testte Porsche 911 GT2 RS (2018): Birinci binmek, teknoloji – 911, süper spor araba versägt

O kadar hızlı böylesine fevkalade kaba, bu kadar yüksek sesle: 911 GT2 RS Porsche ceza serisinde taç olduğunu. Hatta süper spor oldukça gevşek wegboxt bir 911 İlk yolculuk.

süper spor araba 918 Spyder önce - Porsche 911 GT2 RS arka tekerlekten şu anda en hızlı Porsche arabaylasüper spor araba 918 Spyder önce - Porsche 911 GT2 RS arka tekerlekten şu anda en hızlı Porsche arabayla Kaynak: Porsche

Portimao - Bazen sadece özel anlar ve özel otomobiller için bir yakıcı olmalıdır. Pillerin süperkapasitörlerin veya elektrik motoru olmayan bir sürücü. araba zor veya karmaşık kılan her şey olmadan. Sadece olağanüstü güçlü çan olmadan benzin, ama ilgi çekmek bir sürü.

Yani bir araba şimdi Porsche geliyor. "Son olarak," tek diyebileceğimiz - ve sonra tüm harika GT ve RS modellerinin düşünüyorum. Uzun zaman önce var. Bu, özellikle burada yine olduğunu. 911 GT2 RS için, daha doğrusu cebinde pistonlu cebini herhangi arabalar koyar. Stromer ve melezler "tüm zamanların" hiper ve süper spor araba, tüm en hızlı arabalar küçük ve büyük enayiler.

(Henüz) daha güçlü bunlardan bazıları, Tabii, bazı düz daha hızlı olur. ancak: En geç GT2 RS Nordschleife üzerinde daha geçiyor. 47.3 dakika: Yuvarlak sağ sürücü sadece 6 ile sürer. Karşılaştırma ile, Porsche 918 Örümcek 6:57 dakika Lamborghini Huracán performanslı 6: 52.01 dakika.

Porsche 911 GT2 RS: Yol için Racing-ceza

Porsche için bile ceza yeniden icat etmek zorunda değildi. tarifi basit ve kanıtlanmış olduğunu. GT2 RS ise çok performans, düşük ağırlık ve ince ayar ile ilgili. spor araba inşaat temelleri, tabiri caizse. Yine de, bu araba neredeyse bir Schwabinger Flanier-911th sonra hissediyor mühendisler GT2 RS zorlukların günlük hayat ve pistin çok içine geliştirdik çünkü.

karayolu üzerinde miami mavi Porsche 911 GT2 RS ise: Yine, iyi çalışıyor ve bütün gücü için çalışabilir Miami mavi Porsche karayolu üzerinde 911 GT2 RS: o karayolu veya 911th karayolu üzerinde, şehrin çalışmıyor anlamına gelmez O Porsche: Yine, her şeye rağmen, gayet iyi çalışıyor ve onun Kaynak aday olabileceğini görevi bile şaşırtıcı bir şekilde iyi başarılı - arka sıkı yay oranı, yarı slicks ve kafesin rağmen. Ama hiçbir konfor yoksundur. Fren balataları seramik diskler üzerinde duymuş ovmak, lastik küçük taşlardan asfaltı koparmak. çatırtı ve neredeyse izole sac metal ve plastik parçalar karşı rumble. uğulduyor ve de yanınızdaki oturuyor sanki turbo Boxer arkasından hisses.

Hayır, GT2 RS sen 180 de güzel şeyler konuşmak spor tesisleri ile günlük sürücü değildir. Eğer sahip olduğundan zaten kükreyen. Neyse ki, bu oranda konuşmak istediğiniz bir araba değil. Talking ceza bu bırakarak. O ne olup bittiğini tam olarak diyor: Güç geldiğinde basınç şarj uygulanır olmadığı. Ve çekiş uzakta bozduğunda.

"Bir gechipter Turbo ama her şey"

Bu rip izin kesinlikle eğer için, ortaya çıkar. Çok dar hatta arka yanlara kayar, çok erken gaz içinde, sırayla içine frenli. Şaşmamalı: 911 GT2 RS 700 hp buluştuğu arka çekişli olarak. Yani 1980'lerde 911 turbo etkisinden değil Downey 2017 doğumlu bu Porsche yapar. Ama yine: arka aksa Yedi yüz beygir gücü! Bu yalnızca çok doz gerektiği Sürücü normal yetenekli sürücüleri espriler.

GT2 3.8 litrelik boksör mevcut en iyi modeline dayanır. Ancak, dizi lideri Andreas Preuninger vurguladı: "Bu gechipter Turbo şey ama" Yalnızca yeni bir yazılımla, bu performans farkına izin vermez.

Porsche yeni pistonlar ve daha büyük VTG turbo yüklü. Buna ek olarak, bir ara soğutucu için Ansaugktrakt ve Wasseraufspritzung revize etmiştir. Şarj basıncı 1.55 bar (GT2 RS) 1.3 (911 Turbo S) yükselmiştir. 911 GT2 RS 3.8 litrelik boxer: 700 beygir gücü, tork 750 Nm 911 GT2 RS 3.8 litrelik boxer: 700 hp, tork kaynağının 750 Nm Porsche

Büyük turbo ve düzenli Basınç rağmen: performans GT2 içindeki altı silindirli doğrusal geliştirdi. iki buçuk ve dört devrimlerin bir buçuk binlerce Arasında İletim içine 750 Newton metre maksimum torkunu yener. Bundan sonra ise, gücü hemen hemen azalır. boksör 7.200 gezileri kadar çevik adımlarla döndürün. Teorik olarak, araba 360 km / s hızlıca götürmek istiyorsunuz. Porsche 340 şeylerde gelen yönetir. lastikleri için.

911 GT2 RS içinde Hafif yapı ve aerodinamik

onlar sıcaklığa ise Michelin Yarı Slicks düzgün sopa. GT2, bu lastikleri ihtiyaç Herkesin Straßenpneu onun gücüyle karmaşık hale gelebilir çünkü. Hatta bu yüzden sadece zar zor çalışır: ESP lambası sınırlı kaymalı diferansiyel ve 325er- genişliği rağmen hatta üçüncü viteste titriyor. Porsche yardımcıları Tunes ama dikkatli değil can sıkıcı geçecek şekilde aşağı.

Dört tekerden sorununun gelişimi sırasında standı. etkili bir araç olarak yola çok fazla güç getirmek. Porsche pervane şaftı ve dolayısıyla daha az ağırlık karşı verdi. 50 kilo bu yoruma kaydeder. Daha kilo vücut, tekerlekleri, pencereler ve iç sorumluydu. Kafes uyarlanabilir amortisörler ve GT2 RS arka aks rağmen, ideal, 1470 kg ağırlığındadır. Bir 911 GT3 RS (görünüm değişikliği yapılmadan önceki) tek yetenek daha zayıf.

Gerçekten harika GT2 RS ama sadece onun oylamasıyla olacak. Porsche gerçekten direksiyon erspürbar her çakıl taşını yapmak sert bir yataktır. Hangi Elfer standart çok hassas ve mükemmel geribildirim ile ölçülen kendisidir. Hiç böyle bir araba ile hızlı sürebilir. böylece profesyoneller kayıtları bölünürler.

911 GT2 RS 6'da Nurburgring ordschleife gömülmüş: 43.7 dakika 911 GT2 RS 6'da Nurburgring ordschleife gömülmüş: 43.7 dakika Kaynak: Porsche

Sonuç

ve belki de orada yol - GT2 RS bir dondurmacı dükkanı için araba, ama yarış pisti için biri değildir. Her gün için GT2 RS çok yüksek, çok sıkı, çok taze. Onun frenler kavrama sadece gerçekten sıcak olduğunda. Ve soğuk lastikler dinlemek olmayabilir.

Yani birkaç uzlaşma genellikle bugün cezası sayılmaz. Ve bu kadar büyük yapan da budur. Eğer keskin götürmek, o açık egzoz valfi aracılığıyla yaptığı kızgın adam Kats arkasını gösterir. Ve o eğlenceli otoyol ve karayolu üzerinde zaten. Onun tam potansiyeli, ancak, sadece koşu yolunda bu istisnai Porsche gösterir.

Özellikler 911 GT2 RS Porsche

 • Tahrik: 3.8 litre altı silindirli iki vtg turbo
 • Güç: 7000 dev / dak değerinde 700 hp (515 kW)
 • Tork: 750 Nm 2500 için 4500 devir / dakika
 • Şanzıman: 7-hızlı çift kavramalı şanzıman
 • 0-100 km / h 2.8 s
 • 0-200 km / s 8.3 s
 • 340 km / s azami hızı (sınırlı)
 • Tüketim: 11.8 l / 100 km (NEDC)
 • Uzunluk: 4,549 m
 • En: 1.880 m
 • Yükseklik: 1,297 m
 • Dingil mesafesi: 2453 m
 • Boş ağırlık: 1.545 kg (sürücü ve sıvılar dahil olmak üzere AB standart).
 • Gövde: 115 lt
 • Taban fiyat Porsche GT2 RS: 285220 avrodan

Şu andan itibaren biz Whatsapp ve Insta yoluyla günde bir kez en iyi haber salmak. iyi geliyor? Sonra kayıt nasıl burada okuyun. Sadece 2 dakika sürer.Like this post? Please share to your friends: