Karşılaştırma: Opel Astra J Astra Sports Tourer K karşı Sports Tourer – Eski den Yeni: Opel station wagon Düellosu

Hem pratik station wagon şunlardır: Yeni Opel Astra Sports Tourer çok daha iyi midir veya faz-out modeli daha iyi kullanır? Biz doğrudan J ve K karşılaştırın.

Hangi Opel Astra daha iyi birleşimidir? Yeni çoğunun doğrudan karşılaştırıldığında daha iyi bir şey yapar - Eski rekabetçi fiyatlar ve gelişmiş teknoloji ile karşı tutarHangi Opel Astra daha iyi birleşimidir? Yeni çoğunun doğrudan karşılaştırıldığında daha iyi bir şey yapar - Eski rekabetçi fiyatlar ve gelişmiş teknoloji ile karşı tutar Kaynak: Opel

Rüsselsheim - station wagon en hem bayi ve Opel sürücüleri bekleyin Astra olduğunu. beş kapılı? Tamam, önemli. ancak 9 Nisan tarihinde, K serisinin en önemli modeli başlar. Yüzde 60'ından fazlası "Sports Tourer" istiyorum. beklemeye değer mi? Biz öncülleri ve ardılları karşılaştırıldı.

Taban ve motorlar

Astra K GM'ler yeni D2XX platform üzerinde duran ve motorların tamamen yeni nesil çalışır. Bu temel versiyonunda çok kilo kazandırır, 164 kilo vardır. 1.0 ve 1.4 litre motora sahip yeni direkt enjeksiyonlu benzinli motor yeni Astra kullanılabilir. öncel motorları dayanıklı olarak kabul edilir ve biraz daha kağıt üzerinde tüketmek edilir.

Büyük bir ağız ve engelsiz gövde ikisi de var. daha az uzunluk için Yeni fazla yüksekliğe sahiptir, eski Büyük bir ağız ve engelsiz gövde ikisi de var. Yeni daha yüksekliğini daha az uzunluk Kaynak için eski sunmaktadır: Opel Size gösterdiğinde son vergi: Temel benzinli motorda, fark neredeyse bir litre olduğunu. Bu sırada, yakıt tüketimi azalır 4.1 3.8 l / 100 km baz dizel de, 6.6 l / 5.7 l / 100 km 100 km (15 PS güç azalır).

1.6 litre yeni nesil dizel ve benzinli motorlar 2012, bir önceki sonunda Opel açtı. için 2.0 litre turbo dizel (200 hp) K Opel Astra programında yerini olmuştur. Bunun için, 1.6-litre turbo benzinli motor artık 200 hp sunuyor.

Astra Sports Tourer K sadece selefinden daha birkaç milimetre daha uzun ölçer. Arka koltukta, o dünyalar olarak bu milimetre hissediyorum: uzay bile angejahrten Insignia aşıyor. Astra K ön koltukların üzerinde de cömert davranır. "J" nispeten A sütununun üzerindeki ek pencere "bloke" ve ön panelin iç kısmına kadar uzanan bir hareket eder.

Derin Çapraz Opel işletim konsepti değişti: Bir beğeni "Tek tuş, tek fonksiyon" ile eski Astra kampanya nerede Opel ve netlik artık anlamına gelir. Görsel olarak, yeni yaklaşım, gibi fonksiyonel ama J-kokpitte hiçbir gerçek dezavantajları görüyoruz. Astra K çok daha güzel çağdaş animasyonlu araç bilgisayarı ekran.

Her iki minibüsler kuyu boşluğuna geri parlayacak ve her ikisi de Opel bir kaldı uzay tüketen açı ve nişler olmadan kargo alanı. Küçük şeyler yan bölmelerde veya bagaj tabanının altında kaybolur. ama Astra J azından hemen işe orada bagaj bölmesi kapağı susturmak vermedi. Yeni bir (başka türlü ve Astra J: 60:40) da üç bölmeli arka koltuğu (ne yazık ki sadece ücret) tarafından biraz değişkendir.

40 litre daha ismen, Kombi üzerinde sayar nerede Astra K özetliyor. Yükleme kenarı iki santimetre daha düşük zar zor fark edilir, yükleme alanı 10 kadar santimetre daha yüksektir. Öte yandan kutu uzunluğunda ama sadece birkaç milimetre, J kazanır.

Opel Astra station wagon Kokpit: Birçok düğmeleri hakkında yanlış ve yerleşik A sütununun genelinde değil şık, kırmızı ortam aydınlatması Opel Astra station wagon Kokpit: Opel: Birçok düğme ve yerleşik Kaynak genelinde A-direği hakkında yanılmıyorsam şık, kırmızı ortam aydınlatması

ekipman

Tabii, Opel Astra Sports Tourer K Nisan'dan son bilgi-eğlence ile devam ediyor. Orada selefi zaten, ama "Intellilink" sistemleri her ne kadar çok daha yüksek fiyatlara. 980 Euro daha az, örneğin gelecekte navigasyon maliyetleri, ile dokunmatik ekranın Sürümü ekipmanında. Opel ikinci ekipmandan yeni model hakkını standart olarak temel teknolojisine sahiptir olmasıdır. Hatta en üst düzeyde hala 110 Euro tasarruf edebilirsiniz. OnStar telematik Sürümü standardından gelecekte orada hizmet, henüz her zaman ekstra 490 avro.

Temel ekipman K-combi de Opel genişler. Örneğin, bir Yokuş Kalkış Asistanı (Daha önce 190 Euro paketinde) (daha önce iç paketi 150 Euro olarak), üçüncü arka koltuk başlığı, gündüz farları (daha önce 150 Euro) ve LED LED göstergeleri.

Sürücü koltuğunun veya çift için 685 Euro 390 Euro: ortopedik anlamlı koltuklar için fiyatlar aynı kalıyor. Garip ama gerçek: Kauçuk Zemin Paspas fiyatları değişmez iken, Opel 50 ila 100 avro arasında halıların maliyeti iki katına çıktı. Bir parfüm difüzör (50 Euro) bu Astra J. değildi Sigara içenler için paket hala 20 avro.

Çok kötü: Yeni Astra Opel'in entegre bisiklet taşıyıcı FlexFix artık (daha önce 790 Euro) mevcuttur. geri alım oranı yüzde 15'i aşan olmasaydı, Opel diyor. Bunun yerine AFL-ışık xenon önceki değişkenin gelecekte bir LED matris aydınlatma sistemi vardır. Bu yavru kedi olarak diziyi selamlayarak yanıp olsa - Ancak eski kötü sistem değildi.

Lastikler: K işletme maliyetlerini kaydeder

Astra Sports Tourer için kim Yedek lastik ihtiyaçları, Notlar: Opel oldukça sıradışı boyutları kullanılan beri Onlar oldukça pahalıdır. K. Astra Sports Tourer Edition örneğidir girdiğinde durum değişmektedir yerine 205/55 R16 205/60 R16. Ne zaman ContiPremiumContact lastik araçlarının başına 2 20'den fazla Euro fiyat farkı (60 yerine 82 Euro).

şirket arabası

Bunun yerine bir önceki iş paketlerinin, Opel alt liste fiyatı ve ucuz "yükseltme" ile kendi iş ekipmanları hattı için yeni Astra verdi. Amaç: Liste fiyatının yüzde birin onların Araba için de vergi ödemek şirket otomobil müşterilerinin, satıcı indirimlerinden faydalanmak yoktur. Onlara göre, Astra gelecekte daha cazip olacaktır.

Gerçek Fiyatlar: o anda kaydedebilirim?

Opel Astra sonunda kombinasyon modeli değişikliği ile değil. dört kapılı Astra sedan, coupe ve GTC çevrilebilen, Cascada geçici inşa edilmeye devam Opel Astra sonunda kombinasyon modeli değişikliği ile değil. Dört kapılı Astra sedan, coupe GTC olacak ve varlık konvertibl Cascada zaman inşa edilecek Kaynak devam: Opel

Yeni Astra station wagon o düzen olamaz: Bir Berlin Opel bayi ile kontrol etmelisiniz. onun sunum ve gündüz kayıtlarını sunmaktadır 15.990 den Euro. Bunun için, baskı ekipmanı 1.4 litre turbo benzinli motor (120 hp) bir vagon vardır. Karşılaştırılabilir kopyalar gün hakkında 16.500 Euro kayıtlı Mobile.de de mal. Bu varyantın son liste fiyatı, tesadüfen, 22070 avro.

Yeni 1.4-litre turbo motor halefi 125 hp vardır ve sadece tüccarlar Nisan edinilebilir. Yeni araba broker Sürümü yapılandırmasında çağrı 17.700 Euro, üzerinde 22.310 Euro listesi fiyata. kendi yerel bayi fiyatlarının artması anlamına gelmektedir biraz yüksek olması.

Sonuç

Astra K Kombi biraz daha iyi birçok şey yapabilirsiniz: kağıt daha ekonomik motorları, bilgi-eğlence ve teknoloji daha modern üzerine, fazla iç mekan ve daha hatırı sayılır sürücü koltuğunu sunmaktadır.

Kim OnStar telematik hizmetine önem, Zaten bu kadar az Astra var J, bulmalıdır; Opel ayrıca yükseltme için bugüne kadar teknoloji sunar.

İyi, işlevsel kombinasyon Ancak selefi zaten şüphesiz - iyi bin daha ucuz ve kullanılabilir şimdi ve şu anda (görüşmelerinde). Yeni tüccarlar sonra, J-kıvrımlar fiyatları küçültmek muhtemeldir. Ayrıca neredeyse yeni araçların ancak seçimi.

Opel Astra Sports Tourer: Birinci Testi, veri, fiyatlar

Astra Sports Tourer J & K: Özellikler

modelAstra Sports Tourer JOpel Astra Sports Tourer K
toplam uzunluk4698 mm4702 mm
dingil açıklığı2685 mm uzunluğundaki2662 mm
yükseklik 1535 mm1510 mm'ye
Genişliği dahil. Dış aynalar2013 mm2.042 mm
dönüş çapı11,40 m11.05 m
gövde500-1550 l540-1630 l
yükseklik eşik640 mm624 mm
Kutu uzunluğu min / maks1.069 / 1.835 mm'lik 1,065 / 1,872 mm
Deniz seviyesinden Bagaj bölmesi yüksekliği. arka aks721 mm822 mm
Boş ağırlık, temel sürüm1437 kg1273 kg
Taşıma kapasitesi temel sürümü573 kg557 kg
Fragman frenler bazlı dizel1300 kg1403 kg
0-100 km / saat (J: 1.4 Turbo 120 beygir gücü, K: 1.4 Turbo 125 hp)11,2 s9.9 s (start / stop)
Vmaks (J: 1.4 Turbo 120 beygir gücü, K: 1.4 Turbo 125 hp)190 km / h205 km / s
Tüketim / CO2 (J: 1.4 Turbo 120 beygir gücü, K: 1.4 Turbo 125 hp)5.9 l / 100 km / 138 g / km5.1 l / 100 km / 117 g / km
listede akt./letzter göre Taban fiyat18,360 € (1.6 litre, 115 hp) kaynaktan18.260 € (1.4 litre, 100 hp) kaynaktan

Şubat Opel sonu geçen Astra Sports Tourer üretir kadar, üretim yeni modele geçer Şubat Opel sonu geçen Astra Sports Tourer üretir kadar, üretim yeni modele geçerLike this post? Please share to your friends: