Citroën Uzay Tourer, Peugeot Gezgin: Sürüş raporu, testi – ama bir Peugeot veya Toyota – Hiçbir şey bir Citroën gibi hareket eder

Sonunda, haddeleme geldiğinizi "Büyük salonlar" Peugeot ve Citroen. Yolcu versiyonları Gezgin ve Uzay Tourer iddialarını kullanabilir mi? İlk yolculuk.

Dört motor, üç uzunlukları, iki farklı dingil mesafesi, birçok destek sistemleri ve yumuşak deri koltuklar: Çeşit ve ekipmanları VW Multivan Ford Tourneo Custom ve Co karşı Fransız Vans geçmelidirDört motor, üç uzunlukları, iki farklı dingil mesafesi, birçok destek sistemleri ve yumuşak deri koltuklar: Çeşit ve ekipmanları VW Multivan Ford Tourneo Custom ve Co karşı Fransız Vans geçmelidir Kaynak: Groupe PSA

Bonn - Ne valiz. Tabii, bol minibüsler ve Großraumvans çekirdek iş segmentinde biridir. Bu yeni Fransız yerlerde ekstra bir şey ayarlayarak bir spor salonu: orta konsol barındırmasaydı, bir gövde olarak çok sayıda küçük arabalar sürecek kapıların raflarında büyük boş alandır.

Neden "Fransız" anonim bir şeyden söz ediyoruz? bu araba birçok isimleri vardır çünkü. Citroën ticari araç Jumpy olarak (veya araba "Jumpy Kombi" gibi) ve gerçek bir araba Uzay Tourer, Peugeot Expert ve analog ve Taveller olarak sattı. Toyota PROACE olarak da araç sunar. Tüm bu modeller Valenciennes PSA bitkiden teknik özdeş ve rulo vardır - Birlikte kurulan 1978 yılında eski "Eurovan" -WERK, PSA ve Fiat.

Yolcu versiyonu, özellikle kamyonun onların ekipman seçenekleri, Citroën Jumpy ve Peugeot Expert hala sıcak olan farklıdır Yolcu versiyonu özellikle Citroën Jumpy ve Peugeot Expert sıcak Source'ta devam kamyonun, onların ekipman seçenekleriyle farklıdır: GHİ'ler modüler Emp2 arabası platformu: Groupe PSA tüm tabana yaygın. Dört düzeyleri, iki dingil ve üç gövde uzunlukları 1.6 veya 2.0 litre kapasiteli bir dizel ile. Öyleyse neden çok isim? Arabalar daha güçlü ayırt etmek istediği kadar araç ekipman getirmek için, PSA diyor.

Otomobil, kamyon, salon?

Bugün Citroën Uzay Tourer ve Peugeot Traveler'ı sürücü. Citroën Uzay tourer ziyade büyük taksi veya aile otobüsü, Peugeot salon atmosferi ile "iş mekiği" bahsetmek seviyor görür. Ve haddeleme "Business Lounge" ile önümüzdeki yıl en yüksek standartları kullanmak istiyor. Hatta Citroën salonu tesisleri 2017th sunacak - Her iki model ekipman katalogları pek farklı olduğundan fark, oldukça yapay görünüyor

İki kardeş modeller ortak: İç oldukça "Lounge" iddiasını da anlaşılacağı seviyeye ulaşmaz. Pano ve kapı panelleri sert plastikten yapılmış ve bir ayık sahiptir - kendi görünüm olup direksiyon ve vites topuzu tasarımı rağmen yolcu tarafındaki dekoratif alüminyum tokası, rağmen.

oturma pozisyonu sarp, dik, direksiyona yakın: tekerlekli arabalar, ama minibüsler değil arkasında. elektrikle ücretli ayarlanabilen, ısıtmalı ve masaj fonksiyonlu - Ancak burada, ince, tombul deri sandalyelere otururlar. Bu uyar.

Sonu olmayan Uzay (neredeyse)

Bir sürü: Çok daha önemli Van'da, ilk sıranın arkasında ne uyar hala. Beş kişilik yapılandırmada, vücut uzunluğuna bağlı olarak, orada oranı 60:40 üçlü koltuk bir bölme artı 750-2011 litre bagaj Alt pencere kenarına. Arkalık tüm banka taşımak veya genişletmek, yukarı katlanabilir.

ikinci sıra hala tüm uzunlukları sığar ardında üçüncü, aynı şekilde menteşeli ve kayabilen. Burada, hemen hemen her şey gider. Değil sıradışı: koltuk genişletmek veya taşımak istiyor Kim, bazı kuvvet ihtiyacı vardır. 2017 dört ayrı koltuk artı geri çekilebilir masaları yer almaktadır dan salon versiyonu. Daha sonra şık, geniş cam tavan ve tabii ayrı bir klima sistemini ayarlamak için.

Bolca yastıklı deri koltuk ve sekiz: İyi sit yeni PSA Van bırakır Bolca yastıklı deri koltuk ve aynı sekiz: İyi otur yeni PSA Van Kaynak bırakır: Groupe PSA Çok pratik, ayak tekme hatta açık ikinci ekipman hattından elektriksel işlev ve iki büyük sürgülü kapılar kıç Unters. Ama sonra bir kez arabanın etrafında dolaşmak zorundayız. Bir Elektrik da güzel olurdu büyük, geniş açılan bagaj kapağı için yoktur. Sonuçta, pencere ayrı açılabilir.

İyi şasi, brüt pedallar

Direksiyon, süspansiyon ve şanzıman Peugeot, Citroen ve Toyota aynı tasarımcılara koydu. küçük motor bir test sürüşü için PSA ile getirmez. Güçlü 2.0 litre dizel büyük Van yeterince hızlı hareket, tüketim için 7-8 l / 100 km (5.3 l / 100 km tahrik-150 PS-Version standart değeri). Otomatik sadece üst dizel (177 beygir) içindir.

Bir araba sürüş deneyimi itibaren ciddi konuşmak istemiyorum. Bunun için, debriyaj, direksiyon kayıtsız kadar kabadır. Başka bir araca bir test araba alışılmadık çok oyun sunulan fren pedalı oyu uyarlanmış.

İyi: Hatta yüksüz sürüş konforu uyum. Değil apaçık, birçok minibüsler arka aks üzerinde ağırlığı dolu sadece optimal doğar. Bir binanın arkasında PSA ilgili araç ağırlığı adapte değişken sertlikte bir süspansiyon - izin verilen yükleme ekipmanı 600 ila 1000 kilogram bağlıdır.

Asistanı: Fransa'dan Tam Operasyonu

Citroën Uzay Tourer ve Peugeot Gezgin binek otomobiller olarak sadece kısmen sürüş rağmen - ama kesinlikle modern bağlantısı, konfor ve yardımcıları dolu bu yüzden sağlayabilir. Bu sınıfta benzersiz bir baş üstü ekran. Şerit değiştirme uyarısı, trafik işareti tanıma, yüksek ışın asistanı, Totwinkelwarner, hız kontrol düzeni, and Co: gereçle karşı, Van orta seviyeye dışarı can güverte.

Citroën ve Peugeot Tourer Uzay Traveler içinde çok fazla uyan: Sabit bir önyükleme birimi belirtme gerçekten bu modelde mantıklı değil Citroën Uzay Tourer ve Peugeot Traveler içine çok fazla uyan: Sabit bir önyükleme birimi belirtme bu model gerçekten duyu Kaynak yapmaz yapar: Groupe PSA ayrıca kelepirciler park çağrı cihazı ve arka kamera olmadan yapmaması gereken: araba uzunluğu ve yüksekliği sadece kafa karıştırıcı açıkça görülebilir kenarları rağmen ,

fiyat sıcaksa?

Hiçbir soru: fiyatı hızla çıkarılabilir birçok seçenekleri ile 34 380 Euro baz sayısı çıktı. 4.60 metre kısa sürümde Gezgin veya Uzay Tourer vardır. Ne yazık ki, taksi dereceli sentetik deri için, örneğin, fiyat listesinde hiçbir deri masaj koltukları açmak, daha basit iş ekipmanında kullanılabilir.

İyi: serisi 2 ve 3'de yan hava yastıkları PSA üzerinde standarttır. Bunun için VW Multivan bile 500 Euro ekstra artı bir "iyi geceler paketinin seçim gerektirir" Başka bir 650 Euro. Genel olarak, bir birkaç bin VW Multivan veya Mercedes V-Class fiyatlar aşağıda PSA modelleri ile karşılaştırılabilir konfigürasyonda kalır her zaman.

Tabii ki, tamamen kasıtsız değil. Ve uzunluğunda sadece 4.60 metre yerde neredeyse sekiz ya da dokuz sandalyeye bulunacaktır. Tersine, tüm teslim lüks yeterince cesur olanlar, listeye Peugeot ve Citroen hatta 48.060 Euro için en az 45.610 Euro ödemek. Bu lüks donanımları için böyle deri koltuklar ve cam çatı gibi tekrar inşa edilir.

Özellikler: Citroën Uzay Tourer, Peugeot Gezgin

Motorlar ve şanzımanlar:

 • 1.6 litre dizel, 95 kW, 210 nm, 5.6 l / 100 km (NEDC), beş ileri vitesli şanzıman, V-Max: 145 km / h
 • 1.6 litre dizel, 116 kW, 300 Nm 5,2 l / 100 km (NEDC); 160 km / s: manuel şanzıman, V-Max Altı vitesli
 • 2.0 litre dizel, 150 kW, 370 Nm, 5.3 l / 100 km (NEDC), altı vitesli manuel şanzıman, V-Max: 170 km / h
 • 2.0 litre dizel, 177 kW, 400 Nm, 5.7 l / 100 km (NEDC), altı vitesli otomatik, V-Max: 170 km / h

Ağırlık ve Ölçüleri

 • Süre: 4,606 m; 4.956 m; 5,308 m
 • En: 1.92 m (o. Spiegel)
 • Yükseklik: 1.89 m
 • Dingil mesafesi: 2.925 m; 3.275 m
 • Tank: 70 lt
 • Gövde: tabloya bakın
 • 1,611 1,780 kg: ağırlık Boş
 • Çekme kapasitesi: 1,800 2,300 kg
 • Taban Fiyat: 34.380 EUR
Tasarım: Biraz var mı, ancak tüm modüler platformunun en çok varyasyon, kısa çıkıntılar ve nispeten düşük ağırlığa izin verir Tasarım: Biraz var mı, ancak tüm modüler platformunun en çok varyasyon, kısa çıkıntılar ve nispeten düşük ağırlığa izin verirLike this post? Please share to your friends: