Elektrikli Turbo – genialistisch veya schwachmatig?

Elektrik turbo - genialistisch veya schwachmatig?

 

CPT e-Turbo uygulamasıCPT e-Turbo ApplikationDer e-Turbo. Kim bu parlak fikri olmadı? Neden değiştirilebilir, elektrikle tahrikli kompresör onun motoru birkaç ekstra beygir gücü ile kaçırmamalısınız? Motor ve manifoldu için majör değişiklikler - kablo - - sadece emme hava kompresörü asmak o kadar. Neden kimse aslında henüz inşa edilmiştir ???

 

Eh, aslında İngiliz şirketi CPT bu auseinandergesetzt.Sie ​​sahip konusunda ciddi sahiptir 'kolay' güçlü bir elektrik motoruyla bir turbo şarjın kompresör bölümünde kurulmuş ve yıllar VTES Elektrik Supercharger için tasarlanmış. Bazılarına göre, görünüşe göre çok inandırıcı test çeşitli motorlarında çalışır, ancak aniden konuda çok sessizdi. VTES gelişmeVTES CPT VTES web sitesi bulunabilir değildi artık EntwicklungAuf. Orada bir turbogenerator bulundu Yerine dessem, TIGERS denilen - VTES tam tersi. bir turbo şarjın türbini tarafı böylece egzoz gazı enerjisinden elektrik üreten bir jeneratör monte edilir.

Bir süredir de CPT de COBRA bulacaksınız. Bu da artık hala araca kalıcı fazla güç yardımcı olabilir, ancak sadece köprü alt hız aralığı turbo lag, normal turbo yılında yardım etmek anlamına gelmez.

silindirli turbo motorda E-Turbosilindirli turbo motor, arabulucu E-Turbo ancak hareketli şeyler geliyor gibi görünüyor iken ve fakat sadece geleneksel turboşarja için destek olarak, küçük turbo ve hibrid motorlarına CPT E-Turbo görebilirsiniz.

 

'Şimdi neden olmasın Tamam o zaman, bir e-turbo inşa için ise ???' Şimdi, kafanın ve merak üzerine şamandıra kalın soru işareti olacaktır. Öyleyse neden sadece?

 

Biraz teori ile başlayalım. Şimdi formülleri runterzubeten ve birbirinden her küçük konuyu ne kadar önemsiz ayrıntı toplamak zorunda kalmadan Ama var. Hiçbir kısır Ders evet notları olmalıdır. iki tornavida arkadaşları piston kafası ve Splinti arasında küçük iletişim daha iyi yapalım.

 

S: Daha fazla güce ihtiyacımız var.

K: O zaman değirmende nen Turbo veya nen Kompessor kurmak.

S: Oh hayır, her şeyi yeniden inşa etmek zorunda ne bilirsin. Daha iyi bir fikrim var. Ben NEN elektrikle çalışan turbo istiyorum.

K: Ah?! Bazı büyük sorunlar size kalmış gelecektir çünkü biliyoruz?

S: Ne? Bu neden oldu? Hala kolay doludur. Ben n E-mini motor 'üzerinde ne turboşaft' vururum - bu eğlenceli! Heck sorunlar ortaya?

K: Ama zaten o hava yoğunlaşma fazla enerji biliyorum. Bu nedenle de motor tarafından tahrik ve onların 5-15PS sürerken kullanmak edilmesi kompresörler. Bak - sadece havayı sıkıştırmak. Bir turbo olup bu arada az tüketir, o BDC egzoz valfleri önce delikten kaçan egzoz gazlarının sadece ha artık genleşme enerji kullanır. değil oldukça yeterli, pistonlu artık gazların iter çünkü Ve sonra da tekrar yaptı. Yani o kadar kayıp olmadan ne kadar turbo olmadığını iddia eder. Hiçbir şey, hiçbir şey çıkageldi.

Ama geri konuya. Reckon, Reckon - - 3.5 kW, yani 3500 watt Şirket şimdi 5hp vardır. Şimdi e-turbo bile elektrik motorunu ödemeleri gerekmektedir.

S: Bekle, bekle, bekle! eBay bu elektrikli turbo da vardır. ama kim asla hiç 3.5kW!

K: Bu daha iyi bilgisayar fanları, hiç motorunu şarj asla Ve bu yüzden. En girişi sırasında alımını engellemektedir. Çok hızlı bir şekilde bu oyuncak şeyleri unutmak - hogwash olduğunu. şey satın edenler, aynı zamanda ralli çizgili hızlı arabasını yapmak inanmaktadır. Biz dreieihalb kW ile akıllı sürücü gerekir.

S: Tamam, olsun o motorlar - hatta 12V.

K: Evet, şimdi kablo döşenmelidir. Hımm, 12V bölü 3500Watt 292 amper yapar. Tüm kayıplarla ve 300. diyelim

S: STOOOOOOP! Ne ??? 300 amper ??? Yani kolayca sayfaları birbirine kızartma anlamına gelir!

K: Evet, öyle - çok, çok kalın kablo yapılabilir. Başka ne var?

S: Ne eksik bir denetleyici.

K: Sorun değil - Modern güç elektroniği mümkün kılar.

S: - pirzola beri nerede cehennem Yani, biz hepsini var? Bu oldukça basit olduğunu biliyordu.

K: Evet, biz herhangi bir güç kaynağına du Genie yok. bizim de onu götürmek istediklerini mı?

S: Aptal sorabilirsiniz! Eh zaten neyle? Eğer akü ve jeneratör neyi var ne düşünüyorsunuz?

K: alternatör 300 amper?! Normal bir alternatör sadece bu 70-150Ampere sağlayabilir farkında mısın?

S: Öyle mi - tamam. Eh o zaman sadece nen şişman yedek pil gerekir. bagajında ​​her zaman yeterli alandır.

K: kalıcı ona 300A mahrum Ama eğer pil yakında boşalacak. Ve alternatör sürekli tam yük getirmek için ihtiyaç duyduğu zaman teşekkür etmek aynı zamanda.

S: Bekle - fikir - biz gücü yani sadece kısaca ihtiyacı, o şey açık olun.

K: Kannste kursu, ama karşı öneri: size sadece manyetik kavrama kompresör aracılığıyla anahtarlanabilir şekilde alacak ve tüm elektrikli kuark tasarrufu inşa ..

S: Hmm ...

 

Bu noktada durmaktadır. Eğer elektrik motoru anlamı hakkında merak noktada o olmadan daha iyi olurdu zaman - Muhtemelen gidiyor çok nereye bakar. Şimdi e-Turbo için pek argümanlar kalır. Aşırı güç talebi ve dolayısıyla yüksek güç tüketimi tam sonra başarısız olmasına bütünü getiren düğüm noktası vardır. Bu nedenle, COBRA şimdiye kadar muhtemelen sunulan tek için 24V araç elektrik sistemleri (12V üzerinde hiç güç ihtiyacı yarıya neyi), ama bu yine de tam yük 5.6 kW en iyi 234A anlamına gelir.

Bu arada, ek e-Turbo tamamen gitmiş ve üzerinde türbin ve kompresör arasındaki turbo içine sadece doğrudan elektrik motoru inşa olması fikrini izleyin. Ne yazık ki, bu sorun hala elektrik bileşenin yüksek sıcaklık gücüdür.

 

Bir aynı üç elektrik motorları kompresör ile sürülen başka projede, çok net bir şekilde elektrik sisteminin çaba görebilirsiniz:

Kompresör elektrik motorları 3 ile tahrikKompresör elektrik motorları 3 ile tahrik

Bagajda Elektrik bölümüBagajda Elektrik bölümü

 

Ve eğlence için:

Muhtemelen ernts anlamına gelmez)Muhtemelen ernts anlamına gelmez)

 

 

Not:

Memnuniyetle bu katkı ve içeriği yorumladı edilmelidir. Ayrıca YAPICI eleştiri gerekiyordu. Yazar, hata yapar ve her şeyi bilen değil.

Yapıcı olmayan ve konu dışı yorumlar veya yazar veya yorumcu ucunda kişisel saldırılar kesinlikle verbeten ve kaçınılmaz olarak gelen yorumların silinmesine ve muhtemelen Forenadminstratoren sergileniyor için kurşun.

 

CPT PDF VTES yükleyiciler:Like this post? Please share to your friends: