Toyota Hilux 2016: Sürüş raporu, deney ve teknik veriler – Hilux desteklemek için bir üne sahiptir

48 yıldan bu yana Toyota, pick-up Hilux kurar şimdi sekizinci nesil yıkılmaz all-rounder efsanesini devam Avrupa'ya geliyor. onlar yapabilir mi?

Bir buçuk yıl Eylül ayında sekizinci Toyota Hilux lansmanından sonra nihayet Avrupa'ya geliyor. Diğer piyasalar sadece daha önemliydi. Biz Güney Afrika'da ilk yeni sol sürücü Hilux birini taşımak başardıkBir buçuk yıl Eylül ayında sekizinci Toyota Hilux lansmanından sonra nihayet Avrupa'ya geliyor. Diğer piyasalar sadece daha önemliydi. Biz Güney Afrika'da ilk yeni sol sürücü Hilux birini taşımak başardık Kaynak: Toyota için Jens Koch

Windhoek / Namibya - Toyota Hilux sıklıkla neredeyse yok edilemez olarak haber verilir. Toyota orta boy kamyonet, geliştirici Hiroki Nakajima, Avrupa daha vahşi ortamları için inşa edilmiştir söylüyor. Bir hafif ticari araç olarak 1968 yılında tanıtılan ve o zamandan beri Hilux sekiz kuşak toplam inşa etti, maalesef sadece çiftçiler, orman işçileri veya kreş operasyonlarını seferber etti.

Onun kararlılığı erken Toyota Hilux yapılan Asiler, korsanlar ve orduların için seçim Araç Dünya çapında. Libya ve Çad (1986-1987) arasındaki savaş öyküde "Toyota Savaşı" adlı biriydi. Afganistan, Nikaragua, Somali, Etiyopya, Irak ve Suriye son - Toyota'nın kolay için pick-up, çevik, hızlı ve sert, her sorun odağı bir aranan askeri ekipman.

Neyse ki, böyle ausentwickelter taşıma sistemlerini yaşarlar hayır kurumları, seferi ekipleri ve sıradan insanlar olarak barışçıl kullanıcılar da vardır. Toyota 1968th beri satılan yaklaşık 18 milyon kopya

yok edilemez itibarı

Yeni Toyota Hilux ile MOTOR-KONUŞ editörü Björn Tolksdorf Yeni Toyota Hilux Source ile MOTOR-KONUŞ editörü Björn Tolksdorf: Toyota için Jens Koch

Bu arabayı dayanabilir Ne 2006 İngiliz gösterisi "Top Gear" gözünü kırparak test etti. İki bölümden oluşan belgesel, Jeremy Clarkson liderliğindeki ekip saat kırdı üzerinde 300.000 kilometre olmayan 18 yaşındaki Hilux almaya çalıştı.

Bunlar, bir ağaca karşı öylesine gitti denizde araba gömüldü, yangın ve daha üzerinde ayarlayın. Ancak bazı petrol ve İngiliz anahtarına Toyota yardımıyla tekrar hep atladı.

Bugüne geri dönelim: Güney Afrika sekizinci nesil Hilux üretilen nihayet Avrupa'ya Eylül 2016'ya geliyor. Dünyanın diğer bölgelerinde zaten sağ sürücü satılıyor. Ve o sürdürmek için bir üne sahiptir.

Temel prensip olarak değişmedi. Tek ekstra veya çift kabinli vücut arkadan çekiş ve bir yükleme alanına, cadde üzerinde yüksek bir merdiven çerçeve üzerinde oturur. uzunluğu kabin yapısına bağlıdır. Dört tekerden çekiş bir seçenek olarak kullanılabilir.

Yeni Hilux, Bay Nakajima diyor, biri bile bir ile, efsanevi sağlamlığı geliştirdi sert ve daha yoğun kılavuz-şasi olarak 120 ilave kaynak noktaları. İsteğe bağlı azalma ile kilitlenebilir bir dört çeker arazi kabiliyetini artırır.

Daha fazla konfor ve daha teknoloji

SUV eğilimine Toyota (oldukça) yeni ışık SUV geleneksel Burada ödemeler bazı müşterilerin kazmak çünkü yanıt vermek zorunda kaldı. Bu nedenle, yeni Hilux oldu Daha rahat ve güvenli. Ama bu Hilux için çalışır? Uygun yalıtım gibi, gürültü tutar Yeni geliştirilen 2.4 litre dizel motoru (150 hp) uzak iç itibaren. yumuşak ayarlanmış "Konfor" versiyonunun sürüş konforu rijit aks ve yaprak yay arka ile arkadan çekişli için dikkat çekicidir.

Kamera bazlı şerit değiştirme asistanı, acil fren sistemleri ve yol işaretleri tanıma ile Toyota "Güvenlik Sense" sistemiyle ancak böyle güney Afrika gibi bölgelerde küçük yapabiliriz biridir. Hatta izleri Asfaltlanmış yollar, neredeyse her yerde yoktur. araçlar öncesinde havada çok toz kıvrıldı mı, kamera zaten hiçbir şey görür.

Buna ek olarak, nerede elektronik, elektronik kırabilir olduğunu. çölde bir başlatma-durdurma sistemi (400 Avro) o da, sadece saçma. Hayır kurumları güç pencereler üzerinde zaten küfür, duyduğumuz. "Görev 4x4" sürümden bina Toyota standart. Avrupa pazarı için en az yakın Yetkili Hizmet Merkezi uzakta asla nerede.

Modern elektronik, iyi ve güzel - ama Namibya tozlu yamaçlarında kullanmak, kamera tabanlı Modern elektronik, iyi ve güzel - ama Namibya tozlu yamaçlarında kullanmak, kamera tabanlı "Emniyet Sense"Bileşenler pek Kaynak: Toyota için Jens Koch

2017 den büyük dizel

Namibya gibi ülkeler olabilir yılında 80 litrelik deposu Avrupa Hilux bile tereddüt doldurmaz. Yakıt yerel sülfür çok içeren ve hassas Euro 6 emisyon kontrol zarar verebilir. tamamen uygun Bu koşullar altında 100 kilometre başına yaklaşık 11 litre: çöl tesisi, kum ve moloz Bizim tüketimi. Yakıt tüketimi (6.8 l / 100 km) ya da değil.

Kuvvetlerin dört çeker işlemine geçiş yaparken açıkça ön aksa duyulabilir. Büyük Hilux her yerde iyi yoldan geliyor - sürece o yeterli alan ve sürücü bakış ve sinir rezervine sahip olarak. Yokuş Kalkış azaltma ve kilit gemide dört tekerlekten Hilux mevcuttur, Assist ve toprağa kayalar ve delikler arasındaki manevra kolaylaştırır.

Bazen biz henüz daha fazla tork istedi. Bu 2017 den Toyota ise Arsa Cruiser 2.8 litre dizel teklif. Oldukça ikna edici değil: hızlı bir yamaç üzerinde daha düşük bir vitese geçmek istiyoruz ve uyku sırasında nöbeti izlerini bilmiyorsa, bazen tersten biter. hızlı ile Aisin altı vitesli otomatik olamaz. Hatta aksi takdirde en rahat bir seçimdir, ama en azından 38.270 Euro Almanya'da fiyatını artırdı.

Sonuç: Hilux hala Hilux olduğunu. 20 yıl en az yeni ve daha kalın kurşun çerçeve vardır, Toyota diyor - Ayrıca ormanda veya çölde. pick-up bizim ilk dünya elektronik mevcut hepsi ile bile yaşam tarzı araç iyidir. insanca onu kullanmak isteyen herkes, ama lütfen barışçıl amaçlarla, ancak "görev" ekipman için ulaşır ve arka görüş kamerası, dokunmatik ekran veya otomatik klima kontrolü ile dağıtır. Sonra herhangi bir zamanda bu pick-up ile çölden güneşte kurutulmuş baobab ağaç almak olabilir. Her zamanki gibi.

Toyota Hilux Özellikleri

En basit

 • Motor: 2.4 L dört silindirli dizel
 • Güç 150 hp (110 kW)
 • Tork: 400 Nm b. 1600-2000 U / dak
 • İletim altı vitesli düz
 • 0-100 km / s: 13.2 sn
 • Üst hız: 175 km / s
 • Tüketim: 6.8 l / 100 km
 • CO2: 178 g / km
 • Uzunluk: 5.33 m
 • En: 1,80 m
 • Yükseklik: 1,795 m
 • Dingil mesafesi: 3085 m
 • Boş ağırlık: 1,700 kg
 • Çekme kapasitesi: 3.200 kg
 • Tek Kabin kamyon yatağı: 2.3 m x 1,645 m
 • Ekstra Kabin kamyon yatağı: 1.81 m x 1,645 m
 • Duble Kabin kamyon yatak: 1,525 m x 1,645 m
 • Taban Fiyat: 24.590 EUR
 • Pazar açılış: 2016 Eylül

otomatik & dört tekerlekli

 • İletim altı vitesli otomatik tork dönüştürücüsü
 • 0-100 km / s: 12.8 sn
 • Üst hız: 170 km / s
 • Tüketim: 7.8 l / 100 km (. 7,2 m Başlat / Durdur)
 • CO2: 204 g / km (189 m Başlat / Durdur.)
 • Boş ağırlık: 2.095 kg
 • Taban Fiyat: 38.270 EUR
 • Mart Başlangıç: 2016 Eylül
bir azalma, hem de Bergan- ve Eğim İniş Kontrolü yardım anahtarlanabilir bir bariyer ait arazide manevra yaparken bir azalma, hem de Bergan- ve Eğim İniş Kontrolü yardım anahtarlanabilir bir bariyer ait arazide manevra yaparkenLike this post? Please share to your friends: