VW Golf 6 (2008-2012): Otomobil Alıcılar Rehberi Kullanılmış – Sağlam ve sabit değer, ama garip rastlantı

VW Golf bir neslin adaşı olduğunu, onun güvenilirlik için sevilen onun can sıkıntısı için nefret ediyordu. Ne kadar iyi Golf 6 kullanılmış bir araba?

Yarı yeni model, yarı-büyük yüz germe: Kullanılan araç alım kılavuzlarında VW Golf 6Yarı yeni model, yarı-büyük yüz germe: Kullanılan araç alım kılavuzlarında VW Golf 6 Kaynak: Volkswagen

  • motorları ve ekipmanları Çok çeşitli
  • Sorunlar TSI motorları ile zamanlama zincirleri
  • Golf VI dizel skandalı etkilenir
  • 2010 den Modelleri iyidir

Berlin - VW Golf olmadan Almanya Currywurst Curry olmadan nasıl olurdu: düşünülemez. O doldurmak için Beetle büyük ayakkabılara bir halefi olarak girilen - ve daha da büyük yaptı. Kompakt aracın adında bir sınıf, daha sonra da bir kuşak oldu. Florian Illies 2000 bir bestseller araba adanmış.

Golf VI 2008 yılında başlatılan ve dört yıl fazla 2,8 milyon kez içinde satıldı. Açıkçası, ancak sürümü sadece bir pimped Golf V. Her iki araba platformu PQ35 dayanan ve iç kodunu 1K girer. Sadece görünüm biraz değiştirilmiş edilmiş. avantajı: Altıncı nesil sağlam ve güvenilir olarak kabul edilir. Hatalar ve yine orada diş çıkarma.

Şöhreti Kompakt uzun zaman inşa etti. 1974 yılında ilk golf sokaklara (tip 17) Beetle halefi geldi. fit beş kişi resmen kare kutu girmiş yerine arkadan çekişli ön, su yerine hava soğutma,: O farklı şeyi yaptı. Bu arada, son zamanlarda bir facelift var Golf VII, ulaştık.

Golf VI 2008 ve 2012 yılları arasında inşa edildi.. neslinin tüm araçlar tavsiye edilir değil. taban katı. Of yaklaşık 10.000 otomobil HU şu anda Mobile.de sunulan 12 ay (02/2017) minimum sipariş çalışan, yüzde 80 civarında scheckheftgepflegt edilir. Hangi ayırt etmek gerekir. küçük hasar ve Körfez'deki ezik bir yeri vardır, iyi bir genel bakış golf-6 forumdur. Biz en yaygın için buraya gidin.

Tarih / model değişikliği

1.2 ve 1.4 litre TSI motorlarda Dikkat. zamanlama zincirleri olan sorunlar vardır 1.2 ve 1.4 litre TSI motorlarda Dikkat. sorunlar zamanlama zincirleri Kaynak vardır: Volkswagen altıncı nesilde VW revize önceki özellikle optik kıyasla. Ön ve arka bölümlerde, kapı, çatı, farlar ve stop lambaları farklı görünüyor. Başka direksiyon simidi, radyo ve klima, artı sürücü için diz hava yastığı bulunmaktadır. Daha iyi ses için yalıtım folyo, kapı contaları ve yan camlar Ön cama sağlarlar. Bunun yerine mavi ışık kokpitte beyazdır.

Golf 5 hızlı yedek ekonomik nedenleri vardı. Beşinci nesil işletim marjı VW çok küçüktü. Golf 6 üretimde daha ucuz üretim süreçleriyle ucuz. yine sac altında eski bir platformdur. Avantajı: Sofistike teknoloji ve çeşitli türevleri. üç ve beş kapılı ek olarak VW station wagon ( "Varyant") ve kompakt van Golf Plus, sattı. (2011'den itibaren) konvertibl yeni tasarlanmış ve Karmann tarafından inşa edilmiştir.

Golf VI'nın Bir Facelift bunu ancak tüm yıl bazı çekimin yinelenmesini alamadım. Çünkü enjeksiyon hattı tipi Eos yaklaşık 300.000 araç toplam hataların, Golf, Jetta, Passat, Scirocco, Tiguan ve T5 atölyelerinde vardı. Neredeyse gülünç dizel egzoz skandalı sayısının düşük ile karşılaştırıldığında.

Ayrıca, hatalı yük basınç plakası (1.2 litrelik TSI 2010 ve 2012 yılları arasında motor) yazılım güncellemelerini (1.4 TSİ 2009-2011), yakıt hatları veya yanlış iletim yazılımı (Ekim 2008 Kasım 2010 tarihleri ​​arasında 2.0 TDI) çatlakların (için geri çekme edildi 2009)-Temmuz Mayıs. DSG Eylül 2008 ve Ağustos 2009'da konular arasında otomobiller için yapılan. Ön camlar nedeniyle motor kontrol ünitesinde bir yazılım hatası nedeniyle, 2009 ve 2010 yılları arasında araçlarda, fren kontrolü aydınlatabilecek (haftanın 46 2008 hafta 41) düştü.

dramatik Sesler? Öyle mi değil hata tüm çözümlenmiş olurdu çünkü - geri çağırma kampanyasının önceki sahipleri gerçekleştirmiştir eğer. Bunun için o bir onay almış olmalısınız. Hangi satın alma işlemi sırasında önemlidir.

Güncel Konu: VW Golf 6 dizel skandalı etkilenir. Bir güncelleme hayır, daha yakında hiçbir denetim etiket yoktur, zorunludur. MOTOR-KONUŞ topluluğunun geniş deneyimi burada ya da burada bulunmaktadır.

golf ADAC arıza istatistiklerinde yoludur Sadece daha iyi üçte 2010 yılından beri Sınıfının. Daha önce terkinde Sıkılan arızalı yakıt pompaları, buji ve ateşleme kilitleri katıldı. Yani daha doğrusu 2010 bir model aramaya.

vücut

Çift kavramalı şanzıman çıngırak. Bu teknik bir kusur değildir, ama rahatsız Çift kavramalı şanzıman çıngırak. Bu teknik bir kusur değildir, ama Kaynak rahatsız: VW Golf batmaz Volkswagen Herkes seçeneği vardır: Üç ve Fünftürern ek olarak 2004 yılından bu yana çevrilebilen ve kompakt van Golf Plus 2009 den Variant vardı. daha da karmaşık hale getirmek için: VW piyasada düzenli özel modeller attı. Saat altıda onlar ancak çoğunlukla kompakt üç- veya beş-kapı bağlantılı olduğunu, diğer takım, stil, Maç, Move GTI adidas ve GTI Edtion 35. özel modeller arasında, denir.

Pratik olarak, beş kapılı ve Golf Plus üç kapılı şık görünüm. Sonuçta vücut üzerinde kullanılması, tat ve kullanılabilirliğini karar verirler. kullanılan araç pazarında, üç ve beş kapılı olumlu işlem görmektedir. ferahlık ve konfor hissi sınıfı ölçeği vardır. Çok kargo alanı 350'den fazla litre Körfez'de bile bugün yok. İstasyon vagon ve çekyatlar daha pahalı Golf Plus, oldukça sevilmemiş ve ucuz.

Motor / şanzıman

Körfez 1.2 ila 2.0 litre arasında bir çıkış ile dört silindirli benzinli motor sıkışmış 80 ve 270 hp. GTI 210 ve 235 beygir vardı. İlginç bir şekilde, az 1.8 litrelik 160 hp ve 1500 rpm'de tork 250 Newton metre benzin motor turbo. VW resmen onu reklamı, ancak satılan olmamıştı. 1.6 iki yakıtlı (102 PS) yakıt, benzin ve LPG: 2009 itibariyle bir LPG varyantında Körfez oldu.

Dizel motorlar 1.6 beygir 170 (sadece ihracat) 90 litrelik motor 2.0 ile yapmak. Genel olarak, motorlar sağlam ve dayanıklı olarak kabul edilir, Normal bakım, böyle ısınma ve düzenli petrol değişikliğine gerek. MOTOR-Konuşan GolfCR özetler: motorlar vardı "sorun değil (...) ve zaman araba hadi bir kusur kullanılan otomobiller için açıktır zaman o mayıs."

Stefan TDI büyük dizel ilgili tavsiyelerde: "2.0 TDI motor sürücüleri gerçekten çok daha iyi. Aslında dışında o çok daha güçlü olduğunu, o da motor ile çok iyi uyuyor 6 vitesli şanzıman vardır. 1.6 çok birbirinden çok uzak Bence 5 kursları ile birlikte gelir. Yani: Oldukça yüksek döndürmek için var, bu yüzden bir sonraki viteste hızla gider ve devirlerde onu giren değil ".

Pratik: VW Golf 6 Varyant Pratik: VW Golf 6 Varyant Kaynak: Volkswagen Güvenilir 1.4 MPI çalışır. Hangi 80 beygir ama Körfez'de için biraz çok zayıf. Resim tavsiye 1,2 TSI ve 1.4 TSI motorlar için kullanılabilir. zamanlama zincirleri olan sorunlar vardır. Gürültülü tehdidi zincirin bir uzamaya her şeyden önce göstermektedir. kısa sürede giderildiği Değilse, pahalıdır.

MOTOR-Konuşan Yarım Tavuk yazıyor: "Daha küçük turbo benzinli tüm bu zamanlama zincirleri uzatılması ile ilgili bir sorun var. Hatta ayrı zamanlama zincirinden onlar en güvenilir motorlar olarak kabul edilmez. Bu nedenle, sadece 1.6er enayi hatta GTI benim için benzin alanında kalmıştır. Bunlar makul güvenilirdir. "

MOTOR-Konuşan Alf3366 sorununun 160 PS TSI motor Körfez'de basitçe olduğu anlamına gelir. 6 Ancak, ya da 2010 yılında motor arızalarının önemli ölçüde bir düşüş vardı. motor hasarına listesi, 1.4 TSI motorları burada mevcuttur.

Bununla birlikte, TSI motor daha sonra yeni bir zamanlama zinciri, aday edilir olmalıdır. Alternatif satıcının 500 600 Euro olduğunu ve yeni bir zamanlama zinciri içinde serbest atölyesinde yatırım fiyata runterzuhandeln MOTOR-Konuşan Jambaaa, önerir.

Yakıt tasarrufu için uzun çevrilmiş beş vitesli manuel şanzıman, vites göstergesi, fren enerjisi geri kazanımı ve start-stop sistemi dahil "Mavi Hareket" sürümü var.

Manuel şanzıman ya da DSG? Hem avantajları ve dezavantajları vardır. manuel şanzıman kapalı sportif ve dayanıklıdır edilebilir. Buna ek olarak, araçlar, böylece daha ucuzdur. DSG fazla konfor ve daha düşük tüketimi sağlar. ancak maksimum tasarım Sürüş kekemelik herkes için değil. Buna ek olarak, makineler, özellikle şehir trafiğinde küçük motorlarla daha hızlı yıpranacaktır. Bazı kullanıcılar VW (tasarımla "Losräderrasseln") ile giderilemeyen hırıltı açıklar.

şasi

Golf 6 2.0 litrelik dört silindirli 210 beygir gücü Golf 6'da 2.0 litrelik dört silindirli 210 beygir gücü Kaynak sunar: Volkswagen TÜV raporuna göre, VW Golf VI onun rakiplerine göre daha iyi vurur. Aks süspansiyon, direksiyon ve frenler az aynı yaşta tüm test edilen otomobillerin ortalamasının zorlanmaktadır. Ancak, yaylar ve amortisörler sorun çıkarır. ile ve Adaptivdämpfer olmadan - Yeter ki sırayla olduğu gibi, Körfez çok dengeli doğar. Bunun büyük bir kısmı önceki çok noktadan bağlantılı arka aks girmiştir.

MOTOR-Konuşan darox öğrendiği gibi bazı araçlarda kamber tabak, bazen bağımlısı direksiyon titremek olabilir. Direksiyon dişlisinin Şans değiştirildi.

Ekipman / Güvenlik

selefi ile karşılaştırıldığında, altı numaradan ekipman açıkça değişti. Baz iki ön hava yastıkları, iki ön yan hava yastıkları ve baş-omuz hava yastıkları sayfası için ve sürücü için diz hava yastığı bulunur. Opsiyonel arka yan hava yastıkları yoktu. Ayrıca ekstra bir sipariş olarak:, yardımcı dikiz kamera, adaptif süspansiyon ( "DCC"), dolaylı bir lastik basıncı izleme sistemi park bi-xenon farlar ve (model serisi bağlı olarak) LED teknolojisine sahip farlar. Temel ekipman "Trendline" başka şeyler klima ve elektrikli camlar arasında sağlar. sonraki en yüksek "Konfor Hattı" bel desteği ve yükseklik ayarı, park mesafe kontrolü ve CD radyo ile diğer koltukların arasında bulunmaktadır. Üst tesislerinde "Highline" viraj ışıkları ve 17 inç alaşım jantlar ile spor koltuklar, otomatik klima kontrolü, sis lambaları eklenir.

Kısa bir süre sonra yıpranmış 2009 ve 2010 yılları koltuklardan araçlar için. Bu tüy kurdu ve dikişler açık. 2012 yılına, Delphi klimalar aklında düzenli verdi.

Piyasa durum / fiyatlar

Golf 6 Cabriolet Karmann inşa Karman Kaynak inşa Golf 6 Cabrio: Volkswagen VW Golf VI eski platformu rağmen diş çıkarma ile arabadır. Daha iyi ancak eski model yılı 2010 Otomobil otomatik bir sorun değildir idi. Onların hatırlama katılmış ve tüm araçlar üzerindeki gelişmeleri tecrübe önemlidir. Endangered benzin kesinlikle yeni zamanlama zinciri olmalıdır.

Model yılı 2010'dan itibaren Mobile.de en büyük seçim. En az bir yıl geçerli HU ve 150.000 kilometre kilometre maksimum Çeşitli bin roadworthy, çek defteri tutulan araçlar kullanılmış araba platformu tükürür. 6450 Euro 80 beygir başlamasıyla Trend çizgisi araç, 122 beygir arabalar 6800 Euro edinilebilir.

Sonuç / Öneri

VW Golf VI modellerinin aralığı büyüktür. MOTOR-KONUŞ topluluğunun tecrübesi bakıldığında yeni zamanlama zinciri bir TSI veya 2.0 TDI olmalıdır için. Biz Comfortline ekipmanları ile 122 beygir gücünde benzinli motor ve şehir için çok az yol yapmış bir beş kapılı modelini ve kesinlikle tam bir tarih seçsin. maliyetleri değil, aynı zamanda 9000 Euro için gerekli. Sekiz yaşındaki araba çok para için. Olumlu tarafı: Golf sadece çok kararlıdır.Like this post? Please share to your friends: