VW Scirocco 3: 2017 üretimi sonu – güle Bye, Scirocco

Oldukça, ancak başarılı olamadı: Scirocco artık yok. VW kompakt kupa ikinci kez sunar. Elektrik transmisyon ile yeni bir baskı zaten gelebilir.

güle güle, Scirocco: Spor Golf sona eriyorgüle güle, Scirocco: Spor Golf sona eriyor

Wolfsburg - over sonucuna vardı. VW Scirocco bildirimle, azalıyor. 2025 için Grubun stratejisi başarısız ve gereksiz modellerini kaldırmak öngörmektedir. Bu Seat Ibiza ve VW Polo üç kapılı versiyonları ile başladı. Ve şimdi ilk tam araç karşıya.

VW web sitesi özlü olduğu üzerinde: "Scirocco özel ekipmanla sipariş edilemez. Ancak, hazır zaten üretilmiş araçlardır. Sadece Volkswagen satıcı konuşmak veya çevrimiçi araç araması ziyaret et. " Hatta kalan stok, o zaman Rocco ile bitti.

İlginç bir geçmişi olan Başarısız coupe

değil Scirocco VW sunulan tüm çekişli veya mekanik diferansiyel kilitleri Dört tekerden çekiş veya mekanik diferansiyel kilitleri bu durumda VW Scirocco teklif etmedi, Scirocco 3 ardındaki planı herkes yükselebilir. Oldukça plakadaki paketlenmiş büyük ölçekli üretimden Tekniği. Ama bir Alpine A110 veya bir Alfa 4C, ama VW standardının tarzında: Eos kokpit ile Golf çok yakın Pretty dikkatli. Sonuçta, göz yeniydi. Ve hatta biraz cesur.

Bu kavram çok erken kez çalıştı. 1974 yılında Scirocco 1 golf ekipmanları ile başladı - Körfez piyasada hiç oldu bile önce. VW planlanandan daha fazla kupa satılan. Golf top model sokakta çok doğru olmadan önce düzenli olarak arka panelde bir GTI rozeti klipste. Nesil 2 Corrado uzun bir modern bir alternatif olduğundan daha piyasaya kalmıştır.

Scirocco 3 güçlü başladı. Güçlü turbo motorları ile geniş bir arka aks ve ince bel iyi satış rakamlarını olsun. 16.000 kopya iç pazarda 2009 yılında VW satılan - kadar Touareg, Beetle ve Sharan olarak birlikte. fiyat sıcaktı: en güçlü sürücüye Scirocco 25.500 Euro (200 hp) maliyet ile. (2009 itibariyle 210 hp) bir golf GTI 1150 Euro daha pahalı.

Sonra yokuş aşağı gitti. İkinci yılda VW Almanya'nın üçüncü hiçbir 7.000 daha 9000 Scirocco sattı. Özel modeller R versiyonu (265 hp) ve renkli boyalar yardımcı olmadı. 2012 Golf yeni bir platform var, Scirocco 2014 görünmez bir yüz germe.

pano Eos, Beetle ek enstrümanlar geliyor. Bağımsız Scirocco hemen dışında oldu pano Eos, Beetle ek enstrümanlar geliyor. Bağımsız Scirocco hemen dışında oldu

Scirocco 4 elektrikli araba

Sonuçta, Scirocco Beetle benzer pahalı bir golf türevi, kalır. Teknik olarak yakından belki biraz daha soğuk, ilgili. Ama tedavi ihmal edilen. VW hacmi odaklanmıştır. Golf elektrikli araba (E-Golf) hem de bir plug-in hibrid (Golf GTE) gibi dört tekerlekten çekiş (Golf R), mekanik kilit (golf GTI Performansı) ile kullanılabilir. Scirocco oldu - kuyu, Scirocco olarak.

Şimdi bu kendisi bitti. Bir model 2018 Scirocco olmayacak. Ama bir umut var. VW baş teknoloji yöneticisi Frank Welsch bir e-Scirocco gelebileceğini ima etti. Birkaç yıl içinde. ama artık Golf platformunda: elektrikli otomobiller için VW kendi tabanını oluşturur.Like this post? Please share to your friends: