40 yıl Alfa Romeo Giulietta Nuova (Tipo 116) – İkinci görüşte Sıcak aşk

Garip bir kama şekli ve şanzımanlı - Giulietta efsanevi Giulia alması gerektiğini. Özellikle Almanya'da - herkes gibi, ama başarılı oldu vermedi.

Alfa Romeo Giulietta 1977Alfa Romeo Giulietta 1977 Kaynak: Alfa Romeo Fiat Chrysler Otomobiller

Köln - Bu klasik Giulia halefi olmalıdır? 1977 sonbaharında Milanese marka Giulietta (Tipo 116) sunulduğunda korku çığlıkları geliyor birçok Alfisti yakalanan. Belki de bu spor sedan açısal kama şekli ( "Nuova Linea") çok erken bir kaç yıl geldi. Belki de Giulia karizmaları üzerinde tasarımını yoksundu. o Giulietta'nın başlamasından üzerindeydi gölge.

Bir spor modeli olarak Guiletta Bir spor modeli Kaynağı Olarak Guiletta: İşte Alfa Romeo Fiat Chrysler Otomobiller, "Julchen" ama Alfetta dan ayrıntılı şanzıman tahrik teknolojisini adapte. Alfa Romeo için yıllarca eleştirmenler ve izleyiciler gelen coşkun övgü hasat almıştı. Son olarak, ön motor ve vites kutusu ve bağlantı arkada kavramı mükemmel dengeli bir ağırlık dağılımına garantili. Ve üstün tutuş özellikleri ikna bile BMW fanları ve Almanya İtalyanlar için en önemli ihracat pazarı olarak kurdu.

ama sadece bir alışma döneminden sonra - Giulietta en çok satan Alfa idi. reklam söylediği gibi Alfa, sorun yok: "Last Chance Harvey ... Bir eleştiri biz çok gibi bizi olun. Zaman Giulietta için çalışır çünkü. "

100.000 km garanti ile Motorlar

Sloppily monte ve hızlı bir şekilde paslanmaz Alfasud İtalyanların üne zarar verdi. Südeuropäerin uzun vadeli nitelikleri hakkında hiçbir şüphe geldi Böylece, Giulietta iki yıllık boya garanti ve motor üzerinde daha sonra benzersiz 100,000 kilometrelik garanti verildi. aynı zamanda duygu Formula 1 Dünya Şampiyonu Niki Lauda iletmesi gereken. Onun imza ile ilk 999'u Brabham-Alfa Giulietta yeni bir borçlu F1 sürücüsü olarak değerlendirdi.

Ancak, sürdürülebilir cazibesi sportif Alfa tarafından sadece hızlı sihirli "ti" mührü ile özel sürümler aracılı Giulietta Zender spor ve nihayet bir turbo Giulietta düzenledi. Hatta 323i entegre arka spoyleri gösterdi. bir niş rolü ile yalnız daima içerik 2.0 litrelik dizel motor ile Giulietta - her ne kadar Nardo yüksek hızlı pistinde sıkıştırma ateşleme Dünya rekoru 1982 küresel manşetlere taşındı.

1985 yılında Giulietta Alfa 75 baton teslim olduğunda, orta seviye modelinin 380.000 adet toplam teslim edilmiştir. İkinci Giulietta nesil için saygın bir sonucun sonunda. 1964 selefi içinde inşa, aynı adı üç kat daha sattı. Sadece Giulia başarılı oldu - ama hangi 16 yıl boyunca üretildi.

kırmızı sayılar rağmen Başarı

Guiletta 1983 Guiletta 1983 Kaynak: Alfa Romeo Fiat Chrysler Otomobiller 1970'lerin ortalarında yine kırmızı sayılar küresel yüksek hacimli üreticisi rağmen Alfa Romeo oldu. Hatta Almanya'da BMW karşı başarılar saygı olsun. Değil, aynı zamanda yaşlı Giulia tarafından ağırlıklı olarak Alfasud ve Alfetta tarafından tescil istatistiklerinin uçuş, yol açmıştı. 1977 Giulietta ortaya etmek Buna karşılık yüksek beklentileri vardı.

saldırgan kenarlı, çevik motorları ve sofistike de Dion arka aks ile should özellikle genç sürücüler ve babalar, kazanmak. Bu nedenle, arka yolcular için dört kapılı rakiplerinden daha fazla yer teklif etti. kısa saplama kuyruk altında bagaj 420 litre sığacak. Alışılmadık gür standart donanımları başarısız oldu: Renkli cam, takometre ve beş vitesli şanzıman gemide hep idi. İkincisi bile altı silindirli BMW standartta o zaman oldu.

Öte yandan, Giulietta'nın fiyatları iddialı idi. Onlar 16.490 işaretlerinde orta 1978'de başladı. daha çok aile dostu şanzıman sporcular karşılaştırılabilir BMW 3 Serisi veya Audi 80'den mal Ve o da böyle Lancia Beta olarak İtalyan rakiplerini üstün olduğunu.

Geç güçlü Julchen edildi

gereken temel dört silindirli 1.3 litre motor (90 hp) ek olarak, özellikle 200 işaretleri daha pahalı, 108 hp 1.6 litre Giuletta "Güçlü bir sürüş keyfi" (Alıntı Alfa) iletmek. Buna karşılık, bu 175 km / s tempolu Giulietta ama yeterince hızlı değildi - karayollarında hız sınırının dair yenilenmiş tartışma 1978th ​​durduruldu özellikle

Turbo Delta zirve saatte 206 kilometreye yönetilen Turbo Deltası zirve Kaynak saatte 206 kilometreye yönetilen: Alfa Romeo Fiat Chrysler Otomobiller Alfa tarafından iki üst modelini neden kabul. 122 hp 1.8-litre benzinli motor ile 180 km / s. Aşağıdaki 2.0 litrelik dört silindirli hatta bazı Audi beş silindirli motor ve BMW Sechsender korku öğretti. Aynı zamanda, bu avantaj boş sadece 1000 üzerinde kilogram getiren Giulietta düşük ağırlık idi.

düşük düpedüz rahatsız edici oldu, dahası, 7.5 litre olarak verilmiştir gösterişli İtalyan standart tüketimi. Aslında, Giulietta tüketim değerleri ticari basının testlerde ancak daha sonra 100 kilometre başına 13 litre. Giulietta alıcılar fark endişelenecek çok az görünüyordu. Ama Alfa Romeo 1981 sonbaharında yanıt verdi ve gerçek ve beşinci vites daha yüksek bir oranı ile dört silindirin standardize tüketimini azaltmıştır.

sabit 90 km / saat 'de Giulietta artık standart 6,6 litre göre tüketilmesi. Günlük hayatta farklılıklar da önemli ölçüde düşüktü. Böylece Knauserpotential neredeyse tükendiği oldu. ama çok daha pahalı olduğunu ve sadece 82 hp verdi - sadece 0.4 litre daha az yakıt gerekli 1983 nachgelegte 2.0 litrelik turbo dizel kanıtlar.

"son gerçek Alfa"

Guilettas aile birleşimi Guilettas aile birleşimi Kaynak: dizel varyantı için Alfa Romeo Fiat Chrysler Otomobiller Talep sınırlıydı. Sonra tuhaf görünüyordu sportif Alfa bir dizel motor. O kadar BMW, Bavyeralılar BMW 5 ve 3 Serisi için altı silindirli dizel motor ile bir süre sonra dediği gibi. Şu anda Giulietta zaten kariyerinin doruk noktasına alınan aceleyle. kutlamak için, bir ücret ve 361 adet ile sınırlı Turbo yarışçı oldu.

170 hp ve 206 km / s filo Giulietta 2.0 Turbo Deltası yarış kullanımı için bir homologasyon modeli olarak düşünülmüştü. Sen dört Avrupa Şampiyonası kazanmıştı Alfetta GTV 6 devralma sahip olmalıdır. Alfa 75 beklenenden daha hızlı Giulietta'nın ardılı haline gelmişti çünkü Ama sonra, farklı çıktı. Bir kez daha, şanzıman konsepti ve arkadan çekişli bir kama şeklindeki Nuova Linea. Neden "Son gerçek Alfa" gibi birçok Alfisti tarafından saygı. Klasik bir Alfa bugün Nuova Giulietta almadığımızdan Bu tanıma hak etti. Buna göre kalan birkaç sedan istatistikler kaydettik.

kronik

 • 1950: ilk küçük Alfa Romeo aralığının geliştirme, daha sonra Giulietta devam ediyor
 • 1954: Giulietta Sprint Dünya prömiyeri
 • 1955: Giuletta Berlina (salon) tanıtıldı. Amerikan spor otomobil ithalatçısı Max Hoffman Giulietta Spider geliştirilmesi gereğidir
 • 1962: Giulia Giulietta Dünya tanıtımına halefi olarak kutluyor
 • 1964: Giulietta salonu üretim üzerinden alınır
 • 1976: Ermanno Cressoni Centro Stile Alfa Romeo yönetmeni ve gelecek Giulietta'nın son rötuşları koyar
 • 1977: Frankfurt IAA Nuova Giulietta Dünya prömiyeri (Tipo 116), iş Arese / İtalya Kasım ayında serisi başlangıç. Sadece 1,3- ve 1,6 litrelik motorları ile başlangıçta başlatın. Niki Lauda yaklaşan Formula 1 sezonu için itici güç olarak Brabham-Alfa Romeo takım patronu Bernie Ecclestone tarafından yükümlüdür. Niki Lauda Model Introduction sonra ilk 999 Giulietta arabalar ve Alfa marka elçisi imzalı
 • 1978: Giulia için satış Geçen yıl
 • 1979: Yeni Giulietta 1.8 122 hp performanstır. Bazı pazarlar için şimdiden 2.0 litrelik motoru ile Giulietta vardır
 • 1980: Yeni top model Giuletta facelift Giulietta modifikasyonları ile bir özel baskı olarak ilk 130 hp gücündeki 2.0 başlar. Sadece İtalya'da bir Giulietta Süper var grigio nube metallizzato, Döşeme ve bej uçlar ile kahverengi koltuk minderleri
 • 1981: Eylül ayında debuting Frankfurt Motor, Giulietta yüz germe sürümü de. Buna ek olarak, özel bir baskı Süper 2,0 Almanya için üç tonlu boya ve iki tonlu gösterge paneli ile tanıtıldı
 • 1982: 2.0 litre turbo dizel motor ile Giulietta'nın Sunumu. 82 beygir dizel 28.10 de elde etti. kategori A'da İtalyan Nardo FIA Dünya kayıtlarında yüksek hızlı yolda 2.0 litre Giulietta tanımlaması 2.0 ti altında özel model olarak pazarlanmaktadır
 • 1983: VM 82 hp motoru ile Giulietta 2.0 turbo dizel piyasaya sürümü. Buna ek olarak, 2,0 litrelik dört silindirli ilave 40 beygir gücü ortaya çıkaran Avio turbo Turbo Giulietta Delta oto giriş. Turbo Delta diğer özellikleri yağ soğutucusu, iki disk başına kaliperler ve ortalama yerine havalandırma memenin bir destek basınç göstergesi olan havalandırılmış bir diskli frenleri. tuner Zender Alfa Romeo Almanya, 150 birimlerin iki tonlu boya tasarlanmış ve 15 inç alüminyum jantlar sahiptir Giulietta Zender Alfa Spor, sınırlı sürümü ile işbirliği içinde tanıtır. Aşağıdaki yıla Teslimat
 • 1984: miktarı sınırlama olmaksızın Giuletta 2.0 özel model Giulietta 2.0 ti olarak değiştirilmesi. İtalya'da daha Giulietta kota polise acil durum araçları olarak teslim edilir
 • 1985, 379.691 birim ve Giulietta ardıl Alfa üretim çıkışı 75 uzaya göre ikinci nesil Giuletta
 • 2010: Giulietta sunulacak üçüncü nesil

Şu andan itibaren biz Whatsapp ve Insta yoluyla günde bir kez en iyi haber salmak. iyi geliyor? Sonra kayıt nasıl burada okuyun. Sadece 2 dakika sürer.Like this post? Please share to your friends: