Benim deneyim “Biz Otomobiliniz Satın Al”

Motor Konuşmacıyı Merhaba!

 

İlk başta, Mutlu Yıllar! Umarım hepiniz benden daha iyi geldi! (Ateş ve vücut ile yılbaşı yarıya cana Bu sabaha kadar, yatağa öğleden sızlamıyor) ...

 

Şu anda reklam TV'de giderek oluşur "Biz Arabayı satın" (Yakında WKDA üzerine). Zaten kullanılan şirket / kullanmış gibi, ben bu blog makalesinde benim deneyim paylaşmak istedim. Belki bu konuda bir satış durumunda size yardımcı olacaktır.

 

en kere başlayalım. Kısaca yeni yıldan önce, Aralık 2014 yılı bu. Benim Volvo C30 eskidir ve içimde yeni, eski otomobiller için arzu büyüyor. Zaten birkaç gün gözlemledim Jaguar XJ6, sonra kesin olmak.

 

parça satılacakparçalı önce sürekli aynı atölyede (Volvo) de bakım ve 200.000 km'ye çek defteri yönüyle muhafaza olmasıydı C30 benim anlatılması için satılacak. Benim C30 iyi bilen benim bayi beri, ilk umutlu hangi beni çevirdi ve bir teklif 3,300 € aldık. tam tarih ve 33900 € 'luk zaman yeni fiyat ile saati 200.000 kilometre sahip 8 yaşındaki araba için gerçekten çok değil. Ama sadece bir Volvo ve Volvo değer muazzam kaybı var bu. Bilinen satın alma hakkında zaman zaman ... Ayrıca o dönemde olursa olsun Karl hissetti. Biz olur evet görebilirsiniz.

 

O zamanlar ben (evet, ama her iki tarafta AdBlocker kullanmayın) ilgi tıklanan WKDA için bir reklam için Otomatik Scout çıktı. Ben (tabii ki hiçbir kişisel verilerin) orada benim araba ayrıntıları ve var - Dikkat! - WKDA perakende fiyatları görüldü. Ayrıca ipucu yoktu böyle deri, xenon ışıklar ve diğer gibi ek özellikler "güzellikler" randevu dikkate ve bu alınmadığı sitede bir üs içinde faydalı olacaktır.

 

yan TeklifPage Up özel ekipman teklif edildi + 3,517 € ile ana WKDA C30 tarafından teklif. satılık Yani. Yani Volvo'yu sundu her zamankinden yaklaşık 200 € daha olur. İlgili Randevu düzenlenmiş ve Bremen tabanına gitti. o dayak dünyada iz ama kesinlikle iyi kapalı hafifçe olmasına rağmen.

 

biri sıcak karşıladı geldi ve "müfettiş" bir test sürüşü istedi. İşte benim C30 kontrol edildi. Test edilen debriyaj, vites kutusu, vb komik sesler ve. (Ben orada çok telaşlı rağmen!) Neyse ki, her şey iyiydi. Out kalan denetim gerçekleştirilmiştir. Her şey özenle kontrol edildi. Araç verileri kaydedilmiş resimler aldı Macken kontrol (sürücü kapısı bir kez ince teması vardı sonra yeniden boyanmıştır) ve 19"O jantları fotoğraflandı. küçük bir ek olarak, bunu yapmak için faturaları da dahil servis kitapçığı yoktu.

 

(Ben doğru anlaşıldığı takdirde) Eh, değerlendirme ve fiyat belirleme üssünde yapılmış, ancak Berlin'in merkezindeki edilmeyecektir. Bütün veriler (fotoğraf ve Co) Berlin tablet yoluyla sürüldü ve sonra biz beklemek zorunda kaldı. yaklaşık olarak 10 dakika sonra, cevap yoktu. fiyat WKDA ana sayfasında daha düşüktü Talihsiz bir yol bildirdi. daha tesisleri ve fiili mükemmel durumda olmasına rağmen (hayır görsel ve piyasadaki teknik olarak daha mükemmel C30 orada olduğu sürece -. en kısa sürede bir şey terbiye olarak, hiç tuhaflıklar vardı bir jant bir cilvesi dışında HEMEN düzeltildi).

 

sunulan fiyat yere 3,400 € civarındaydı. Ancak, arzum fiyatı (Ben özel olarak da sabır alacağı) 4,500 € idi. Sadece iki yöntemde çünkü böylece, sadece 4.000 € altında alacağı beni sunulan € 4,000 olan bir adam tüccar için geride gitti. ama hiçbir şey yapmaz.

 

geliştirilmiş teklifCep telefonu çaldığında Nachgebessertes AngebotIch, güzel XJ Sport almak için benim tarafımdan arkadaş 4000 € için sabırsızlanıyordum. WKDA hatırlama istedi. Tamam, aradı ve telefonda bir dost, güzel bayan alıntı fiyat tutarsız olduğunu söyledi ve Berlin'de bir inceleme yürütülen meslektaşı / meslektaşı, yani yanlış oldu. Bu 4.500 € 'ya desteklemiş ve şimdi ilgi olup olmadığını sordu.

 

Bunu kapatmak istedi önce, içe düşünüyordum: muhtemelen daha hızlı satış, XJ daha hızlı tedarik veya daha uzun tahammül ve hala özel satış yoluyla daha fazla para için umut? içimdeki tüccar aracılığıyla geldi ve telefon üzerinden bir satış söyledi. Neyse ki, iki gün sonra olduğu gibi, XJ satın

 

Tam yarda!Tam mahkeme! Prosedür takip kesinlikle sorunsuz oldu. ödemeler derhal akıyordu. Araç benim için kapalı imzalandı. Ben hatıra olarak benim plaka tutmak isterdi, ama bunlar bir hayır kurumuna gitti ... Birlikte plaka kayıtlı tarama şeklinde birkaç gün sonra bir onay aldık "devalüasyon" Berlin'de bir bölge tarafından.

 

Özetle, süreç iyi ve ben düşünüyorum "hesaplama aracı" kasten Berlin'de ikinci teklifi tutar. Bir kez müşteri etrafında muhtemelen daha düşük fiyat ile fob. Müşteri reddederse, ve araç gerçekten değer paradır, ben bir kaç gün içinde daha iyi bir anlaşma olduğunu tahmin edebilirsiniz.

 

Yani iyi bir (!) Fiyat Moeche de eğer arabasını kısaca, WKDA ile ellerde sorunsuz satmak. Ben pişman değilim ve sadece benim olumlu deneyimlerini paylaşmak için deneyebilirsiniz.Like this post? Please share to your friends: