Chemnitz ve Zwickau hiçbir VW bitkiler olacağını Trabi olmadan bugün – Trabi miras doğu ekonomisi hala kullanır

Trabi üretimi yakında dönüşten sonra rafa kaldırılmıştı. Bununla birlikte, araç termoset gövdeli iz bıraktı: misiniz değil onun için, olur Doğu'da ekonomi kötü bugün kapalı bir araştırmacı söylüyor.

olmadanolmadan "Rennpappe" olur doğu Almanya'da ekonomi kötü bugün kapalı Joachim Ragnitz, Dresden Ifo Enstitüsü'nün başkan yardımcısı diyor Kaynak: dpa / Resim İttifakı

Zwickau / Dresden - Doğu Almanya Doğu Alman Trabi otomobil ve Wartburg'a önceki üretiminden hala uzman görünümü yararlanmaya devam eder. Böyle VW olarak Carmakers Doğu Alman otomobil gelenek eğitimli profesyoneller sayesinde vardı çünkü eski Doğu Almanya'da birleşmesinden sonra yerleşmiş, Joachim Ragnitz, Dresden Ifo Enstitüsü'nün başkan yardımcısı söyledi. "Personel kattığı oldu."

doğuda Araba bitki ve tedarikçileri

Zwickau fabrikasında Körfez üretimi muhtemelen bugün Trabi olmadan var olmaz Zwickau fabrikasında Körfez üretim Trabi bugün muhtemelen Kaynak olmadan var olmaz: GDR VW sona ermesinden sonra dpa / Resim Alliance Zwickau ve Chemnitz üretmeye başladı. Opel ikinci büyük Doğu Alman otomobil markası, Wartburg, konumlarını vardı daha önce Eisenach, 1992 otomobil imal. "Bu çalışmalar dayanarak, tedarikçilerin geniş bir ağ Doğu Almanya'da geliştirdi", Ragnitz söyledi. Otomotiv endüstrisi şimdi Saksonya, Thüringen ve Saksonya Anhalt en önemli sanayi sektörlerinden biri aittir.

arabada her işyerinde yaklaşık asılı Saksonya'da Federal Çalışma Ajansı alınan bilgiye göre tedarikçi şirketlere diğerinden daha fazla çalışır. bir bütün istatistiksel alınmaz olarak kaç kişi sektöründe istihdam edilmektedir.

Daha 1990'larda, Zwickau, Polo inşa edildi

Salı günü, Trabi-üretim başlangıç ​​60 kez işaretler. İlk uydu bandı ile 7 Kasım 1957 tarihinde oldu. 1991 yılı Nisan ayında, üretim bitti - başlıca nedeni talep yetersizliği nedeniyle.

VW kendisi GDR zamanlarda zaten Saksonya'da otomobil endüstrisi için iyi iş ile, diğerleri arasında, Zwickau onun tabanı oluşturması. Yani Trabant'ın ve Wartburg'a 1987 den Polo ve Golf modellerinden motorlarda inşa etmek meselenin olduğunu, Wolfsburg otomobil üreticisi söyledi. Ancak bu olmadı.

Daha sonra 1990 yılında Zwickau ilk Polo eski Trabant fabrikada monte edilmiş dönüşünden sonra Golf montaj orada bir yıl sonra daha az başlamış. Sonra başka Zwickau, Chemnitz ve Eisenach Volkswagen üretim tesisleri inşa etti.

kaynakdpaLike this post? Please share to your friends: