GPS ve klasik araba hırsızlara karşı yapay DNA ile – Yani senin klasik araba hırsızlığı ortadan kaldırır

Klasik otomobiller onlar ancak yerleşik hırsızlık cihazlar, hırsızlar için genellikle kolay bir av bulunmaktadır. Burada taşıtma sabitlemek için her şeyi yapabileceklerini öğrenirler.

araçlar genellikle değişmiş VIN satılanaraçlar genellikle değişmiş VIN satılan Kaynak: Resim Alliance

Köln / Stuttgart - faillerin günü geldi. onlar garaj kapısının önünde bir araba temizlenene kadar, kapıyı açtı ve garajın dışına klasik otomobil çaldı. Çabuk ve sessizce. Sadece bir kez: 2016 yılında bu şekilde yalnız Köln'de kayboldu Yeraltı garajlar yaklaşık 40 araçlar.

Rheineland'dan Retromobili genellikle Hollanda'ya geliyor. 2015 polis değişik ahırlarda birçok eski arabalar orada bulunan - kısmen onlar on yıldan orada daha durdu. "Müfettişler klasik arabalar sökme istisna olduğuna inanıyoruz"Köln polisi sözcüsü diyor.

oranı 0,4 olan - 0,6 1000 araçlar

Bazı üreticiler kendi araçları için özel güvenlik hizmetleri sunan Bazı üreticiler kendi araçlarını Kaynak için özel güvenlik hizmeti sunuyoruz: Resim Alliance

"Daha yüksek kalitede araçlar genellikle özellikle koleksiyoncular arasında, uygun şekilde büyük bir talep pazarında beri değişmiş araç tanımlama numaraları satılmaktadır"Federal Kriminal Dairesi (BKA) bir sözcüsü söyledi. Göre klasik araba sigortası OCC konusunda uzmanlaşmış olan, kaybolmaya Porsche ve Mercedes en arabalar. "toplam hacmin, hırsızlık yüzdesi son üç yıl içerisinde artmıştır"OCC müdürü Carsten Möller söyledi.

klasik otomobillerden oluşan toplam genç araçlardan daha sık hayır kaybolur. Alman Sigorta Birliği (GDV) Derneği göre 0.6 1,000 başına araçlara 0,4 de son yıllarda hız ve oldu tüm araçların ortalama (0.5) yaklaşık olarak düşük.

klasik otomobillerden oluşan bu hırsızlık hala üreticileri kaçan olmayan bir konudur. Sen yükseltme. Porsche, örneğin, yeni bir koruma Araç Takip Sistemi (ATS) ile 2018 onun klasik sağlamaktadır. VTS güvenlik operasyonları merkezleri mevcut bir ağa bağlanır. Bunlar aracın durumunu izlemek ve sabotaj veya hırsızlık, GPS modülü ile bir alarm mesajının durumunda olsun. Daha sonra güvenlik merkezi çalışanı araba sahibini bilgilendirir ve sonra polisle koordinat araması.

Direksiyon simidi pençe, vites kilidi ve Co

hırsızlar için hayatı zorlaştırabilir bazı güvenlik önlemlerinin ile Bazı güvenlik önlemleri hırsızlar Kaynak için hayatı zorlaştırabilir ile: Resim Alliance hırsızlığından bir yüzde 100 koruma, yok, ama BKA konusunda rehberlik sağlamaktadır riskini en aza indirmek bırakır. O kapalı bir garajda değerli araba park önerir.

Hırsızlık direksiyon pençe simidi kelepçeleri olarak tekerlek veya kilitleme dişlisi birkaç hırsız caydırmak. için bireysel sigorta ile ateşleme için güç kaynağını Antipatik veya gizli bir anahtar ile yakıt pompası araç başlangıç ​​önlenir. Bir alarm sahipleri zaman uyarır ve hırsızlar korkutuyor. Ya da o Telefonunuzun alarmı bir SMS ile anlaşılacağı

GPS vericisi montajı

GPS vericisi kurulumu ile, çalıntı araç hırsızlığı sonra izlenebilir. ama onlar sadece onlar hırsızlığı önleyemez, alınırken yardımcı olur. hırsızlar İyi organize çeteler Ulaştırma araç yük ve hızla kaybolur. Alüminyum folyo ile kaplı olduğu, olduğu GPS sinyali rahatsız. "Ama daha az hızlı kalay gibi parazitlerini rahatsız edebilir ki, izleme cihazları vardır"Carsten Möller söylüyor.

selectadna

yapay malzeme boyanmış ve kapatılır ise, tek tek bileşenlere: Yapay DNA, pahalı araba alınırken yardımcı olur. Ayrıca taşıt kimlik numarası olabilir kimyasal olarak pencere içine kazınmış olmak. UV ışığı ile, işaretler görünür. Bu yüzden bir veritabanı ile karşılaştırılır ve gerçek sahibine tahsis edebilir. Hırsızlar yapay DNA'ya diskler üzerinde etiket tarafından tavsiye edilir - ve belki de caydırıcı. İşaretli parçaların satışı için bir risk oluşturmaktadır.

Araç henüz gitmiş ise

araba varsa ama kaybolur, en rahatlatıcı sigorta can. Kapsamlı bir sigorta çalınması durumunda araba yerini aldı. tekrar sigortacıya talep formunun alınmasından sonra bir ay içinde batırıp, orijinal sahibine daha aittir. hatta mi arabayı geri almakla yükümlüdür. Araç hasar görmüşse, hasar sigortası onarmak için öder. Klasik otomobiller veya özellikle değerli otomobil ile gerektiği Araç değerlendirmeleri düzenli olarak güncellenen çalınması durumunda, mevcut malzeme, araç değeri telafi böylece ve sigorta ile teslim edilmesi.

kaynakdpaLike this post? Please share to your friends: