilir kusurlarıyla Katı Kullanılan: Opel Astra Jyönetilebilir kusurlarıyla Katı Kullanılan: Opel Astra J Kaynak: Opel

  • Katı ve güvenilir kompakt otomobiller
  • motorları ve ekipmanları Çok çeşitli
  • Sorunlar AGR vana ve bir transmisyon olarak
  • küçük benzinli motor çok zayıf

Ruhr bölgesi için arabalar uzundu Opel Kadett ve Astra, - Berlin. Pratik, sağlam ve uygun fiyatlı. kitleler için arabalar. 1960 dan özel olarak Bochum tesisi, askeri öğrenci için inşa edildi 1991 Astra bant buraya kadar koştum. Bochum fabrikasında otomobil üretimi yıldır Astra Gliwice ve Ellesmere Port üretilir 2014 geçmişi vardır.

Bizim ipucu: 1.4-litre turbo benzinli motor ile bir beş kapılı modeli Bizim ipucu: 1.4-litre turbo benzinli Kaynak ile beş kapılı modeli: Opel kompakt otomobil onu incitmedi. Sık sık profesyonel dergilerde karşılaştırmalı testlerde onun uzun zamandır rakibi VW Golf 6 karşı kaybetti rağmen. ama farklı görünüyor kullanılan Arabada: Wolfsburg karşısında skor olabilir Opel'in kompakt - Uzun süreli kalite ve dayanıklılık iyidir. ama Astra da kusurlarından arınmış değildir.

Baz sürece tutucu onun araç bekliyor gibi sağlam tutar ve iyi hal hatırlama yapar. Şu anda Mobile.de sunulmaktadır 12.000'den fazla otomobil, yaklaşık 5000 bir tam hizmet tarih olarak sokulmuş ve bir sonraki HU kadar başka bir 12 ay vardır. biri seçmeli.

Birçok olası küçük hasarlar ve ezik Astra üzerinde bulunmaktadır, iyi bir genel bakış MOTOR-TALK üzerinde Astra J forumdur. Biz en yaygın için buraya gidin.

Tarih / model değişikliği

Nerede bir öğrencimiz yok Astra yapar? 1991 yılında, Astra öğrencimiz değiştirir ama içten F. selefi İlk defa Kadett E. denilen tip tanımını alır, 1936 yılında Kadett inşa edilecek, ancak Kadett A yalnızca pazara 1962 yılında savaştan sonra gelir. Geçen Kadett 1984 den 1993 için inşa edilmiştir. hep birlikte Kadett ve Astra Sayma, biz onbirinci nesil zaten - ya da beşinci kuşak Astra. Astra J (onuncu nesil Opel kompakt bir araç, dördüncü nesil Astra), geldi Piyasada 2009 ve son zamanlarda Astra K olmuştur değiştirilir.

İşte Opel Astra K için bir satınalma tavsiye yoktur

arka alanda bol Astra J yük alanı 500-1550 litre Arka alanda bol: Astra J Kaynak kargo alanı 500-1550 litre: J Opel Astra Birkaç hatırlatır 2010 yılında katlanmak zorunda kaldı. 2011 yılına Otomobil belirli koşullar altında kırabilir debriyaj pedalı için yeni dönüş yayları var. Model 2011 yılı için yolcu koltuğu oturma rayların sabitleme cıvataları arızalı idi. 2010 ve 2015 yılları arasında inşa manuel vites kutusu ve Eğim Kalkış Yardımı araçlarda, için, bir fren aktivasyonu taklit yazılım hatası oluştu. 2016 ve 2017 arasında GTC ve OPC hatalı hava yastığı Zündgemischs bir riski vardır.

Bu millesimelerin bir araca bakan herkes, emin olmalıdır ki Geri Çağrılan yapılmıştır. VW Golf 6 ile karşılaştırıldığında ancak hatırlıyor sayısının az başarısız olur.

sedan sedan: 2012 Astra bir facelift ve yeni (eski) Vücut tarzını aldı. Ayrı bir gövde ile pratik araç oldukça güney ülkelerinde popüler. Almanya, beş kapılı ve station wagon müşteri erişimde.

Yüz germe üç boyutlu kol demiri ön ızgara üzerinde parlar yana, farlar siyah bir arka plan var. Geride, Facelift modeli krom kaplama ve revize edilmiş ön tampon ile dahil selefi farklıdır. Tüm minör.

İlginçtir, bu motorlar bulunuyor. Eylül 2012 yılından bu yana, Opel sık seyahat edenler için sunduğu bir 2.0 litrelik turbo dizel 195 PS ile üzerinde. benzinli 1.4 140 hp bir aşırı şarj fonksiyonu alır. Böylece tork kısaca 200 ila 220 Newton metreye çıkarıldı. 2013 yılından itibaren, 1.6 litre benzinli motor 115 hp vantuzlar 87 ve 100 hp litre 1.4 ile değiştirilir.

vücut

üç ve beş kapılı ek olarak bahsedilen kombinasyonu (2010 itibaren) olarak Astra Sports Tourer yoktur. 2013 konvertibl Cascada geldi. Üç kapılı Opel bir kupa korur ve bu sürüm GTC çağırır.

OPC varyantı sadece üç kapılı GTC olarak (ve vardır) OPC varyantı sadece üç kapılı GTC Kaynak (ve vardır): o oldukça yakın olduğu arkasında Opel ön koltukların üzerinde Astra yeterli alan sunuyor. Üç kapılı GTC sırasında, eğimli çatı ve dar giriş arkadaki yolcuların konforunu geri aza indirir. 4.42 metre uzunluğunda ve kesinlikle 4.70 metre ile kombinasyonu ile beş kapılı modeli geride kafaları için kolay giriş ve yeterli alan bulunmaktadır. bacak mesafesi sınırlıdır ancak burada da, ve gövde araç boyutlarında büyük olabilir. beş kapılı 370 litre, en az 500 litre kombinasyonu, katlanmış arka koltukta, 1.550 litre vardır. Hemen hemen tüm: küçük eşyalar için birçok raflar. Eh arada: yük zemini.

Pas birkaç istisna hariç, Astra hiçbir sorun gibi görünüyor. MOTOR-Konuşan "JacK2003" Station wagon çatı rafa üzerine vernik gibi genel kusurları sadece bu çizikler düşmek umutları dikkat edin.

"Güç Cruiser" Bireysel durumlarda pas raporlar. "Bu kapılar ve bagaj kapağı için de geçerlidir. kablo demeti ve oluşturabilen boya pas kabarcıklar altında einlackierte sızdırmazlık şeridi çevresinde açıklık. "yükleme kapağı olarak yaklaşık kapı zaman kendilerini kaynağı ile kaynak noktalarından pas sürüsü, sızdırmaz şeridi ve drenaj açıklıkları bulabilirsiniz. plaka arkasında balmumu ile korunan değildir, çünkü aynı zamanda iç çamurluk paslanma arkasında. Sorunlar, yaş üzerindeki motor-şanzıman alt şasi ve şasi gelen kaynaklar orantılıdır. "Bazı kozmetik öncelikle yönü bulunmaktadır fakat yaşlılık yüksek maliyetler neden olabilir," Güç Cruiser diyor.

Motor / şanzıman

yapımına boyunca Astra J 87 hp ve 280 hp ve 95 hp ve 195 hp arasında sekiz farklı güç değerlendirmesi ile on dizel varyantlar arasında dokuz benzin varyantları oturdu. Daha geniş bir motor seçimi aksi oldukça zordur. Genellikle foruma daha güçlü motorlar içinde MOTOR-çözücüye öneriyoruz. Astra için bile temel donanımları 1.4 ton ağırlığındadır.

Opel Astra beş kapılı station wagon, durum sedanın ve üç kapılı (olarak mevcuttur Opel Astra beş kapılı station wagon, durum sedanın ve üç kapılı (olarak mevcuttur"kup") Kaynak: 115 hp 1.6 Ecoflex güvenilir olarak Opel'in ancak taşıyıcının motoru uygular. Eğer Astra-J forumu biri dalmak ise, birçok kullanıcı 120 hp veya 140 hp 1.4-litre turbo benzinli motor tavsiye ederiz. laufruhigeren 136 hp 1.6 CDTI 130 hp veya 2014 daha iyi olan kaba 1.7 CDTI ile sık koymak. Daha fazla güç ve basınç 195 hp 160 hp gücündeki 2.0 CDTI sağlar.

Ama motorları oldukça kaygısız yayınlanmıyor. turbo benzinli 1.4 T ve 1.6 T titreme eğilimindedir. En burada bir yazılım güncellemesi yeterlidir. Dizel motorlarda daha karmaşıktır: kısa menzilli egzoz gazı resirkülasyon valfi (EGR valfi) burada kullanımı. Genellikle tekrar sürüş sırasında motor çalıştıktan sonra birkaç saniye süreyle motor gösterge ışıkları, sonra gidip ama yaklaşık 30 saniye sonra ve sonraki olduğunu. EGR isli MOTOR-Konuşan Chrisidude deneyimli vardı ve değiştirilmelidir. Jul6540 da EGR ile ilgili bir sorun vardı ve onları daha bir video çektik vardır. 2.0 CDTI kusurlu kontrol ünitesi tarafından kavramak için enjektörlerini getirebilir.

MOTOR-Konuşan Mottek kesinlikle mütevazi yeterli ve ekonomik Astra J 140 hp 1.4 T sürücü bulur. J GTC 1.6 Turbo unspectacular GTC_Andre olacaktır. "180 hp çok fazla gibi geliyor, ama her zaman bir şeyler yoksun kalmıştır. Aksi takdirde, dayanıklılık konusunda olumsuz bir şey okumak. "

115 hp Opel kadar Benzin motorlarının beş-ileri manuel şanzıman ile bağlanmıştır. 120 PS itibaren altı vites vardır. Dizel motorlar her bir altı vitesli kutusu ile, standart olarak monte edilmiştir, isteğe bağlı 2.0 CDTI bir altı vitesli otomatik için yoktu.

Bir iletim sorunlarını, "320 Newton metre maksimum Manuel şanzıman," kısa "M32" neden oluyor. İzin verilen toleranslar üretim sırasında bir araya edilmemiştir, çünkü altı vitesli şanzıman hasarı olarak oluşabilir. bir beşinci ve altıncı viteste whirring Bir yatak hatası açıkladı. onarımlar uzmanlaşmış şirket var. Farklı bir modeli daha iyi bakmak için olurdu.

şasi

orta konsol, eski moda tahta bilgisayarda Birçok düğmeleri: Bu daha iyidir orta konsol, eski moda tahta bilgisayarda Birçok düğmeleri: Bu daha iyi Kaynak: Opel TÜV raporuna göre, Opel Astra J iyi Bölüm süspansiyon yener. Bir aks süspansiyon ve direksiyon denetçiler az şikayet var. Ayrıca aydınlatma ve egzoz sistemi daha az sıklıkla benzer arabaların daha tatsız düşer. Aks yaylar ve amortisörler yanı sıra motor ve sürücüye yağ kaybı ama bazen dert. idrarını tutamayan motorlarda, yağ keçeleri için sık sık. İlgili taraflar bu nedenle araba daha iyi bir asansör üzerinde yapmak veya yağ izleri sonra aracınızın altını kontrol etmelidir.

Watt'ın bağlantı ile sağlam torsiyon çubuğu arka aks ile, Astra, rahat ve sportif sürücüler. Opsiyonel Adaptivdämpfer vardı. Astra spor süspansiyon ile birlikte düzgün gergin ve atletik oldu.

dr.d.b.will veya RUEGEN1 gibi bazı MOTOR konuşmacı iniş takımı gürültü ile ilgili sorunlar var. Eğer tıkırtı zaman özellikle frenleme sırasında, meydana geldi. Ancak Opel bunu düzeltmek olamazdı.

Acid_Speefight arka fren kaliperleri sıkıca su, tuz ve fren toz kendilerini bağlamak bazen olarak kullanım için çok düşük gammeln belirtir. "Sorun temizleme ve 30 dakika içinde bileşenleri yağlama ile çözülmüştür."

Ekipman / Güvenlik

Yaklaşık altı yıllık inşaat dönemi boyunca Onlar Cosmo, Seçim, Baskı, yenilik veya spor çağrıldı Astra J. için çeşitli ekipman hatları vardı. En Popüler Sürümü ve yenilik idi varyantları.

GTC 2012 yılından bu yana Opel satan GTC 2012. Kaynak beri Opel satan: tabanının Opel Parça Altı hava yastığı, ESP, manuel klima ve elektrikli ön camlar. Opsiyonel adaptif ileri ışıklandırma ve koltuk "Sağlıklı Geri Kampanyası" (AGR) iki yararlı ekstralar vardı. sık seyahat edenler ve MOTOR-Konuşan Merhaba İsviçre'den Bir ipucu: "AGR koltuklar çok iyi. Bunlar hoş sıkıca özellikle uzun yolculuklarda amorti hangi doldurulur. "Genel olarak, Opel koltuklar yeterli yanal destek ve iyi bir işçilik ile stabil olarak kabul edilir.

Bundan başka, bu adaptif far (AFL +) önermektedir. "AFL çok güçlüdür. parlaklık ve yolun özellikle aydınlatma, çok iyi hissediyorum. "MOTOR-Konuşan GTC_Andre Navi600 / 900 teknik olarak tamamen modası geçmiş olduğunu düşünür. Genel olarak, navigasyon yazılımı sorunlara neden olabilir ve daha eski model anlamlı sürüş keyfi azaltır. Bugünün perspektifinden bakıldığında, kokpit garip birçok düğmeler tarafından modası geçmiş ve operasyon görünüyor.

Piyasa durum / fiyatlar

Pratik: arka apron bisiklet rafı Pratik: Arka apron Kaynak bisiklet rafı: Opel Opel Astra sadece birkaç hastalıklarla sağlam bir araba. Çünkü rakipleri arasında daha kötü durumlar vardır. En eski Astra J rağmen sadece yedi yaşında olan, ancak bazı saat üzerinde 150.000'den fazla kilometre var.

Eh az 100.000 kilometre ve 7000 Euro orada 6500 yerinden tamamlanmış çek defteri olan modeller sürdürdü. yeni motorlarla facelift, ama bu yüksek kilometre sonrası Vasıta da 6.500 Euro başlayacaktır.

Özellikle dikkat motor ve şanzıman ilgililere tahsis edilmelidir. Saf şehir arabası ile çalışmalıdır EGR, altı vitesli şanzıman yüksek viteste veya ağlama sızlanma olamaz.

Sonuç / Öneri

Astra J aralığı büyüktür. MOTOR-KONUŞ topluluğunun tecrübesi bakıldığında, Bir 1.4 T veya 2.0 CDTI olmalıdır, Yeni EGR (Dizel) ve sessiz şanzıman ile iyi. Biz 140 beygir benzinli motor, EGR koltuklar, adaptif ışık ve düşük kilometre ile beş kapılı modelini seçsin. Euro En az 10.000 Ancak, oluşturmak ödemek zorunda.

Sunulan Mobile.de Astra J içerirLike this post? Please share to your friends: